Statie de calcat cu aburi vs. fier de calcat

Options Statie de calcat cu aburi vs. fier de calcat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crystynam
Postat: Saturday, November 22, 2014 11:57 AM

Nivel: Membru

Intrat: 1/4/2012
Postari: 97
Locatia: Iasi
Buna ziua gospodinelor ,
Din experienta voastra, cum reusim sa calcam hainele impecabil si sa scapam de inesteticile cute?
Am un fier de calcat de cativa ani de care eram mandra dar se pare ca nu face fata camasilor sotului meu,mereu raman cute si ma oftic la maxim.Ma gandesc serios sa achizitionez o statie de calcat,am vazut un model Philips Perfect Care Viva,foarte interesant dar nu stiu cat de ok va fi pentru hainele mele.Maine o imprumut de la o prietena sa o testez,dar as vrea ceva sfaturi de la mamicile experimentate care deja au asemenea ajutor in gospodarie.Merita investitia?
Trucuri pentru un calcat perfect ?
t-mihaela
Postat: Saturday, November 22, 2014 3:36 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Pune-i fierul in brate sa si le calce singur.Asta e trucul Crazy
crystynam
Postat: Saturday, November 22, 2014 8:17 PM

Bravoo
Problema e la mine,saracul nu comenteaza atat timp cat sunt curate.Eu sunt de felul meu o perfectionista si cutele ma fac de rusine pe mine ca femeie.
Am 2 barbatei,sunt oglinda mea in societate.
crystynam
Postat: Tuesday, November 25, 2014 8:48 PM

Mamici gospodine,am testat statia de calcat de care va spuneam.Rezultatul e WOW pentru mine,nu ma asteptam la asta.
E putin voluminoasa si cam greu de manevrat ,dar cred ca m-as obisnui cu asta la cat de bine calca.
Am fost sceptica la inceput,mai ales ca o primise si ea spre testat si tot o laudase,dar nu in zadar,dupa cum am vazut singura.Pretul e destul de maricel pentru buzunarele noastre dar merita,merita,merita. Nu mi s-au udat hainele de la aburul ala puternic,nu a mai trebuit sa reglez temperatura in functie de material,e geniala.
Ma gandesc serios sa achizitionez una,chiar ar merita invstitia asta ca sa-mi faca viata mai usoara.
In continuare astept trucuri dela voi pentru un calcat usor sau alte modele pe care mi le-ati recomanda,statie de calcat/fier de calcatClap
bereea
Postat: Tuesday, November 25, 2014 9:16 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Eu calc de mult cu statia aia cu aburi sau cum s-o fi chemand sunt deja la a treia pentru o data la cativa ani se strica. Cel mai bine calca cand plateam pe cineva sa-mi calceras
mirela74chris
Postat: Tuesday, November 25, 2014 10:12 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Am statie si e mult mai ok decat fierul de calcat.Camasile se calca mai usor,folosind un spray pt apretat.In rest,cum au zis si fetele.Cel mai ok,ar fi un fier de calcat ,care calca singurras
crystynam
Postat: Saturday, November 29, 2014 10:06 AM

Unde gasesc acest spray pentru apretat,Mirela?
Da,ar fi ideal sa se calce singure dar si ce satisfactie am cand le vad pe toate calcate impecabil...
Am noroc de bona ca ea se ocupa de aranjat dressingul,ar fi culmea sa se apuce si de calcat:))(dreamingHilar )
dana_h
Postat: Saturday, November 29, 2014 12:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
statie de calcat si eu,o am de 3 ani e de la SIMAC si sincer nu as renunta la ea pt nimic in lume
Lilly of the valley
Postat: Saturday, November 29, 2014 12:57 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
crystynam wrote:
Unde gasesc acest spray pentru apretat,Mirela?
...

In orice supermarket - sunt si marci proprii sau Evrika, Stira e amira ....
geaninutza06
Postat: Saturday, December 6, 2014 12:38 AM

Intrat: 3/13/2014
Postari: 4
Locatia: timisoara
Si eu am o statie de calcat Philips PerfectCare GC7635 si calca mult mai usor decat cu fierul de calcat clasic...Hainele se calca mai repede pentru ca jetul de abur este puternic.Pot folosi apa de la robinet pt ca are sistem anticalcar si l-am folosit si pentru calcatul pe verticala si am fost multumita de rezultat.
geaninutza06
Postat: Saturday, December 6, 2014 12:39 AM

Eu cred ca solutia pentru a calca hainele cat mai bine si usor este aparatul pe care-l folosesti.
geaninutza06
Postat: Saturday, December 6, 2014 12:48 AM

Statiile Philips isi merita toti banii pentru ca economisesti mult timp cu calcatul hainelor (mai bine stai cu baietii tai decat sa calci toata ziua)si sunt de calitate. Am vazut ca au si promotii pe diferit site-uri, asa ca fa-ti un cadou bun de Craciun.
crystynam
Postat: Monday, December 8, 2014 7:42 PM

Sunt convinsa ca fac cea mai buna alegere,adevarul e ca de cand am testat-o numai la ea mi-e gandul,mereu o comar cu fierul meu de calcat:))) Cand vad o cuta,deja fac comparatie de mi-am zapacit sotul de cap,cred ca mi-o ia numai de gura mea:D
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed