Temele online...

Options Temele online...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Wednesday, October 5, 2016 7:30 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27671
Locatia: u.k.
Ionut este in primul an la liceu computerlove temele sant mai mult online,ori face colegiul economie de hartie ori asa e"normalul".Dar imi place ,are si optiunea de a corecta daca a gresit sau prmeste un emoticon trist in urma scorului realizat ,poate practica mai mult sau foloseste optiunea de a i se explica prin ilustratii sau indicatii.
E incantat hearts
aurishta
Postat: Wednesday, October 5, 2016 11:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5524
Locatia: Bucuresti
Foarte fain! Bravoo
ingerash
Postat: Wednesday, October 5, 2016 11:40 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27671
Locatia: u.k.
Daaa si mai usor pentru profesori si vedem si noi rezultatele lor.Va trebui sa-i cumparam un laptop foarte curand.Il mai imprumuta pe al meu acum .hearts pupici
bereea
Postat: Thursday, October 6, 2016 9:03 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22464
Ale are laptop-ul ei pr care isi face temele. Totusi cea mai mare parte sunt pe caiete.
kali
Postat: Thursday, October 6, 2016 9:17 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14137
Ce fain!
Eu sunt mancata de teme, teme si iar teme.
aurishta
Postat: Thursday, October 6, 2016 11:00 AM

Si noi avem majoritatea temelor on-line ....este si folositor, si distractiv, si practic!
t-mihaela
Postat: Thursday, October 6, 2016 5:24 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5123
Noi nu avem teme online ...in cl a 5-a NuStiu
shirel
Postat: Saturday, October 8, 2016 11:29 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11702
Locatia: israel
Noi avem dar foarte putine in general suntem inca la caiete!Kali,nici nu vreau sa ma gandesc la 4 deodata sa faci sau sa-i ajuti la teme...infern!!NuStiu NuStiu
kali
Postat: Thursday, October 20, 2016 11:39 AM

shirel wrote:
Kali,nici nu vreau sa ma gandesc la 4 deodata sa faci sau sa-i ajuti la teme...infern!!NuStiu NuStiu

Sa stii ca da! Foarte incarcati sunt copiii astia si noi odata cu ei!
mamiemi
Postat: Thursday, October 20, 2016 6:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/3/2008
Postari: 1467
Locatia: Craiova
E infern sa ajuti si unul care nu vrea sa le faca!
DAca as fi ministru al invatamantului le-as elimina!
kali
Postat: Friday, October 21, 2016 8:57 AM

Daca as fi ministru, as taia programa la jumatate, as scoate temele pentru ciclul primar ( unde as merge 90% pe dezvoltare emotionala si personala ) si hartzogaraia pentru invatatori/profesori... as introduce after school la scoala asa incat sa faca aplicatii dupa ore, impreuna cu cadrele didactice.

Mi se pare inuman sa pui atata presiune pe copii si pe parinti insa ma gandesc si la faptul ca suntem intr-un cerc vicios. Si ei trebuie sa respecte programa deci nu au incotro. De pierdut au elevii - care nu stiu, insa... iau lucrurile ca atare - si parintii lor, poate prea constienti de cat de inutila si stufoasa e materia si cat de incapabil e sistemul sa recompenseze copiii - dupa ce termina scoala - printr-un job corespunzator.

Mi-e... sila!
Maria & Mario
Postat: Tuesday, October 25, 2016 8:43 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9852
Locatia: Departe-poate prea departe
Noi avem si pe hartie ( geografie, arte, stiinte ) ( una max doua pe saptamana ) si on line ( Mate si germana/stiinte ) ( o data pe saptamana ) plus de citit !
E cat se poate de rezonabil / cat sa le dea si lor responsabilitatea notiunii de "tema" ! Da' sa vedem si cat dureaza ! alcool
bereea
Postat: Saturday, October 29, 2016 5:51 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22464
kali wrote:
Daca as fi ministru, as taia programa la jumatate, as scoate temele pentru ciclul primar ( unde as merge 90% pe dezvoltare emotionala si personala ) si hartzogaraia pentru invatatori/profesori... as introduce after school la scoala asa incat sa faca aplicatii dupa ore, impreuna cu cadrele didactice.

Mi se pare inuman sa pui atata presiune pe copii si pe parinti insa ma gandesc si la faptul ca suntem intr-un cerc vicios. Si ei trebuie sa respecte programa deci nu au incotro. De pierdut au elevii - care nu stiu, insa... iau lucrurile ca atare - si parintii lor, poate prea constienti de cat de inutila si stufoasa e materia si cat de incapabil e sistemul sa recompenseze copiii - dupa ce termina scoala - printr-un job corespunzator.

Mi-e... sila!

Pacat ca nu esti! Daca vreodata vei ajunge propun si cate o ora de educatie fizica zilnic!

Apropo de calitatea unor profesori ,o verisoara s-a mutat din America in Romania.Sistemul scolar de aici este un adevarat soc pentru ea, temele pentru acasa nesfarsite o revolta, asa ca nu permite copiilor ei sa petreaca mai mult de 1,5 ore facand teme.Bineinteles ca invatatoarea a fost socata si a "certat-o", dar ea a ramas ferma pe pozitie .Culmea insa a fost cand profesoara de engleza (verisoara mea a plecat la varsta de 2 ani in Americasi a trait acolo si a trait acolo 35 de ani ), i-a spus sa nu mai vorbeasca in engleza cu copiii (a caror madre lingua e engleza), pentru ca-i invata o engleza gresita.alcool Aceeasi profesoara se supara cand baiatul, din instinct ca are doar 7 ani, o corecteaza cand se exprima gresit.Ba chiar l-a pedepsit pentru acest lucru si la engleza are note mici. Sunt curioasa ce va fi cand rabdarea verisoarei mele va ajunge la sfarsit!
t-mihaela
Postat: Saturday, October 29, 2016 6:45 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5123
Ei vorbesc engleza americana , e putin diferita.Eu cred ca profa e geloasa pe ei Haha
aurishta
Postat: Saturday, October 29, 2016 7:29 PM

bereea wrote:

.....Culmea insa a fost cand profesoara de engleza (verisoara mea a plecat la varsta de 2 ani in Americasi a trait acolo si a trait acolo 35 de ani ), i-a spus sa nu mai vorbeasca in engleza cu copiii (a caror madre lingua e engleza), pentru ca-i invata o engleza gresita.alcool Aceeasi profesoara se supara cand baiatul, din instinct ca are doar 7 ani, o corecteaza cand se exprima gresit.Ba chiar l-a pedepsit pentru acest lucru si la engleza are note mici. ...

Ma intreb ce s-ar fi intamplat cu Angelica, daca mergea la scoala publica! scratch Ea vorbeste engleza ca si cum ar fi nativa...ce-ar fi facut, biata, daca o punea in primii ani sa mearga in ritmul clasei....pfiii...ce plictiseala! Si dup'aia ma chemau sa-mi spuna ca are ADHD fiindca nu sta cuminte si atenta la ora!banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed