Totul despre deodorante

Options Totul despre deodorante
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Wednesday, June 21, 2006 4:23 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Ce parere aveti de deodorante? Care sunt mai bune si de ce? Cele cu alcool sau cele fara alcool, cele cu bila, etc?

Eu nu suport deodorantele fara alcool in primul rand pentru ca imi pateaza (albicesc) hainele.

Ma impac foarte bine in schimb cu cele cu alcool, foarte rar folosesc stick sau cele cu bila.
Vesna
Postat: Thursday, June 22, 2006 3:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Primisem la un moment dat pe mail un mesaj conform caruia deodorantele anti-perspirante ar fi raspunzatoare de aparitia cancerului...Acum, nu stiu cat adevarat e, ca despre multe produse s-a spus acelasi lucru...

Eu prefer deo fara alcool, cu bila (cele de la Nivea care nu lasa urme).
cute_babies_of_mine
Postat: Thursday, June 22, 2006 6:53 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Eu folosesc Nivea spray cu alcool. Daca nu e vorba de haine negre si se poate, Dove stick. Dar prefer spay-urile, pentru starea de prospetime pe care mi-o induc!
mihaela75
Postat: Thursday, June 22, 2006 8:56 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Si eu am auzit ca provoaca {}cancer de sanoareoricum asta nu m-a afectat prea mult, eu tot folosesc .Prefer stick pt ca sprayul imi intra in nas, nu suport spray nici ca fixativ sau ca altceva.Acum am Fa dar am folosit si Dove si altele ,imi place sa testez noutati ras
misha
Postat: Thursday, June 22, 2006 9:08 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Sa va spun ca mie imi plac mai mult cele ale sotului?ras ...acum are Mennen Speed Stick (power of nature si e super...al meu sta in dulapior)sic
Ely
Postat: Thursday, June 22, 2006 11:56 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
misha wrote:
Sa va spun ca mie imi plac mai mult cele ale sotului?ras ...acum are Mennen Speed Stick (power of nature si e super...al meu sta in dulapior)sic

Si eu folosesc pe al sotului ras dar de la Nivea,al meu s-a terminat si uit mereu sa-mi iau tot Niveea folosesc inainte Dove,dar lasa urme.Nive mi se pare cel mai bun.
Kiki
Postat: Sunday, June 25, 2006 7:49 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu folosesc deo stick (Lady Speed stick) si rar deo spray (cand e din aceeasi gama cu parfumul).
LIA
Postat: Monday, June 26, 2006 8:08 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/6/2006
Postari: 309
Eu, dupa ce am incercat toate variantele (si cu alcool, si fara, si solide etc.) am ramas la Nivea roll-on, cu care ma impac foarte bine.
stele_pe_cer
Postat: Monday, June 26, 2006 11:58 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
AdrianaC wrote:
Ce parere aveti de deodorante?

Le consider indispensabile, atata timp cat alimentatia nu este exclusiv naturista (nu vegetariana).

AdrianaC wrote:
Care sunt mai bune si de ce?

Consider ca cele mai bune din punct de vedere al sanatatii sunt cele fara alcool (blokeaza porii si inhida eliminarea toxinelor), fara parfum (este nociv si alergogen), fara parabeni (sunt cancerigeni) si fara aluminium (blokeaza porii, dar este mai periculos decat alcoolul).

Din punct de vedere al calitatii ca si perspirant, cele mai bune sunt cele fara alcool dar cu aluminium (tin mai mult timp, fara a lasa miros de "urat").

AdrianaC wrote:
Cele cu alcool sau cele fara alcool, cele cu bila, etc?

Fara alcool.Cu bila numai daca likidul se usuca rapid, fara pudra ca lasa urme, fara pulverizator, ca se pierde mult pe drum (in aer).Cele tip crema se usuca greu.Cele tip "servetel" nu tin mult timp (sau poate nu se gsesc la noi tipuri prea bune).

Eu acum folosesc numai produse dermato-cosmetice, iar deodorantul face parte din uan din gamele dermato-cosmetice.Mi-au placut Vichy (folosi ocazional, cateva zile), si Sebamed (in produs exceptional care intreuneste toate calitatile unui deo bun).Preturile variaza intre 300.000 si 600.000.Te tin intre 2 luni jumate si 3 luni jumate.
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 16, 2008 10:25 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Nimeni nu mai foloseste deo fara alcool si fara aluminiuwhat ?
Lilly of the valley
Postat: Thursday, July 2, 2009 9:17 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
stele_pe_cer wrote:

Fara alcool.Cu bila numai daca likidul se usuca rapid, fara pudra ca lasa urme, fara pulverizator, ca se pierde mult pe drum (in aer).Cele tip crema se usuca greu.Cele tip "servetel" nu tin mult timp (sau poate nu se gsesc la noi tipuri prea bune).

Eu acum folosesc numai produse dermato-cosmetice, iar deodorantul face parte din uan din gamele dermato-cosmetice.Mi-au placut Vichy (folosi ocazional, cateva zile), si Sebamed (in produs exceptional care intreuneste toate calitatile unui deo bun).Preturile variaza intre 300.000 si 600.000.Te tin intre 2 luni jumate si 3 luni jumate.

Vichy contine parabeni (methylparaben)Thumb down , dar se usuca rapid (roll-on) si nu lasa urme.thumright
Sebamed e super bun, dar mirosul lui nu prea se apropie de gusturile mele.
Body Series - Amway - se vinde in circuit inchis si am pierdut legatura cu distribuitorul.
Acum folosesc Zirconal de la Addax. Contine aluminiu din belsugThumb down what , dar ma protejeaza bine impotriva mirosurilorpuker , are un iz de medicamentThumb down Thumb down

stele_pe_cer wrote:
Nimeni nu mai foloseste deo fara alcool si fara aluminiuwhat ?

Dupa cum am subliniat mai sus si cele dermatocosmentice sunt pline de ingredientele mentionate, in plus au niste preturiwhat
miriam
Postat: Thursday, July 9, 2009 11:13 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
eu folosesc de la aloe vera si sunt foarte multumita, si eu si sotul meu.permite transpiratia dar nu miroase.
oanamaria
Postat: Friday, July 10, 2009 6:35 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu sunt foarte multumita de ani de zile de BODY SERIES-AMWEY (33LEI)ma tine cam 2luni ,miroase excelent si il recomand (nu pateaza hainele).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed