Teste false de sarcina

Options Teste false de sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anca Vladislav
Postat: Wednesday, September 6, 2017 11:02 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/6/2017
Postari: 5
Buna seara fetelor,

Am 4 teste de sarcina pozitive, ieri am fost la doctor, insa spune ca nu se vede sarcina. Prima zi a ultimului CM a fost 19 iulie, zile de ovulatie 10-14august. Se poate sa fie prea devreme pentru ecografie? Am facut si abdominala si intra.....a mai patit cineva asa ceva?

Inawar
Postat: Wednesday, September 6, 2017 11:23 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/14/2016
Postari: 640
Locatia: Timisoara
Anca Vladislav wrote:
Buna seara fetelor,

Am 4 teste de sarcina pozitive, ieri am fost la doctor, insa spune ca nu se vede sarcina. Prima zi a ultimului CM a fost 19 iulie, zile de ovulatie 10-14august. Se poate sa fie prea devreme pentru ecografie? Am facut si abdominala si intra.....a mai patit cineva asa ceva?

Ar fi trebuit sa se vada macar un punctulet la un ecograf bun.
Ai poza cu testele? Cel mai sigur e sa faci analiza de sange beta HCG si vezi sigur daca e sau nu.
Anca Vladislav
Postat: Wednesday, September 6, 2017 11:27 PM

Mentionez ca de o luna iau Myo Sun...se poate sa se produca ceva dereglari hormonale? Am poza cu testul dar nu stiu sa il atasez pe pagina...azi am mai facut unul si tot pozitiv e....de doua zile sunt distrusa :((

Anca Vladislav attached the following image(s):
screenshot_2017-09-06-23-36-34.png

Lili Eu
Postat: Wednesday, September 6, 2017 11:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2637
Locatia: ploiesti
Anca Vladislav wrote:
Mentionez ca de o luna iau Myo Sun...se poate sa se produca ceva dereglari hormonale? Am poza cu testul dar nu stiu sa il atasez pe pagina...azi am mai facut unul si tot pozitiv e....de doua zile sunt distrusa :((
testu e cat se poate de pozitiv! mergi maine si fati o analiza de sange beta HCG si o repeti la 48 si le compari daca se dubleaza valoare analizei atunci te poti linisti ca bebe e ok.. iti tin pumni sa fie totu bineHands si nu te mai stresa ca ii faci rau lui bebe. fi optimista stiu ca e greu dar macar incearca Cheek Kiss
Andreea06
Postat: Friday, September 8, 2017 10:19 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 1909
Ar trebui sa se vada ceva, poate nu e f performant ecograful? S-a uitat bine si la ovare, corpul galben exista nu? Acolo unde ai ovulat. Si pe trompe s-a uitat?
Eu zis sa mai repeti la alt doctor, treceti intr-o app /calculator de sarcina ultima zi a ciclului ca sa iti spuna in ce sapt esti si mergi la 6 sapt la control.
Anca Vladislav
Postat: Tuesday, September 12, 2017 12:44 PM

Am facut analize de sange betaHCG, joi si luni....am avut la primul test 605, iar la al doilea 753....asta ar insemna sa fiu in sapt 4 sau sa existe probleme. Mai astept pana saptamana viitoare si fac o programare la alt medic
lixandra_alexandra
Postat: Tuesday, September 12, 2017 2:03 PM

Intrat: 11/4/2016
Postari: 679
Locatia: Bucuresti
Anca Vladislav wrote:
Am facut analize de sange betaHCG, joi si luni....am avut la primul test 605, iar la al doilea 753....asta ar insemna sa fiu in sapt 4 sau sa existe probleme. Mai astept pana saptamana viitoare si fac o programare la alt medic

Normal la 48 de h, beta HCG se dubleaza. La tine sunt mai mult de 48h si nu s-a intamplat asta. Eu zic sa mai faci maine dimineata (sa fie 48h fata de cel de luni) si sa vezi ce se intampla si eventual sa vb cu un medic despre aceste rezultate la beta.
laura513
Postat: Wednesday, September 13, 2017 1:20 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/8/2017
Postari: 255
Locatia: Radau?i
Ooof.... Vezi sa nu fie extrauterina... uff
Anca Vladislav
Postat: Wednesday, September 13, 2017 11:00 AM

Am facut din nou analiza betaGCG, insa primeac rezultatul peate 2 zile....pana atunci stau cu stomacul strans. Nu a mai patit nimeni asa ceva si sa aibe o sarcina normala? Eu nu am un CM regulat, poate sa ajunga si pana la 37 zile....ma gandeac ca poate e prea micuta sarcina ca sa se dubleze HCG. O mica speranta sper din suflet...:(
lixandra_alexandra
Postat: Wednesday, September 13, 2017 11:07 AM

Intrat: 11/4/2016
Postari: 679
Locatia: Bucuresti
Anca Vladislav wrote:
Am facut din nou analiza betaGCG, insa primeac rezultatul peate 2 zile....pana atunci stau cu stomacul strans. Nu a mai patit nimeni asa ceva si sa aibe o sarcina normala? Eu nu am un CM regulat, poate sa ajunga si pana la 37 zile....ma gandeac ca poate e prea micuta sarcina ca sa se dubleze HCG. O mica speranta sper din suflet...:(

Offf, iti doresc din suflet sa fie bine, dar nu stiu ce sa zic. Nu am mai auzit astfel de cazuri. Eu zic ca dupa ce iti vine beta, sa te duci la medic cu rezultatul si sa vezi ce iti spune...
Speranta moare ultima Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed