V-ati cumpara un apartament la un etaj mai sus?

Options V-ati cumpara un apartament la un etaj mai sus?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Postat: Friday, September 19, 2008 11:46 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Laura,sa renovezi complet un apartament plus sa il mobilezi iti ia cateva mii de euro bune.

succes in luarea deciziei pupici angel
Laura
Postat: Friday, September 19, 2008 11:59 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
sami wrote:
Laura,sa renovezi complet un apartament plus sa il mobilezi iti ia cateva mii de euro bune.

succes in luarea deciziei pupici angel

Da, adevarat, dar mobilat nu e niciunul pupici angel La cel de la piata ii trebie mobila si atat! La cel de pe langa mine ii trebuie mobila+ renovare totala!
carla
Postat: Friday, September 19, 2008 12:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Mai cauta,poate gasesti ceva si mai convenabil.Nu renunta la ce iti doresti.Mult noroc!
giulia_mamik
Postat: Monday, April 26, 2010 12:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Si eu am o frica enorma ca Dariasa nu se urce la geam si Doamne fereste sa cada.Aici stam la etajul 1.Era gradina sub balcon,dar doamna de la parter a cimentat-obanghead si ma mir ca a lasat cortina de vie in picioare.Imi place aici ca e strada launtrica,ferita de trafic dar apartamentul e micbanghead -39mp locuibil:2 camere.Am o bucatarie atat de mica fetelor...de imi vine sa ies in fata blocului sa gatescnervi .Si baia la fel...daca am intrat eu si sotul in baie,deja nu mai e loc de a treia persoana.Blocul e din 76'..cam vechi.La mama e zona mai nasoala...e si la etajul doi,plus ca are in fata o intersectie principala,are statia de taxiuri,la 50 de metri lnia feratabanghead si oarecum in apropiere este si aeroportul.In schimb, e mult mai spatios si are 3 camere,o bucatarie imensa,la fel si baia.Dar ce te faci cu atata galagie in jurbanghead...credeti-ma,iti vine sa iti iei campii acolo .Oricum pe viitor vom sta la curte...dar cand si in ce an va fi gata,nu stimcry
Laura,ce ai facut pana la urma?Ce ai ales?La ce etaj ?angel
oanamaria
Postat: Friday, July 15, 2011 3:02 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Noi am ales un ap.la etajul 2 ,ne-ar fi palcut si etajul 1.
Am fugit de parter si de ultimul etaj.Oricum nu am fi cumparat un ap.mai sus de etajul 2.
Dariana17
Postat: Thursday, April 16, 2015 5:22 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Eu nu am nicio problema cu inaltimile, ce-I drept eu stau la etajul 2 intr-un complex, intr-un bloc foarte ok, pazit 24 din 24. Stau aici de 3 ani si nu am auzit sa fi fost vreo problema cu liftul vreodata, e modern si veroficat periodic . La inceput eram sceptica pentru ca este in afara bucurestiului si nu credeam ca este o idee prea buna sa imi cumpar app aici, insa m-am convins ca a fost cea mai buna decizie. Nu am nicio problema cu transportul, ajung super repede in oras si am si toate facilitatile la dipozitie: farmacie, market, gradinita etc. Sunt ft multumita!
KarlaM
Postat: Thursday, April 16, 2015 5:51 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/16/2015
Postari: 25
Locatia: Bucuresti
Nu vreau sa te descurajez,fiindca iti inteleg zelul. Pe lânga dezavantajul prezentat de tine mai sunt si altele:
1. Iarna este mai frig,vara este mai cald.
2.In caz de cutremur,evacuarea se face cu mai multa greutate.La fel si în caz de incendiu.
3.Daca ai copii care nu se prea satura de statul afara în zilele de vara...Hm!Sa zicem :iese afara, dar observa ca si-a uitat sticla cu apa,vine sa o ia,dar isi lasa telefonul pe masa. Ajungând jos,sesizeaza si se întoarce. Peste o ora,vrea sa mearga la toaleta.Dupa înca ceva vreme,i se face foame si vine sa ia o gustare,pe care...o împarte cu prietenii si iar îi e foame,urmând sa vina sa mai ia una.
Si sirul poate continua...
4.Daca vine cineva în vizita,si, întâmplator, interfonul este stricat,tu trebuie sa cobori pana jos. Daca persoana respectiva are si foarte multe bagaje?!

Si mai exista si alte dezavantaje,dar,din descrierea ta,foarte multe avantaje. Este alegerea voastra, si la etajele de jos exista dezavantaje. Succes în alegerea unei locuinte de vis!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed