Suspecta de trombofilie? Help

Options Suspecta de trombofilie? Help
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Piti
Postat: Tuesday, September 12, 2017 10:39 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/30/2017
Postari: 21
Locatia: Brasov
Azi am fost la Dr si nu a fost prea ok. A zis ca nu e multumit de ceea ce vede. Nu se vedea embrionul si nici bataile inimii. E normal la 6 sapt? Mi a zis sa vin sapt viitoviitoare. Am plans in continuu. Am pierdut deja 2 sarcini si vreau sa cred ca a 3 a e cu noroc. S a intamplat cuiva sa nu vada embrionul la 6 sapt? Incerc sa am rabdare. E tot ce pot sa fac. Sunt cazuta psihic. Am fost si am facut Hcg ul si este 29000, a crescut. Sapt trecuta joi era 8000. Voi repeta vineri.
Lili Eu
Postat: Tuesday, September 12, 2017 11:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 2637
Locatia: ploiesti
Piti wrote:
Azi am fost la Dr si nu a fost prea ok. A zis ca nu e multumit de ceea ce vede. Nu se vedea embrionul si nici bataile inimii. E normal la 6 sapt? Mi a zis sa vin sapt viitoviitoare. Am plans in continuu. Am pierdut deja 2 sarcini si vreau sa cred ca a 3 a e cu noroc. S a intamplat cuiva sa nu vada embrionul la 6 sapt? Incerc sa am rabdare. E tot ce pot sa fac. Sunt cazuta psihic. Am fost si am facut Hcg ul si este 29000, a crescut. Sapt trecuta joi era 8000. Voi repeta vineri.
Eu zic sa te linistesti poate ai avut ovulatia tarzie si bebe e mai micut si e bn...stiu ca e foarte greu dar roagate ptr bobita ta sa fie bn...daca te agiti si bobita e ok ii fac foarte mult rau....linistestete gandeste pozitiv D.zeu e mare ...se mai inseala nu toti Dr stiu sa citeasca la eco obsarcina asa micuta ...eu am auzit inimioara lui bebe la 6s si 5z deci mai sunt sperante ca bebe sa fie ok computerlove Buddy1
Andreea06
Postat: Wednesday, September 13, 2017 12:14 AM

Intrat: 2/28/2017
Postari: 1909
Piti wrote:

Dar s-a vazut sacul gestational si cerculetul acela mic, sacul yolk / vitelin?

Cum ai avut beta, in ce dati si valori? Ca este un calc online cu care poti vedea daca s-a dublat ok, oricum valoarea pare buna.. eu la 7s am fost si am vazut embrionul. Ai rabdare inca o sapt si vezi sa fie performanta aparatura, iti tin pumnii sa fie totul bine!!
Piti
Postat: Wednesday, September 13, 2017 1:24 AM

Sacul gestational are 15mm si s a vazut un pic sacul vitelin. Hcg in 4.09 era 2063, In 7.09 era 8083 iar astazi in 12.09 era 29012. Macar daca spunea ca " fi bine sa mai asteptam " sau ceva de genu Dar ....
Andreea06
Postat: Wednesday, September 13, 2017 10:48 AM

Intrat: 2/28/2017
Postari: 1909
Piti wrote:
Sacul gestational are 15mm si s a vazut un pic sacul vitelin. Hcg in 4.09 era 2063, In 7.09 era 8083 iar astazi in 12.09 era 29012. Macar daca spunea ca " fi bine sa mai asteptam " sau ceva de genu Dar ....

Intre primele doua ai Doubling time =1.5 days or 36.55 hours deci s-a dublat in 48h e ok.
Intre al doilea si al treilea e Doubling time =2.7 days or 65.09 hours - iar e ok ca zice ca pe la sapt 6-7 deja nu se mai dubleaza la 48h ci poate dura pana la 3,5 zile sa se dubleze, si la tine e 2.7 zile.

Beta hCG levels usually double about every 2 days for the first four weeks of pregnancy. As pregnancy progresses the doubling time becomes longer. By 6 to 7 weeks beta hCG levels may take as long as 3 1/2 days to double . hCG normally reaches a peak level at about 8 to 10 weeks and then declines for the remainder of the pregnancy.

Week of Gestation Beta Human Chorionic Gonaotropin (mIU/mL)
3 6 - 71
4 10 - 750
5 217 - 7138
6 158 - 31795

Eu zic sa te pastrezi linistita si sa repeti eco la 7 sapt.. Beta depinde de tine daca vrei sa mai repeti sa vezi ca iti creste in continuare, e un semn bun ca e totul ok, unele persoane prefera sa aiba ceva palpabil pana la eco, altele gasesc prea stresant atatea nr. si rezultate, cum crezi tu ca ti-e mai bine. Cheek Kiss
Piti
Postat: Wednesday, September 13, 2017 3:40 PM

Va multumesc ptr incurajari. Azi nici nu m am dus la serviciu. Parca nici balonata nu mai sunt. Astept vineri sa fac iar un Hcg.
Piti
Postat: Thursday, September 14, 2017 8:28 PM

Buna fetelor. Revin cu noi informatii. Am fost astazi la alt dr hematolog care din start mi a spus ca trebuie sa fac tratament injectabil cu Clexane, asadar le rog pe viitoare mamici care au astfel de mutatii sa se consulte cu mai multi doctori. Eu sper din suflet ca atunci cand merg marti la dr ginecolog sa imi spuna ca sarcina este ok si sa nu fie prea tarziu ptr Clexane. Va doresc sarcina usoara si sper sa nu treceti prin sarcini pierdute si momente de disperare si teama asa cum am trecut eu. Medicina este o stiinta exacta, Nu inteleg discrepantele astea dintre medici. Nu inteleg de ce 3 dr ginecologi si unul hematolog au spus ca nu e nevoie si unul singur mi a spus la 2 minute de la intrarea in cabinet. Va pup si va imbratisez cu drag si sper sa ne auzim cu bine.
Diana1489
Postat: Thursday, September 14, 2017 9:27 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/4/2016
Postari: 230
Locatia: Constanta
Eu iti spun sa stai linistita ! Eu am fost la primul ECO la 4 s si 5 zile , al doilea la 6 s si 2 zile si nu se vedea nimic decât sacul nici macat sacul yolk. Cand am mers la 7 sapt i-am auzit si inimioara. Este înca devreme pentru gânduri rele . Curaj !! hearts grup
Piti
Postat: Friday, September 15, 2017 9:51 AM

Multumesc Diana. Cand citesc si alte cazuri sa stii ca imi cresc sperantele. Sa auzim numai de bine.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed