t-mihaela

Profil: t-mihaela
Despre
Utilizator: t-mihaela
Nivel: Senior
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Friday, June 20, 2008
Ultima vizita: Saturday, September 22, 2018 5:18 PM
Numarul de postari: 5,131
[0.53% din toate postarile / 1.37 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Friday, September 21, 2018 5:46 AM
marivic wrote:
Wow....adica s-a mutat de la tine,Diana?S-a schimbat...? Stii tu.... Piticii,ce fac?Cred ca viata la tine este minunata....Acolo parca vad un decor dintr-un film vechi...cu iazul acela,padurea vecina cu voi....sa te bucuri de ceea ce ai....Stai linistita...daca te impaci cu tine ai sa te simti si bine....Mi-e dor de tine,de postarile tale....computerlove hearts Cheek Kiss

Da Mari, s-a mutat de la mine ,de fapt eu i-am cerut sa plece ca viata asa cum vroia ea sa o traiasca nu se poate sub acoperisul meu.Si bine am facut ca de cum a dat de greu s-a si inderptat,acum munceste ,arata bine sanatoasa.Trec sa o vad uneori dar amandoua stim ca ranile inca nu s-au vindecat sunt inca multe de iertat si nici una din noi nu iarta.Interesant e atitudinea astora mici , mai ales Darya.Intr-o zi am scapat o vorba urata si Darya a inceput sa planga ,ea o iubeste pt ca nu stie, era mica si eu mereu am ascuns fata de ei prin ce treceam,.N-am vorbit-o niciodata de rau in fata lor ,nu i-am lasat sa-i cunoasca partea urata.M-a intrebat Arti odata daca Dia poate veni acasa si am spus "NU" dar nu am putut sa ii spun de ce,am zis ca e matura si vrea sa fie independenta si am inchis subiectul.

MI-ar placea sa vad toate fetele gramada, Taki,Delfinasa...dar eu nu am legtura cu nimeni , pe FB am doar pe taica-meu si vreo doua neamuri. Nu imi place FB.Si vorba ta ,Kali, si noi ne-am skimat , eu cel putin nu ma mai recunosc.Am devenit as aun fel de trol ursuz si plictisit .Poate imi face Dia un bebe sa ma aduca iar cu drepturi depline aici pe forum si cu o stare de spirit ca altadata Crazy

Postat: Thursday, September 20, 2018 2:49 PM
Eu sunt bine ,iau proportii dar dau vina pe varsta. Copiii cresc, Diana e cu viata ei ,o vad rar dar sincer nu duc dorul.
Muncesc pe branci dar ma si bucur de viata .La tara diminetile sunt super, aburi pe iaz si miros de padure.
Am fost acasa in primavara si m-am intors cu un gust amar si sentimentul ca nu apartin nicaieri,nici aici nici acolo.
Kaze e la fel neskimbat ,omul asta parca e venit din alta lume ...in fine imi face viata usoara.
Toata vara am petrecut-o cu rulota in spinare,mai avem o iesire si apoi ne pregatim de hibernat.

Postat: Wednesday, September 19, 2018 10:00 PM
Fetelor,oare un topic doar pt noi ne-ar ajuta sa ne adunam iar?De cand a aparut FB asta nenorocit ,fetele au plecat una cate una. Eu am incercat sa uit, sa ma prefac ca totul e ok si viata merge inainte.Dar ... hm, am investit atat de mult ca nu e cale de intors.
Sunteti mereu in gandul meu .
Poate se merita sa mai dam o sansa prieteniilor vechi ??
Postat: Thursday, February 8, 2018 2:46 AM
kali wrote:
Numai boala si moartea poate ingenunchia un om cu adevarat;
computerlove

Adevarat angel
Postat: Saturday, February 3, 2018 6:07 PM
Miriampupici

Intru pe forum sa citesc postari vechi ,ca intr-un vis frumos din care nu vreau sa ma trezesc.Mi-e tare dor de toate fetele dar m-am izolat in ultima vreme sa pot medita .Am luptat eu cu multi balauri dar asta din urma e de nerapus...lupta trebuie dusa altfel.O sa vin acasa in primavara sa-mi pun ordine in idei,sa ud radacinile uscate si sa-mi cer iertare pentru tradare .Cred ca doar asa pot rapune balaurul .
Nu stiu daca voi va dati seama cat de importante ati fost in viata mea ,cum m-ati ajutata sa nu-mi pierd mintile pe aici ,cata spiritualitate ati presarat zilnic in sufletul meu ,cum simpla vorba romaneasca era medicamentul meu cel mai de pret .Si niciodata nu v-am multumit . O fac acum dupa 13 ani...daca se pune thankyou
Postat: Saturday, February 3, 2018 1:33 AM
Mari,Endy pupici pupici multumesc frumos.
Postat: Friday, February 2, 2018 3:44 AM
Adriana,roaga-te zilnic .Cauta un loc si un timp linistit doar cu cu D-zeu si roaga-te .Zilnic cum ai bea apa asa sa te si rogi.Crede-ma functioneaza.
Si viata mea a luat o intorsatura dramatica dar ma rog atat pot sa fac.Suntem atat de fragili...
Postat: Wednesday, July 19, 2017 10:34 PM
bereea wrote:
Seful meu a murit...a pierdut lupta cu cancerul!

Cred ca seful tau facea parte din familia 7 Pitici.Eu deja il vedeam ca un membru pe aici de cate ori scriai despre el.Nu stiam ca are cancer,cred ca de aici conflictele.Oamenii bolnavi sunt dificili, testat.O sa ajungem si noi acolo intr-o zi.uff Sa se odihneasca in pace angel
Subiect: Stresul scolar-cum il combatem?
Postat: Thursday, December 22, 2016 5:44 PM
Am uitat sa spun,tipul liber e o ocazie de a face prieteni nepotriviti ,prieteni care,tot asa, au prea mult timp liber si atarna pe langa mall ca parazitii.daca copilul a contaminat un parazit, salut,il cara in carca toata copilaria si adolescenta pana e suficient de matur sa-si ia viata in maini si sa spuna Nu ."Corporatia" e periculoasa?Psihologii din articol sunt depasiti si cu totul pe langa lumea reala.As vrea parerea unui sociolog nu a unnui psiholog.Sa vina sociologii in materie de copii si adolescenti,care au ani de munca pe teren si ei sa vorbeasca ,nu psihologii .Copiii cu program incarcat si supravegheati nu au nici timp de depresii ca acum alta moda , depresia la copii.Pai pici in depresie tot plimbandu-te prin atatea lumi in minecraft ,barbie land si alte lumi super perfecte ,de fapt de depresesti cand te intorci.
Parintii tre sa fie atenti si sa uite de copilaria lor, acum e alta poveste mult mai complicata ,copilul fara ocupatie nu ia cartea in brate sa citeasca sub copac ...chiar daca vrea sa faca asta ,pana ajunge la copac trece pe langa mall hohot Nu stiu daca meseria de parinte a fost vreodata mai grea ,mai ales cand tu ca parinte cam intuiesti ce tre sa faci dar vin psihologii scolari sa te sfatuiasca cum ca albul e negru sau invers,vine protectia copilului sa-ti spuna ca copilul tau nu e de fapt al tau, vine vecinul sa te parasca ca ai macat o pruna fara sa dai la copil ...etc.alcool
Subiect: Stresul scolar-cum il combatem?
Postat: Wednesday, December 21, 2016 7:00 PM
Mai bine corporatisti decat drogat in strada la 13 ani din prea mult timp liber.Si copiii mei sunt "corporatisti" asta dupa ce m-am fript cu cea mare si am invatat lectia vietii/Copiii care nu sunt ocupati isi gasesc singuri ocupatie si acum nu mai e ca pe vremea noastra ,nu fug la garla pe ascuns, nu, fug in alta parte .Le-am bagat 4 clase la fiecare ,practic nu au decat duminica libera .Insa fac cursuri alese de ei ,ce le place , pe incercatelea, daca dupa un trimestru nu le mai place pot schimba pe altceva.Nu umblu dupa performanta , vreu doar sa-i tin ocupati departe de strada NuImiPasa...sau mai nou, departe de mall ca azi asa se aduna ciorkine la mall si acolo coc placinta . Daca vor sa sara o clasa din oboseala , nici o problema ,daca vor sa sara clasa iar inseamna ca au facut alegerea gresita si schimbam macazul semestrul urmator.Cand eram copil si noi eram corporatisti, mergeam la "casa pionierilor" ,eu aveam vreo 3-4 activitati , era ca a doua casa si nu ne mai plangeam.De fapt de ce se plang copiii?Ca sunt ocupati?Si ma rog ce vor sa faca in timpul neocupat ?Sa se pironeasca in fata tabletei pana fac ochii rosii?Am multe de spus ca am vazut unde duce timpul liber la copii...Cine spune ca copii au nevoie de timp liber pentru o bicicleta ,un fotbal delireaza,copiii de azi nu joaca fotbal ci minecraft si nu merg pe bicla ca n-au libertatea asta cum aveam noi, ti-e frica sa il lasi ca pedofilii misuna ca firnicile .Tre sa te urci tu pe bicla si sa mergeti in familie undeva ,asta e altceva.
So, timp liber pentru ce?liber sa faci ce?Un copil lasat liber sta la TV ,pe tableta,cand creste pe la 13-14 ani fuge de acasa de plictiseala ca tu ca parinte ai ars gazul degeaba si i-ai irosit timpul .Timpul copilului e foarte scurt ,cresc repede nu prea ai timp de amanari lasa ca la anu' sau la anu'.Nu, acum , anul asta tre sa faci ce e de facut..Eu am calendar pe frigider,fiecare stie ce are de facut ,nimeni nu respira fara ca eu sa stiu ce aer respira ,suflu in iaurt ca sa nu suflu in zadar in ciorba .