sunt sau nu insarcinata ????

Options sunt sau nu insarcinata ????
Subiectul anterior · Subiectul urmator
valentinaaa
Postat: Monday, April 4, 2011 6:13 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna , va rog ajutati-ma cu niste sfaturi ! .... am 21 ani am avut contact sexual neprotejat luna asta & mi-a intarziat CM deja 7 zile ( si eu ca de obicei il am regulat la 27-28 zile, nu imi intarzie niciodata) la 5 zile dupa intarzierea CM am facut un test de sarcina si a iesit negativ ....... !!!!???????????? Acum sunt mai mult speriata de niste dureri de burta nu foarte accentuate dar constante ... si in partea stanga si dreapta in zona ovarelor simt niste intepaturi.... seamana cu durerea din timpul CM ........ De 2 zile am dureri de cap si ma simt foarte obosita, sanii imi sunt putin tensionati si mai umflati !!!! oare sunt insacinata ????? de ce a iesit testul negativ dupa 5 zile de intarziere CM?????????? daca nu e sarcina ce poate fii ??????? va rog ajutatima cu un raspuns !!!!! multumesc anticipat !

va rog sa nu ignorati mesajul meu .............:(( ..... da sunt intr-o situatie mai delicata ,pt ca sunt la faculate dar nu as avorta daca as fi insarcinata .... am o relatie stabila de 2 ani si 8 luni... o sa pastram copilul cu siguranta !!! Eu sunt speriata de aceste dureri abdominale si intepaturi ... & am senzatie de balonare....
aurishta
Postat: Monday, April 4, 2011 7:29 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Este posibil sa fii insarcinata,chiar daca a iesit testul negativ. Aceasta se poate intampla datorita faptului ca sarcina este prea mica si hormonul de sarcina este in cantitate insuficienta. Eu zic sa repeti testul dupa o saptamana fiindca este primul semn sigur al sarcinii care poate fi depistat. Daca si atunci este negativ, cel mai probabil nu este vorba de o sarcina, ci de o tulburare de ciclu. Sper sa-ti fie de folos ce am scriscoeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed