traznai din scoala:) am trisat, am copiat, am chiulit si altele

Options traznai din scoala:) am trisat, am copiat, am chiulit si altele
Subiectul anterior · Subiectul urmator
katy_lumika
Postat: Thursday, June 19, 2008 10:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Eu modificam absente si nimeni nu se prindeafool
petro
Postat: Friday, June 20, 2008 8:02 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Cum reuseai?scratch Eu nici macar nu ma sinchiseam sa duc scutiri, desi puteam duce de la doi medici si o asistenta... In timp s-a dovedit ca toata media asta la purtare e o prostie. A contat doar la final la media generala. O metoda de a face disciplina si de a tine copii la scoala. Curios, aveam doar anumiti profesori de la ale caror ore chiuleam.oare
katy_lumika
Postat: Friday, June 20, 2008 2:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Motivam absentele la ora de latina, ora care de altfel imi placea la nebunie, invatam pe rupte, imi cumparasem si dictionar, cartifool il adoram pe prof. Insa la fiecare ora el pleca la directiune cam 10-15 minute. Puneam o colega de 6 la usa, si luam catalogul la puricat. ras
La banchet cand ne-am confesat am avut surpriza sa-mi spuna proful ca ma banuia dar pentru ca eram atat de devotata acestei materii mi-a trecut cu vederealove Am ramas prieteni, cat timp am lucrat in invatamant tare bucuros era, si apoi cand mi-a vazut reusitele era mandru. Acum cativa ani m-am intalnit cu el, era bolnav grav, insa a avut puterea sa-mi zambeasca....
bulibuli
Postat: Thursday, June 26, 2008 6:49 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
wow, ce povesti frumoase.. pun si aici melodia asta, ca sa ne amintim de "Ani de liceu":
http://www.youtube.com/watch?v=jaCyvepnykM&feature=related
kali
Postat: Thursday, June 26, 2008 6:57 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
katy_lumika wrote:
Eu modificam absente si nimeni nu se prindeafool

Si tu? dance

Eu le-am facut pe toate... tot ce va trece prin minte si chiar mai rau.
bulibuli
Postat: Thursday, June 26, 2008 7:22 AM

mi-am amintit si eu cate ceva din liceu:

- la bac am dat chimie organica, si eu cum ma pregateam pt medicina, mancam chimie pe paine, am rezolvat subiectele alea in 10 min pe o ciorna, ramanand apoi sa le trec in varianta completa (pe ciorna mai sarisem peste calcule, rationamente...) dar supraveghetorii mi-au luat ciorna si au dus-o intr-o clasa alaturata sa copie si aia saracii ca nu stiau (in clasa in care eram eu umblase deja ciorna pe la toti) si intre timp mi-au adus de la alta clasa subiectele de chimie anorganica sa le rezolv (la asta m-am chinuit oleaca sa-mi amintesc, ca nu era in materia pt admitere la fac.).. si fara sa-mi dau seama a trecut timpul si ciorna mea n-a mai aparut, se termina de-acum examenul si numai eu nu scrisesem nimic...uff m-am lipsit de ciorna si am facut subiectele din nou, supraveghetorii nu au comentat ca am depasit putin timpul.. la sfarsit am fost singura cu nota 10, pt ca ceilalti, scriid exact dupa ciorna, nu aveau explicat exact cum au ajuns la rezultatele alea... adica se cam vedea cine le-a gandit si cine le-a copiat...

-in anul cand am dat eu bacul s-a dat obligatoriu istorie, pe care eu o uram, nu puteam sa o tocesc deloc!! maica-mea saraca incerca sa ma incurajeze imi facea toate mofturile in perioada aia, ca eram f stresata, si tin minte ca la un moment dat, de nervi, i-am zis ca gata! eu nu mai citesc nimic la istorie, si am aruncat cartea pe geam fool tin minte ca s-a dus maica-mea, saraca, si a adunat cartea de jos si mi-a adus-o dar nu m-a mai fortat sa invat, ca a inteles ca nu-mi place... in ziua examenului am luat cartea facuta bucati, am bagat 2 capitole in blugi in fatza, 2 capitole la spate, vreo 2 pe la ciorap... si da-i copiat nene!!!

-am avut o profa de fizica dracu-gol, n-o uit cat voi trai, ne jignea si ne punea note mici de-aiurea, numai cine mergea la ea la pregatire avea note mari, de la ea am invatat gustul umilintei (ma rog, de la ea si de la profa de franceza din generala, alta...) si de-a naibii nu m-am dus la ea la pregatire (de frica corigentei mergea toata clasa, ramasesem 4 copii din 34 care nu mergeau la ea), m-am dus la un profesor tare bun, care m-a invatat fizica si ii multumesc pt asta... si in cl a 11-a a 12-a nu ma mai stresam si nu mai plangeam din cauza ei, stiam ca la tabla orice as face tot 2 sau 3 iau (chiar daca stiai, gasea motive de genul "ce te joci cu creta in mana?? nesimtito, vita ce esti, 3!!") ... si procedam astfel: ea ma striga la catalog, eu: prezent!.. ea: treci la tabla!.. eu: Imi cer scuze dar nu am invatat!.. ea: zici cat stii sa pun o nota... eu: dar daca nu stiu nimic!?... ea(stia ca stiu, ca doar ma pregateam pt medicina, profesorii vorbesc intre ei): ei, nu stii nimic.. nici macar titlul??... eu: nici macar.. si vedea ca n-are ce face nu o scoate la capat cu mine, nu putea sa ma oblige sa spun... bine, stai jos, 2! - am ajuns la concluzia ca tot 2 luam, dar fara sa mai stau 1 ora la tabla, fara sa ma faca in toate felurile, rapid si fara durere... plus ca la lucrari si in teze nu avea de ales, imi punea 9 si 10...
profa asta la un moment dat in cl a 12-a mi-a zis: "ai sa intri tu la medicina cand oi fi eu popa" - o colega de-a mea s-a pregatit cu ea la fizica si a picat admiterea pt ca a avut la fizica 3 !!!
cu ce satisfactie m-am intors de la Iasi, si cand am trecut pe la liceu i-am zis "imi pare rau pt dumneavoastra, dar trebuie sa va cumparati biblia"... s-a facut alba la fatza pale
diriga s-a suparat pe mine, ca.. .. cum mi-am permis una ca asta, am facut-o de rusine.. i-am zis "la cat am indurat 4 ani bine ca m-am abtinut si i-am zis doar atat"

gata ca m-am intins cam mult la povesti ras
bereea
Postat: Thursday, June 26, 2008 8:17 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22705
"imi pare rau pt dumneavoastra, dar trebuie sa va cumparati biblia"... s-a facut alba la fatza
hohot hohot

trebuia sa i-o faci cadou

Sfefania_Johansson
Postat: Thursday, June 26, 2008 8:38 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
bulibuli, esti de nota 11hohot hohot hohot
bulibuli
Postat: Thursday, June 26, 2008 9:47 PM

vreau sa spun ca am si-acum cosmaruri cu ea, visez ca chiulesc la ora ei, adun prea multe absente si nu am cum sa le motivez uff poate ma ajuta katy cand mai am un cosmar, sa mi le motiveze ea firstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed