Trezitul si pregatirea de dimineata - o problema?

Options Trezitul si pregatirea de dimineata - o problema?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:54 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
La noi au aparut ceva probleme, dar nu prea mari. In primele doua luni se trezea primul si tragea de noi sa mergem "a pupii" cum zicea atunci. Acum, vai ce ar mai dormi cand vine ora de trezire! Se suceste pe toate partile, numai sa prinda o pozitie cat mai comoda sa leneveasca.uff
Dar daca ii zici hai sa mergem la MIss, e la usa in 2 secunde si asa ar pleca, in pijama direct. alcool alcool
Maria & Mario
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:58 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Hehe , cate s-au schimbat de cand am postat parerea noastra . hohot

Nu adoarme mai tarziu de 8:30 niciodata ! dupa dusulet si poveste !

Acum eu o trezesc pe Maria in 80% din cazuri , pe la 8:30. Nu e problema cu absolut nimik. Ea lectureaza o carticica , pe tron , eu ma spal si pregatesc hainutele. uneori o imbrac eu, uneori tati , coboram toti si gustam ceva , apoi tati ia bagajelul pregatit de mami si duce fata la camin. fara absolut nici o problema. de fapt chiar isi alege hainutezele singura uneori, incaltamintea , imi arata ce clame de par vrea , intreaba in permanenta daca merge la copii etc etc . yes yes

Va dorim tuturor dimineti placute, pitici ! flowers
Cristy
Postat: Wednesday, March 12, 2008 5:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
La noi totul functioneaza mai mult sau mai putin bine, sunt zile cand este Ok si sunt zile maseluta

Dar totul este relativ "organizat" tot snooz-ul ne tine de busolare, stim exact cat timp avem dedicat pentru orice ras 10 min pentru imbracat 10 min pentru pregtit masa de la ora 10:00, si 10 min pentru incaltat, codite etc.... in 30 min suntem pe usa duse yes
raly
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:22 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Nici la noi nu sunt probleme cu trezirea,se trezeste imediat,nu comenteaza niciodata desi uneori se vd ca-i este somn,se spala,mananca,face patul,se imbraca si intotdeauna pleaca la timp.Am un baiat model!yes yes
Rody
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
La noi cateodata e bine cateodata face niste crize de trezeste tot cartierulras
bereea
Postat: Tuesday, April 8, 2008 8:48 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Ale se trezeste de obicei, fara probleme.Eu sunt deja la munca, dar o pregateste pentru gradinita bona ei.
shirel
Postat: Wednesday, October 13, 2010 9:29 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Sa va povestesc si la noi cum este cu trezirea.Eu ma trezesc cu taty la 6.30 mancam impreuna ,pucy-pusi la 7 intram in camera si le facem trezirea.Pana nu demult Eden se trezea singurica dar de la o bucata de vreme se trezeste dari place sa leneveasca in pat.Oshry fiindca el este problema este copilul care-i place sa doarma pot sa-l culc de la 7 seara el nu are chef de trezit ,vrea sa bea ,sa se intinda si sa urle sic hohot ca vrea naniiii!
Acum solutia mea este intrecerea dintre ei ,Oshry nu prea intelege dar imi este de ajuns ca o am pe Eden pregatita ,se imbraca singura cu putin ajutor,dar vrea sa doveadeasca ca ea este prima mereu .Cat timp pregayes lui Eden sa manance micul dejun si pachetelul se dezmeticeste si Oshry si fiindca nu este Eden in camera il fraieresc si pe el sa intre in viteza asa ca imbracatul lui Oshry imi ia inca 5 minute.
Problema este ca incep sa se joace impreuna si isi cauta tot felul de motive ca sa mai ramana impreuna.
Acuma Eden stie daca iesim tarziu din casa adica pe la 7,40-7,50 nu raman deloc sa ma joc cu ea la gradi deci pierde din timpul ei de joaca cu mine si asa a si patit de vreo cateva ori!sic
Totul merge fix dar totusi fiindca gradinitza lui Oshry este ceva mai departe si intr-o localitate vecina prindem un dop de circulatie infernal si asa ajungem dupa 8 mai tot timpul la gradi!nervi banghead
ingerash
Postat: Wednesday, October 13, 2010 6:23 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Dimineata,ii trezesc la 7:30,apoi spalat pe ochisori,dinti,pieptanat...hainutele,incaltamintea le pregatesc de seara ca sa-mi fie mai usor,amadoi se imbraca cu putin ajutor;intr-e timp fac laptic cu cacao sau ceai si paine cu gem,margarina sau branza topita.Mancam in fuga ,intr-e timp eu mai arunc o privire pe forumhohot hohot hohot si la 8:30 iesim pe usa.
Am scapat de pachetel,amandoi mananca la scoala/gradi.
Iar pana la scoala fac 10-15 minute,ajung la 8:45,iar la Madalina uneori mai intarzii 5 minute;drumul spre gradi este printr-un parc...iar putina joaca nu stricasic
Ne-am format deja o rutina,greu e sambata si duminica ca ne trezesc copii devreme,tare as vrea sa mai lenevim in patras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed