Temele de vacanta

Options Temele de vacanta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Saturday, June 20, 2009 6:57 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Noi anul asta nu avem nimic de facut!Are in sfarsit vacanta!Macar acum ca de la anu.........
Lilly of the valley
Postat: Sunday, June 21, 2009 9:27 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
S.ELENA wrote:

Pai inseamna ca fiu-miu cu 450 exercitii la matematica, 4 povestiri de transcris si de citit: Ciresarii si La Medeleni (doar primul volum din fiecare), Ce mica e vacanta mare, Printul fericit, Amintiri din copilarie (I, II, III si IV) si Toate panzele sus (856 pagini) sta super bine ras sic hohot hohot rambo

Elena, Robert a terminat clasa a IVa. Nu-l stressa, lasa-l sa se bucure de vacanta, dar sa si lucreze, cate putin, atat cat sa se pastreze in forma. Stiu ce spun, crede-ma! Si in plus, vorba Mihei, si daca nu face?!sic Cine-l verifica?!sic

Succes si spor la teme, scolareilor! Si nu in ultimul rand VACANTA PLACUTA!
S.ELENA
Postat: Sunday, June 21, 2009 8:03 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
mariuta wrote:

Elena, Robert a terminat clasa a IVa. Nu-l stressa, lasa-l sa se bucure de vacanta, dar sa si lucreze, cate putin, atat cat sa se pastreze in forma. Stiu ce spun, crede-ma! Si in plus, vorba Mihei, si daca nu face?!sic Cine-l verifica?!sic

Succes si spor la teme, scolareilor! Si nu in ultimul rand VACANTA PLACUTA!

Draga mea, Robert abia acum trece in clasa a IV a!!!! La anul vom avea si noi vacanta mult dorita; pana atunci insa, muncim din greunervi nervi

Pupicei si multumim pentru urari!!!!
pupici pupici computerlove
Lilly of the valley
Postat: Monday, June 22, 2009 8:40 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Eu oare de ce credeam ca Robert a terminat a IVa?fool
abiand
Postat: Monday, June 22, 2009 11:13 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
"nu stiu altii cum sunt", dar mie sigur mi se face rau si am obosit citind cat si ce trebuie sa faca un copil in vacanta. "Exegerat" este cuvantul cel mai delicat posibil pentru X sute de exercitii, X mii de probleme, zeci de colaje si etc. Singura parte cu care sunt de acord este cea cu cititul. Daca nu citesti Amintiri din copilarie si altele de genu' la scoala , la 20-30 de ani nu mai are nici un farmec. Asta spun acum pt ca mai avem un an de gradinita.....'oi vedea eu la scoala dar cu sutele alea de exercitii nu credpale
Adica si ce daca am facut integrale, functii si polinoame si mama lor...si acum folosesc adunarea, scaderea si regula de trei simpla la job de economist? Hai ca am luat-o pe araturaalcool
Kiki
Postat: Monday, June 22, 2009 11:21 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Tare mult au de lucru piticii in vacanta!
Eu le doresc totusi o vacanta placuta, macar asa printre teme! firstprize
Mela
Postat: Monday, June 22, 2009 11:45 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
ieri am intrebat o vecina,daca si cate teme de vacanta are de facut fata ei,e deja mare,in clasa a zecea cum ar veni,dar e aici la scoala de cativa ani.
nu au si nu a avut deloc teme de vacanta,nici teme pentru acasa nu se prea dau,se lucreaza mult in scoala,la ore;bine,sunt proiecte care trebuiesc lucrate pe calculator,dar asta deja la anii mai mari si doar in timpul semestrului.

mhldvrc
Postat: Tuesday, June 23, 2009 8:23 AM

Intrat: 10/3/2008
Postari: 517
Locatia: Bucuresti
scratch ceee ...
lissaden wrote:
lisa a mea are de facut o culegere de matematica de clasa a 3 cu 120 de pagini si fiecare pagina are 20 de exerciti trebui sa faca 120 de propoziti pentru meitati la engleza 50 pt la germana 30 pt la franceza are de invatat despre astrologi are e facut un caiet de vacanta cu 65 de pagini are de rafacut un caiet la engleza are de facut doua carti de romana pe caiet unele si unele pe carte are de repetat unitatile de masura figurile geometrice si inmultirea are de citit 50 de povesti si de scris datele si planul de idei are de facut 5 desene pe carton mare unu pictura unu colaj,unu desen,iar 2 schite cu titlul zambet de copil si vaqcanta are de facut 11 compuneri cu vacanta si de scos poze pentru un colaj asta la sfarsitul clasei a treiabanghead

... sa inteleg ca Lisa trece in clasa a IV-a scratch, invatatoarea asta-i dusa cu pluta, mai stiu eu pe una cam la fel puker , iar Mihai si acum uraste temele si sa citeasca(basme, povesti si Amintiri din copilarie).
Vacantai-i vacanta frate, iar temele de vacanta sunt ilegalefool
Eu nu spun ca trebui sa stea degeaba toata vacanta, dar nici asanewno
ingerash
Postat: Tuesday, June 23, 2009 12:49 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Sa vedem daca-i da teme lui Ionut;de la 1 iulie este in vacanta pana la 31 august.Pana acum nu a avut teme acasa si are calificativ foarte bun{99,1%},a invatat engleza,numerele,literele,scrie...firstprize
amalia
Postat: Saturday, July 11, 2009 2:02 PM

Intrat: 5/24/2009
Postari: 531
buna fetelor ,fetita mea a terminat cls.I si a primit de la scoala un caiet pt. teme pe vacanta.Pina acum a csris 3 pagini din caietul acela dar e stresata si ma intreaba mereu cit ~concediu mai are ~sa stie cum poate termina caietul.Lucrind in domeniu consider ca trebuie sa lucreze mai mult ,nu in salturi ,macar o pagina pe zi,dar ea nu prea vrea
Eleille
Postat: Thursday, July 23, 2009 2:02 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/31/2009
Postari: 314
Locatia: Pucioasa
Deja fata ta e stressata! E responsabila, iar gandul ca are o sarcina care nu-i face placere,dar pe care TREBUIE sa o rezolve, ii strica vacanta. Eu zic ca ar fi bine sa-i dai vacanta pana pe 15 august. Pana atunci distrati-va impreuna citind o carte ( fiecare cate o pagina), c0mpletand unele rebusuri de prin caiet ( la alegerea ei). Pune-o sa scrie bunicilor, unui prieten...o scrisoare; puneti-o impreuna la posta.... Invita prietenii ei pe la ea si aranjeaza-le un atelier de lucru manual...De'astea mai distractive! Ea nu va simti ca sunt sarcini de lucru. Are nevoie de joaca.
Sper ca am fost de folos.

Vacanta placuta in continuare!
roxanabln
Postat: Tuesday, August 4, 2009 2:50 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna Elena! Stiai ca Inspectoratul Scolar a luat decizia ca profesorii nu au voie sa dea teme copiilor pe perioada vacantei? eu nu zic sa nu dea deloc..dar tema pe care a primit-o copilul tau mi se pare exagerata! Am o banuiala ca temele astea au presupus si cumpararea unor culegeri speciale..nu?
bereea
Postat: Sunday, July 29, 2012 10:51 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
Anul acesta am fost de acord ca sa cumpar un caiet de vacanta pentru Ale. Pe acelasi caiet avem matematica, italiana, stiinte, engleza. A facut in mare parte, dar acum, finnd in tara, a insistat sa-i iau un caiet special cu teme la matematica. Cu greu am gasit ceva ok pentru ca se studiza in mod diferit.Si observ ca multe le traduce mai intai in italiana pentru a intelege bine cerinta. Dar e ok
gabyta
Postat: Sunday, July 29, 2012 12:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/20/2011
Postari: 3242
Locatia: spania (Ro -Sebes AB)
Si noi am cumparat 3 caiete speciale ptr vacanta (ni le-au recomandat de la scoala,,nu era obligatoriu),dar Lucy vad ca lucreaza cu mare drag,,spune ca sunt tare usoare,,in fiecare zi lucreaza cate putin ,,,(mai putin la sfarsit de saptamana),,mai greu ptr ea este ca am inceput sa lucram scrisul in limba romana,,cu cititul se descurca f f bine,,la scris vad ca se cam incurca,dar in mare e bine,sunt tare multumita de progresele ei romanesti (cum spune ea hohot )

gabyta attached the following image(s):
dscn6518.jpg dscn6519.jpg

S.ELENA
Postat: Sunday, July 29, 2012 11:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Important este ca ii place si ca le face cu drag!!! Atunci treaba merge ca pe roate!!!!bravo bravo majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed