traznai din scoala:) am trisat, am copiat, am chiulit si altele

Options traznai din scoala:) am trisat, am copiat, am chiulit si altele
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 11, 2008 12:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
as vrea sa stiu ce traznai ati facut voi in scoala..eu in liceu am facut multe si unele haioase..sau am auzit de pe la altii
haideti sa va spun ce-am facut in clasa a 12-a la chimiestudy
venise o profesoara noua, tanara, nu prea glumeata..eu eram paralela cu materia asta, pt simplul fapt ca nu mi-a placut..si nu vroiam sa invat..frate-meu era in clasa a 10-a, la acelasi liceu..si aceasi profesoara de chimie..si se intelegea foarte bine cu colegii mei..materia se schimbase, pt ca aparusera manualele alternative, iar el nimerise sa aibe aceasi materie ca noi, in clasa a 12-a..
si m-am gandit eu sa chiulesc..era ultima ora..de la 2 la 3..si pana pe la mijlocul semestrului 1, frate-meu a mers la mine la ore si cand striga profesoara catalogul, frate-meu spunea prezent pt mine..pana cand am inceput eu sa merg la mine la ore..iar el la el la ore..si spune profa: Sipetan, dar tu nu esti in 12C???
hohot
ma rog..profa a ramas putin nedumerita timp de cateva saptamani..apoi a revenit frate-meu la mine la ore..in timp ce eram si eu acolo..si-l lasa sa stea langa noi, uitand de faptul ca el avea aceeasi materie..si la lucrari ne dicta reactii redox de la el din caiet..si toata lumea in jurul lui lua 10sic
as spune mai multe..dar sa-mi fac curaj..daca vad pe la voi traznai, mai prind curaj si mai povestesc
petro
Postat: Friday, April 11, 2008 12:50 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Eu am facut liceul de arte plastice. In clasa a XI-a ne-a zis dirigintele sa vopsim toate bancile ca erau prea mazgalite. Asa ca a m strans bani si am ramas dupa ore toti colegii, am mers si am cumparat cateva cutii de vopsele de diferite culori, iar a doua zi nu gaseai o banca la fel cu cealalta. Pe una erau pictate chiar si oi pe camp.hohot Asa au ramas bancile si in anul urmator cand ne-au mutat in alta sala.
petro
Postat: Friday, April 11, 2008 12:51 PM

De copiat nu-ti pot povesti din experiente proprii ca eram o speriata... si tocilara daca ma gandesc acum fool
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 11, 2008 1:55 PM

eu am copiat la bac..dar daca spun cum a fost, radeti de mine..s-a vorbit in sala noastra, si la unul din subiectele de gramatica, am scris initial cu un "i", ca pe urma sa aud in sala ca e cu 2 "i"..si am mai bagat unul..
ca pe urma sa vad varianta corecta si sa ma dau de pereti...era corect cum scrisesem eu..cu un "i"..
ca urmare am luat 9.90..ca am ascultat zvonul..si m-au depunctat..asa mi-a trebuit daca m-a mancat undeva..hahahha
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 11, 2008 2:00 PM

sa nu spun ca am dat bacul cu mai 2 licee f slabe..liceul meu fiind cica cel mai tare (informatica din timisoara)..iar la mate, noi eram asi..iar ceilalti pe langa..si numai bine ma trezesc ca termin subiectele si vreau sa predau lucrarea, si cand colo, nu-mi gaseam o foaie..era prin sala..mi-o luasera..erau ca ulii..mi-a fost greu sa ma concentrez, ca ma bombardau din toate partile: da-mi si mie!! cum se face? zi-mi la 2a! please, doar o formula..etc..
pana la urma am gasit lucrarea..am luat 9.20 la mate, si tipa care a copiat de la mine 9.70..fool fool
ma gandeam sa fac contestatie..dar mi-a fost frica..fraiera..asta suntbanghead
Kiki
Postat: Friday, April 11, 2008 2:02 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Sfefania_Johansson wrote:
...am luat 9.20 la mate, si tipa care a copiat de la mine 9.70..fool fool
...

Mai, eu nu inteleg paradoxul asta...Zau...si mie mi s-a intamplat! Cum Doamne iarta-ma sa ia nota mai mare ca doar de la mine a copiat! banghead banghead banghead Nu o sa inteleg niciodata asta! nono
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 11, 2008 2:19 PM

ma gandesc ca o fi cate-o baba comunista complexata (va rog scuzati expresia) care, dupa nu stiu cate sute de lucrari, nimereste si peste a mea, nu intelege ceva, ca e mai grabit scrisul, si zice: nu e bine! depunctam tot!
sau cate-un prof ca al meu (de mate)..atat de patruns de materia lui, se simte jignit ca am uitat sa scriu un "oricare ar fi x apartinand la.."..si depuncteaza tot..noua ne dadea nota 3 daca uitam sa scriem asta..zicea ca nu stim formulele..avea zile in care venea in clasa si spunea: am nevoie de niste voluntari la tabla!! azi o sa ploua cu 3!! si-si freca mainile si ranjea satisfacut!! in fine..el era totusi simpatic..si chiar daca ma demoraliza frecvent, n-am ce sa-i reprosez..a fost distractiv..

Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 11, 2008 2:22 PM

petro wrote:
Eu am facut liceul de arte plastice. In clasa a XI-a ne-a zis dirigintele sa vopsim toate bancile ca erau prea mazgalite. Asa ca a m strans bani si am ramas dupa ore toti colegii, am mers si am cumparat cateva cutii de vopsele de diferite culori, iar a doua zi nu gaseai o banca la fel cu cealalta. Pe una erau pictate chiar si oi pe camp.hohot Asa au ramas bancile si in anul urmator cand ne-au mutat in alta sala.

hohot hohot hohot ce tare e chestia cu oile!!hohot
petro
Postat: Friday, April 11, 2008 5:44 PM

Sfefania_Johansson wrote:
sau cate-un prof ca al meu (de mate)..atat de patruns de materia lui, se simte jignit ca am uitat sa scriu un "oricare ar fi x apartinand la.."..si depuncteaza tot..noua ne dadea nota 3 daca uitam sa scriem asta..zicea ca nu stim formulele..avea zile in care venea in clasa si spunea: am nevoie de niste voluntari la tabla!! azi o sa ploua cu 3!! si-si freca mainile si ranjea satisfacut!!

Nu-mi pot imagina un asemenea profesorscratch. Proful meu de mate ne zicea bancuri de la Vacanta Mare. Dar dupa 4 ani de liceu nu mai stiam nici sa extrag un radical. La a doua faculta a trebuit sa iau matematica din clasa a 7-a pana intr-a 12-a ca sa fac fata cat de cat.tunete
AlexandraL
Postat: Friday, April 11, 2008 6:51 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Eu in liceu am fost o eleva model: am luat note de la 1 la 10...am chiulit, am copiat...

Nota unu...pentru copiat, bineinteles: lucrare neanuntata la geografie, toti din clasa copiau, profei i-a casunat pe mine.Probabil nu-i placea mutra mea...

Am urmat profilul uman, iar diriginta, o profesoara de limba si literatura romana foarte buna, avea uneori mania de a da 2...l-am incasat pentru ca nu imi facusem tema in intregime si nu stiu cum s-a facut ca m-a intrebat exact despre ceea ce nu scrisesem sic

3 mi-a fost dat pe nedrept, la o ora de istorie...venisera studenti sa vada cum preda profa...mi-a pus cateva intrebari, la unele am raspuns, la altele nu, iar la final cica...3!Am ramas fara piuit, cam neincrezatoare de altfel...dar era adevarat, aveam o noua nota la colectie alcool

Nu mai continuu cu lista notelor, ca sa nu plictisesc.

De chiulit chiuleam nu cand nu stiam, nu imi faceam tema sau mai stiu eu ce, ci...de plictiseala.Mergeam prin parc (traiasca Tineretului, ca e aproape de Sincai) sau pur si simplu veneam acasa-abia se nascuse surioara mea si imi era tare drag sa stau cu ea sic

A fost frumos la liceu, desi eram cam timida pe atunci...daca as putea da timpul inapoi, as schimba cateva lucruri...
oanalaurisa
Postat: Friday, April 11, 2008 7:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

In liceu am facut Geologie si aveam un profesor tanar si cam bleg,adica nu prea reusea el sa mentina linistea in clasa. Intr-o zi ne-a dat lucrare de control si cum nu ne interesa deloc materia lui,fiind ocupati pe vremea aia cu materiile de profil si cu cele pentru admitere la facultate,am decis sa copiem.
Am pus in banca caietul de geografie (geologie) si l-am sprijinit pe genunchi. Stateam in prima banca si copiam de zor. La un moment dat, vad ca face semn amenintator cu degetul. Contrariata, ma intorc si ma uit in spate,sa vad pe cine ameninta. In spate,nimeni,nimic! Copiez mai departe...iar incepe...ce naiba,ma gandeam eu...ca la un moment dat sa se ridice de la catedra...in clipa aia , o miscare rapida si jaaaap caietul in banca...a trecut,s-a uitat urat,mi-am dat seama ca s-a prins ca copiez...
Dupa ce s-a terminat ora,m-am dus sa predau lucrarea si i-am zis franc: D-le profesor , sa stiti ca am copiat si recunosc,da...insa credeti-ma ca noi chiar nu avem timp sa mai citim si altceva decat ce avem nevoie acuma pentru bac si pentru admitere...va respect materia,dar daca credeti ca vreodata,cand am sa ridic vreo piatra de jos,in indiferent ce interes si pentru ce uz, am sa ma intreb ce textura are,atunci va inselati...hohot hohot hohot A inceput sa rada,n-a mai zis nimic si mi-a dat 9,adica valoarea lucrarii in sine,fara sa tina cont ca am copiat,pentru sinceritate...hohot hohot hohot hohot hohot
AlexandraL
Postat: Friday, April 11, 2008 7:53 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Mi-am adus aminte de proful de muzica.Hehe, superbe orele de muzica...se ocupa proful, ne aducea sa ascultam cele mai cunoscute concerte, simfonii etc, ne-a inspirat dragostea pentru marii compozitori.In fine, avea o fraza preferata, pe care nu avea prea des ocazia sa o foloseasca: Acum va zic ceva important.Sicrieti pe o foaie de hartie, ca stiu ca oricum caiet nu aveti...(adevarul e ca ne spunea atat de rar sa notam ceva, incat nu ne mai sinchiseam sa aducem caiet...)

A mai fost o faza haioasa tot cu proful de muzica.Ne-a scris pe tabla o 'formula':FTL=PI la puterea a doua RPD. Bineinteles ca ne-am prins rapid si am ras...dar ne-am si mirat de faptul ca proful scrisese asa ceva.

Sfefania_Johansson
Postat: Saturday, April 12, 2008 11:02 AM

nota 1 nu am luat..dar am fost pe aproape..am luat 1,75 in teza la fizicahohot hohot
2 am luat la religiehohot dadusem o lucrare si am copiat perfect..mi-a dat 9..aveam in clasa olimpici la mate, info, fizica, chimie, enlgeza si romanafirstprize dintre care 2 nu avusesera niciodata media 9..si le-a dat 8 in lucrare..din 2 note, daca una e 8, nu mai faci media 10..si ne-.am enervat pe profa..am facut scandal la director..si nu a avut curaj sa vina 3 sapt..apoi revine tipa si ce zice?? cica: cei care-s nemultumiti de nota ii ascult din materia de la lucrare..dupa 3 sapt, cine mai tinea minte de nota 10??? ca erau niste chestii cu sfinti si sarbatori..si nu cei mai imp, pe care ii stim oricum..
si m-am ridicat in picioare si i-am spus ca e nedreapta..mi-a zis*:nu-ti convine, te ascult! la care zic eu: nu raspund! puteti sa-mi dati 3!!! tipa nu asculta de mine, si ma intreaba. cand e sf Stefan? nici macar nu se uitase sa vada ca eu sunt Stefania si era evident ca stiu..dar am zis: nu va spun, imi dati 3! tot aceleasi replici de cateva ori, si pe urma imi zice: stii ce??nu iti dau 3, iti dau 2! la care eu: foarte bine!!! si ma asez in banca..ea se enerveaza si-mi spune: iesi afara!! eu: nu ies! si in acel mom a inceput toata clasa sa-i spuna: iesiti dumneavoastra afara! si a iesit..am reclamat iar la director..si au schimbat-o cu un prof, care, la cererea directorului, mi-a dat atatia de 10 pana mi-a iesit media 9..
petro
Postat: Thursday, April 17, 2008 9:03 AM

De chiulit am chiulit si eu slava domnului.... La sfarsitul anului aveam nota la purtare mai mica cu un punct sau doua din cauza absentelor. Dar imi era o frica de copiat... Toate apele ma treceau daca era sa copieze cineva in jurul meu, ce sa mai zic de mine.

Apropo de note de la bac: mi-am ajutat o colega la franceza (care avea tot 5 si 6 note), culmea ca a luat 10 iar eu am luat 9. Si asta dupa ce am fost cea mai buna din clasa la materia asta timp de 4 ani nervi nervi nervi. Cate plansete nici nu va imaginati hohot hohot hohot. Si am luat doar 9 pentru ca unei profe din comisie i se parea Gavroche erou national al Frantei, iar mie Napoleon hohot hohot hohot
bereea
Postat: Thursday, June 19, 2008 9:29 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22705
Ce frumosi anii de liceu ! de copiat am copiat, eram experta , dar numai la materiile care nu imi placeau , adica geografia si fizica.
De chiulit am inceput in clasa a XII -a .M-am indragostit si...ba ma invita la film , ba la pizza, si numai in timpul orelor.Norocul meu era ca faceam parte din echipa de atletism a liceului - am facut liceul pedagogic - si luasem premiul 3 pe tara la ultimul concurs , asa ca tot timpul eram la "anternamente" (si era adevarat :ma antrenam in arta sarutului:003: )
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed