Suflu sistolic

Options Suflu sistolic
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Thursday, January 24, 2008 8:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Din pacate la multi de pe forumul asta ar trebui sa le aruncam intre ochi regulamentul,asa ca...no comment...mi se pare mai corect sa stie un om regulile din start ca sa nu le incalce,decat sa le stie ca altii si sa le incalce oricum...
Kiki
Postat: Thursday, January 24, 2008 8:08 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Haideti sa lasam topicul acesta pentru suflu sistolic si nu pentru discutii cu regulament, detectivi sau altceva.pupici

Beatrice/Princess isi va alege un cont si o va ruga pe Adriana sa ii stearga contul celalalt!

Rog moderatorul acestui subforum sa stearga toate mesaje off topic!

Multumesc! pupici
Princess
Postat: Monday, January 28, 2008 12:45 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
INCEP PRIN A-MI CERE SCUZE PENTRU SITUATIE, CU PRECIZAREA CA NU A FOST NIMIC RAU-INTENTIONAT. Iata cauza: dupa ce mi-am creat cont cu ID-ul "Beatrice", am trimis mail la administrator cu rugamintea de a mi-l schimba in "Princess". Am asteptat mult si bine, si pentru ca acesta este numele meu real si am vrut sa nu mi-l mai fac public pe un site, mi- am facut alt cont. Asta e tot. Apreciez atitudinea si intransigenta unora, cu mentiunea ca ceea ce s-a intamplat as vrea sa fie ultima voastra problema thumright . In rest, doar SANATATE copiilor vostri ! flowers
Princess
Postat: Monday, January 28, 2008 12:49 PM

oanalaurisa wrote:

Din pacate la multi de pe forumul asta ar trebui sa le aruncam intre ochi regulamentul,asa ca...no comment...mi se pare mai corect sa stie un om regulile din start ca sa nu le incalce,decat sa le stie ca altii si sa le incalce oricum...

Asa e, ai dreptate! Dealtfel, chiar asa se si intampla in viata, peste tot, in toate domeniile, nu ?! Toata lumea respecta regulile din principiu, bun-simt, spune-i cum vrei... Apropo, regulamentul acestui forum parca face referiri si la LIMBAJ, nu angry ? Sau sunt prea subtila?
Princess
Postat: Monday, January 28, 2008 12:52 PM

kali wrote:
La asta ma gandeam si eu, mai ales ca am patit-o o data.

Da' pe bune, fetelor, acum facem pe detectivii? Mi se pare putin exagerata reactia de a-i arunca intre ochi regulamentul, mai ales ca nu cred ca fata a fost rau intentionata si nici nu a avut intentia de a se folosi de ambele conturi cu nu-stiu-ce interese ascunse.
Cred ca o explicatie simpla ar fi fost de ajuns... ce atatea intrebari, dileme, investigatii?

thumright
Cary
Postat: Friday, July 18, 2014 12:31 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/18/2014
Postari: 4
Buna, am o fetita de 1 an si am fost cu ea la control de cardio in 3 locuri. In 2 din ele mi s-a zis ca are DSA iar in unul ca nu are. Imi puteti recomanda un doctor de incredere va rog pt ca sunt ft ingrijorata si nu stiu ce sa mai cred. sunt din Bucuresti.
MamicaOana
Postat: Thursday, July 24, 2014 12:41 PM

Intrat: 7/24/2014
Postari: 1
Buna am si eu o fetita de 6 ani. La nastere doctorita care a investigat-o mi-a zis ca aude un suflu dar ca nu e nimic ingrijorator. Ulterior am fost cu bebe la un doctor cardiac si ne-a asigurat ca e totul ok. Mai nou dupa ce plange observ ca se invineteste in jurul guritei, de obosit nu oboseste dar nici mare efort nu face doar joaca cu copiii. Am inceput sa citesc pe net si m-am speriat foarte rau cu malformatiile astea la inima. Ce ziceti? E posibil? Poate imi recomandati un doctor bun ca sa ma linistesc...
silviutza
Postat: Tuesday, July 29, 2014 1:57 PM

Intrat: 7/29/2014
Buna. Sa va spun povestea mea...eu sunt stabilita cu sotul in Grecia de cativa ani. Am nascut aici un copil insa bebelul avea o malformatie la inima si anume un Foramen Ovale Patent. Am mers cu bebelul mereu la doctorul cardiolog, acesta vrind sa vada daca se miceste defectul. La un moment dat pe la varsta de 3 ani si un pic dansul ne a anuntat cel mai rau lucru posibil: defectul copilului nu se va inchide niciodata numai printr o interventie.Ne am speriat ca orice parinti insa aici doctorii sunt ft prietenosi si mi au spus din start ca avem 2 variante: fie sa il operam pe cord deschis, fie printr o interventie medicala minim invaziva. Nu stiam ce inseamna asta insa ne a explicat dansul si am luat decizia: se va interveni prin cateterism. Dansul nu facea astfel de interventii dar ne a sugerat un nume sonor in Spitalele de cardiologie din Grecia: Vasilos Thanopoulos. Am ajuns si la dansul..un doctor batran dar foarte calm, cald si cu o foarte multa experienta. Cand a auzit ca suntem romani s-a bucurat foarte tare si ne-a propus sa facem interventia in Ro fiind mai ieftin.Am ramas foarte placut surprinsa sa vad ca acest doctor de asa o talie realizeaza interventii si in Ro. Intr adevar costul in Ro e mult mai mic ca in afara asa ca dansul ne a facut o programare.Am ajuns la clinica din tara unde am intalnit o echipa minunata de oameni si mi am lasat copilul pe mana lor cu toata increderea. Totul a decurs normal,printesa mea facandu se bine la cateva zile de la interventie (fiecare organism reactioneaza diferit, noi am fost norocosi). Acum minunea mea se bucura de fiecare zi zambind si noi odata cu ea! :D
Vreau sa le multumesc doctoritei Silvia Iancovici, Dr. Dan Deleanu si nu in ultimul rand Dr. Thanopoulos care dupa interventie ne a asteptat la ecografiile aferente cu tot atata rabdare! Multumim ca ati redat viata copilului meu, va sunt datoare o viata!
Catalinad
Postat: Thursday, July 31, 2014 2:45 PM

Intrat: 7/31/2014
Puteti incerca un consult la dna.dr. Silvia Iancovici, dansa v ar putea ajuta foarte mult ulterior dandu va sfaturi in legatura cu problema dumneavoastra.
Cary
Postat: Friday, August 8, 2014 4:28 PM

Catalina sa stii ca am fost la Dna. Dr. Silvia Iancovici si sunt foarte multumita de alegerea facuta. Ms ca m-ai indrumat! SAnatate multa!
Cary
Postat: Tuesday, August 19, 2014 1:30 PM

Pana la urma am facut programarea pentru interventie pe data de 14.09.2014. Speram sa decurga totul bine..suntem emotionati.
Cary
Postat: Monday, September 1, 2014 3:53 PM

Acum, dupa experienta traita as putea sa iti spun cu mana pe inima ca poti incerca si tu un control la aceeasi doctorita, Silvia Iancovici. Cel mai mult mi-a placut, faptul ca mi s-a explicat exact ce are baietelul, cum se realizeaza procedura, ce inseamna, cum se trateaza absolut tot. Poti incerca un consult.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed