Tusea la sugar

Options Tusea la sugar
Subiectul anterior · Subiectul urmator
irinaemines
Postat: Saturday, March 17, 2007 6:15 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
deja Gandacelul meu e mai bine...doar ca de la atata antibiotic...ne cam doare burtica...asa ca acum luam biotics baby, ca sa ne punem la punct....
http://

[URL=http://www.glitteryourway.com]
Alyna
Postat: Friday, April 13, 2007 11:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Matei are vreo 3zile de cand tuseste, asa ca am fost azi la pediatru de teama unei pneumoniipale din fericire nu are nimic la plamani, dar a primit un nou antibiotic si alt siropel de tuseuff sper sa scape de raceala asta cat mai curand!!
crista
Postat: Sunday, April 15, 2007 1:26 AM

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Alyna insanatosire grabnica micutului pupici
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, May 16, 2007 10:55 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Si noi, de cand cu inceperea gradinitei, o tinem lant ba cu mucisori, ba cu tuse, ba cu amandoua.lL tinem cat de cat in frau homeopat si vad ca deocamdata, ca si stare generala, totul e sub control.Maine mergem din nou la consultul homeopat sa vedem in ce stadiu ne aflam!
Cris-DL
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:07 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
stele_pe_cer wrote:
Si noi, de cand cu inceperea gradinitei, o tinem lant ba cu mucisori, ba cu tuse, ba cu amandoua.

La fel si noi uff + un picutz de febra la culcare, de vreo 2 saptamani tot ne chinuim, cand ne trece, cand iarasi ne ia. Eu o tzin acasa pana isi revine de tot, ca a mai fost cu mucisori la gradi` si pe urma a inceput sa tuseasca si sa faca febra. Am chemat dc si nu are nimic grav, un picutz gatul imflamat uff
Alina
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:09 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Sanatate multa, Matei. pupici si Deea pupici.
Bine ai revenit, Elena!!!
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:11 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
cris22tyna wrote:
[quote=stele_pe_cer]Si noi, de cand cu inceperea gradinitei, o tinem lant ba cu mucisori, ba cu tuse, ba cu amandoua.quote]

La fel si noi uff + un picutz de febra la culcare, de vreo 2 saptamani tot ne chinuim, cand ne trece, cand iarasi ne ia. Eu o tzin acasa pana isi revine de tot, ca a mai fost cu mucisori la gradi` si pe urma a inceput sa tuseasca si sa faca febra. Am chemat dc si nu are nimic grav, un picutz gatul imflamat uff

deea , iti pun eu , sa dea mami tau open (nurofen) de la doctol si pui tu fas fas in nas si tlese ...:)))pupici pupici
Cris-DL
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:13 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
ALina, multzumim ! pupici

georgy_adinutza wrote:

deea , iti pun eu , sa dea mami tau open (nurofen) de la doctol si pui tu fas fas in nas si tlese ...:)))pupici pupici

banghead Am luat si - si , am trecut la augmentin + humex, ca nu se mai poate uff

Pupici Adinutzei si burticutzei pupici pupici
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:16 AM

Postari: 6678
Alina wrote:
Sanatate multa, Matei. pupici si Deea pupici.
Bine ai revenit, Elena!!!

Multumim pt uraripupici !

Sanatate, Deea, las ca trece ea raceala, odata cu venirea veri (speram noisic )!
Kiki
Postat: Wednesday, May 16, 2007 11:26 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Sanatate piticutilor bolnaviori!

Ely
Postat: Wednesday, May 16, 2007 4:45 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Multa sanatate Deea si Matei.:002: :002:
Tatiana
Postat: Friday, January 18, 2008 1:31 AM

Buna tuturor. Cam demultishor nu s-a mai scris nimic in acest articol, ori in Romania in aceasta iarna au disparut virozele?
Noi, adica eu cu bebe de 7,5 luni ne aflam pe o insula(Irlanda) cu umeditate mai ridicata. In aceasta luna am capatat si noi o viroza care se manifesta prin nas blocat, mucozitate in gitut care e roshu, tuse hash cum zice medicul(GP-ul) de aici, fara temperatura. S-a inceput de simbata, deacu dureaza 6 zile. Ii administrezi picaturi saline( Nasosal) de la farmacie si ii aspir nasucul. Mi-A spus medicul sal iau in baie si sa stau cu el sa respire aburii fierbinti.
La medic neam adresat a 4 zi dupa ce a inceput raceala,adica marti, pt ca a apurut diareea. Pina atunci la indicatia unui medic cunoscut din tara, am luat Biseptol(SOL LICHID FARA ZAHAR), 3 zile dimineata si seara cite 2,5 ml.IN COMBINATIE CU CITE 2 LINGURITE DE 2,5 ml de glicerina Honey +Lemon) ASI VREA SA STIU care din aceste preparate a provocat diareea? Pt ca medicul irlandez a intrebat daca iam administrat ceva inainte de a veni la el!!!. Eu nu iam spus pt ca cu aceste medicamente in Irlanda nu se glumeshte. medicii irlandeji nu administreaza la copii pina la 1 an astfel de preparate. Miau prescris doar picaturi saline de nas, aspiratie, si aburi... PT diaree mi sa recomandat reducerea cantitatii de lapte praf, aproape de 2 ori la acelashi volum de apa( 170 ml de apa+ 3 unit de lapte praf, inloc de 6).Suntem in seara zilei de 17 febr. si bebelui meu Antonio, nu ia trecut nici tusea, nici diareea care a capatat acum un aspect galben mucilagiu, si in plus la toate il chinuie gazele. Am incercat sai dau ceai cu romanita, dar nu l-a preferat niciodata. apa tot refuza sa bea. Acum cind are diaree pot sai dau iaurt,legume fierte, fructe? Ori numai cereale si laptic? Sunt singura aici si pot primi informatii doar la telefon si mai caut pe net. sunt o mamica tinara.Mersi mult!!!boy
MNiko
Postat: Friday, January 18, 2008 9:34 AM

Pt tuse nu prea stiu cu ce sa te sfatuiesc. Medicamentele pe care le-ai administrat eu nu le cunosc. Spui ca acolo nu se dau la copii mai mici de un an, dar in prospectul lor ce scrie? Se pot administra la 7,5 luni?

Ca sa rezolvi cu diareea : fa mucilagiu de orez si foloseste-l pentru prepararea laptelui, eventual cumpara lapte praf fara lactoza pana rezolvati stomacelul. Sau foloseste ceai de menta pt a prepara laptele. Mai poti sa-i dai pilaf sau supa de morcovi sau mar copt.

Sanatate multa va dorim.
delfinasa
Postat: Friday, January 18, 2008 3:17 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Eu am spus de fiecare data doctorei ce medicamente i-am dat inainte sa vin la ea...e bine sa stie, cu toate ca o sa te atentioneze sa nu mai dai medicamente copilului de capul tau...Dar am o intrebare : glicerina aia pentru ce anume se administreaza? Si dupa ce-ai venit de la doctor, ai continuat sa-i dai medicamentele pe care i le dadeai inainte?
Acum, din cate citesc, nu a facut febra si, daca l-a vazut doctorul si nu i-a prescris medicamente, atunci urmeaza ce ti-a spus...picaturile saline curata si nasucul si gatul si rezultatele nu se vad doar intr-o zi, doua...Supravegheaza-i si temperatura si, daca ai vreo crema vaporub, poti sa-l masezi pe piept inainte de culcare sa poata respira bine noaptea.
Pentru diaree, cum ti-a scris si Mihaela, apa de orez si ceaiul de menta sunt bune, il intaresc la burtica, plus tine un regim cateva zile, fara iaurturi, sucuri, mancaruri care stii ca-i inmoaie scaunele. Orez, mere coapte, paine prajita, cartofi, banane, uscaturi gen covrigei/sticksuri, morcovi fierti sunt exemple de papa pe care le dau si eu fiica-mii cand face diaree sau are scaunele mai moi decat de obicei.
Ii dorim insanatosire rapida micutului tau!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed