Stare de spirit, partea a II-a

Options Stare de spirit, partea a II-a
Subiectul anterior · Subiectul urmator
leut
Postat: Friday, June 16, 2006 10:27 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Sousourel , sanatate lui Victor si...bine-ai revenit! pupici
Anaida , incetisor cu nisipul...vrei sa faci repede un castel?ras
Kiki , si Alex adormea cu san dar dupa ce "ne-am intarcat", cum imi place sa spun, a adormit singurica fara probleme. Asa o sa fie si la tine!sic
Stare...bunicica, mai ales ca azi dimineata, cand m-am uitat la cantar arata cu jumatate de kg mai putin, asta pentru ca aseara n-am mancat nimic, adica dupa ora 18. Incercam si azi!
Kiki
Postat: Friday, June 16, 2006 10:28 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
leut wrote:

Kiki , si Alex adormea cu san dar dupa ce "ne-am intarcat", cum imi place sa spun, a adormit singurica fara probleme. Asa o sa fie si la tine!sic
Stare...bunicica, mai ales ca azi dimineata, cand m-am uitat la cantar arata cu jumatate de kg mai putin, asta pentru ca aseara n-am mancat nimic, adica dupa ora 18. Incercam si azi!

Felicitari!!! Bravo, Leut!

O intrebare: cum adormea? dupa ce papa o puneai in patuc si gata? Era si ea dependenta de tzitzi inainte?
Ely
Postat: Friday, June 16, 2006 11:08 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Stare buna astept vacanta mai este o saptamana si venim acasa si sunt un pic stresata cu cadourile ca trebuie sa iau la fiecare cate ceva .Astazi mergem la cumparaturi si trebuie sa-i cumpar si Karinutei o rochita frumoasa pentru botez, vremea este frumoasa a iesit iar soarele dupa 2 zile de ploaie.

Kiki la mine este invers vreau sa opresc laptele sa mai curga dar degeaba pieptul se impietreste tare mai ales cel stang asa ca v-a trebui sa iau medicamente sa opresca lactatia.oare .La inceput poate o sa fie un pic greu pentru David fara tatica dar se obisnuieste .Eu am crezut ca ,Karina nu o sa accepte niciodata bibe ,dar uite ca acuma e tare bucuroasa cand il vede .ii dai pe susy si se linistestepupici
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, June 16, 2006 12:46 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Stare tare aiurea... Am intrat intr-o stare depresiva de cateva zile si nu gasesc nimic de care sa ma agat sa ies... Poate ca si vremea si statul in casa sunt de vina, dar nu mai am chef de nimic! Vine seara si ma gaseste tot in pijama!
Azi am reusit sa ies din casa 20 minute...
Kiki
Postat: Friday, June 16, 2006 1:06 PM

yes yes Sunt super multumita. Dav si-a revenit de cateva zile cu mancatul, acum deschide gurita mare si nu ma mai rog de el sa pape inca o lingurita! yes yes yes
Anaida
Postat: Friday, June 16, 2006 1:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
cute_baby_of_mine wrote:
Stare tare aiurea... Am intrat intr-o stare depresiva de cateva zile si nu gasesc nimic de care sa ma agat sa ies... Poate ca si vremea si statul in casa sunt de vina, dar nu mai am chef de nimic! Vine seara si ma gaseste tot in pijama!
Azi am reusit sa ies din casa 20 minute...

Cute, revino-ti, mama! Gandeste-te ca oricand e loc de mai rau, ti-o spun din proprie experienta! Fruntea sus, zambeste-i puiului tau si bucura-te de fiecare zambet al lui! pupici
kiki wrote:
Sunt super multumita. Dav si-a revenit de cateva zile cu mancatul, acum deschide gurita mare si nu ma mai rog de el sa pape inca o lingurita!

Kiki, esti o fericita, eu inca duc lupte "seculare" cu fi-mea ca sa pape...
Kiki
Postat: Friday, June 16, 2006 1:53 PM

Anaida wrote:

Kiki, esti o fericita, eu inca duc lupte "seculare" cu fi-mea ca sa pape...

Lasa ca o sa pape si Alex angel ...sper sa nu ma intorc de unde am plecat si sa il tina minunea asta pe Dav. uff
Anaida
Postat: Friday, June 16, 2006 2:31 PM

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Sa fiu un pic carcotasa si sa spun ca nici o minune nu tine mai mult de 3 zile? Glumesc, sa nu te superi pe mine!!!pupici
leut
Postat: Friday, June 16, 2006 2:41 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Kiki , Alex n-a fost nici o clipa dependenta de tzitzi...cred ca nici nu stia de unde vine papica...daca o lasam si cinci ore si nu cerea de mancare. Seara, dupa baie o asez in pat, ii spun Tatal Nostru, o pup si trebuie sa ies repede din camera...dupa 10 minute cand deja e inspre adormire, vin cu lapticul in biberon si gata!
Sper sa fie si la tine la fel!yes
delfinasa
Postat: Friday, June 16, 2006 4:06 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Kiki, stai linistita ca daca David papa la san in continuare, o sa ai lapte, desi cand incerci sa scoti tu, nu poti decat cateva picaturi...si eu ziceam la fel, gata se intarca singura cand nu s-a mai trezit noaptea, ca sanii s-au molesit si nu se mai umplu, dar vad ca e indragostita in continuare de tzitzi si ii place sa adoarma la ea, deci eu cred ca am lapte suficient cat vrea ea chiar daca mai are numai 2-3 mese/zi...ma chinui sa-i bag completare si am incercat cateva tipuri de formula si nici nu vrea sa vada, arunca cat colo biberonul si se stramba ca la prune acre banghead, ca nici nu stiu ce sa mai fac...sa aveti pofta de papa, asa cu gurita deschisa marebravo

Alexandra, bravo puiut, esti o cuminte si-o ascultatoare! Leut, dar acum dupa ce v-ati intarcat nu mai cauta sanul cand o tii in brate? ca fii-mea de cate ori o iau si-o tin in brate baga nasul la tzitzi ras, desi daca-i dau sta putin si gata, incepe sa se agite s-o las ca nu mai vrea.
Kiki
Postat: Friday, June 16, 2006 4:19 PM

delfinasa wrote:
Kiki, stai linistita ca daca David papa la san in continuare, o sa ai lapte, desi cand incerci sa scoti tu, nu poti decat cateva picaturi...si eu ziceam la fel, gata se intarca singura cand nu s-a mai trezit noaptea, ca sanii s-au molesit si nu se mai umplu, dar vad ca e indragostita in continuare de tzitzi si ii place sa adoarma la ea, deci eu cred ca am lapte suficient cat vrea ea chiar daca mai are numai 2-3 mese/zi...ma chinui sa-i bag completare si am incercat cateva tipuri de formula si nici nu vrea sa vada, arunca cat colo biberonul si se stramba ca la prune acre banghead, ca nici nu stiu ce sa mai fac...sa aveti pofta de papa, asa cu gurita deschisa marebravo

Ai dreptate, eu scot cateva picaturi, el papa si o juma de ora...daca n-ar avea ce, nu ar sta atat la san ma gandesc...oare
Vesna
Postat: Friday, June 16, 2006 4:35 PM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Locatia: Bucuresti
Si eu sunt azi necajita cu laptele...Am incercat de dimineata sa-i dau lui Raz completare cu lapte praf, inainte de tzatzi, 30 ml. Dar ce? A vrut? Cum vedea bibe, intorcea capul ca la mere padurete. M-am chinuit cu el vreo jumatate de ora, incercam sa-l pacalesc cu jucarele, sa-i vorbesc, sa-i arat masinile pe fereastra-nu, dom'le! nu Zici ca avea nu stiu ce tetina aia. Am incercat cu canita cu cioc, cu seringa-nu si nu! banghead Intr-un final, i-am dat-o pe tzatzi-oau, ce bucurie! Si de atata zbuciumeala, a adormit la san. plans
taki
Postat: Friday, June 16, 2006 6:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Astazi m-am luat la cerata in drug store cu o filipineza boxing . Si acum am nervi... angry

M-am dus sa cumpar detergent si servetele umede pentru Sasha, ca tot omul la cumparaturi.
Am intrat in magazin, bine dispusa, Sasha si ea era toata numai un zambet si gandurea in limba ei linistita in cartut...

Im magazin erau 2 filipineze si un barbat, probabil sotul/iubitul uneia dintre cele doua.
Ca sa trec la subiect...una din filipineze " defila " prin magazin, in loc sa se dea si ea la o parte ca vede ca-s cu caruciorul...nimic domne, ea sta exact pe mijloc si vb cu amica ei. Eu, frumos, zic o data, de doua ori sa ma scuze dar trebuie sa trec si eu, nu sa stau dupa curul ei...ea, nimic. Se uita la mine, cu priviri dintr-alea lungi, ma studia din cap pana-n picioare si-si continua conversatia cu amica ei, ignorandu-ma total, iar barbatul care era cu ele imi zambea si-mi face ochi dulci banghead banghead banghead .

Ce m-am enervat...vai, clocoteau nervii in mine uff .
Am vazut ca nu se da la o parte nicicum, asa ca daca la vorbe frumoase nu raspunde, am zis sa incerc sa fiu mai " din topor " ca poate se simte si ma lasa sa trec si eu. sic Asa ca i-am zis: "Can you move your big, fatty ass, cuz` I need to pass with the baby car!" ras

Au urmat niste replici cam dure, dar pana la urma s-a dat la o parte si si-a vazut de " defilarea ei
" prin magazin, bineinteles bolborosind intr-un cu amica ei.

Si colac peste pupaza, cand m-am dus la casa sa platesc, a trecut pe langa mine si a dat peste caruciorul Sashei cu cosul de cumparaturi si si-a vazut de drum mai departe...pai, asta mi-a pus capac...toate ca toate pana la Sasha si mai ales ca stiu ca a facut-o intentionat.

Mai aveam putin si-mi bagam mana in ciuful ei...am avut si galerie pe angazatii magazinului ca ma cunosc ( aproape zilnic fac cumparaturi de acolo ) si au vazut si ei cum a dat peste carucior. nu plans

Anyway, a trecut...dar am aflat ca sta chiar langa blocul meu, deci ...trebuie sa ma astept si la un alt atac din partea ei.

Stare buna, dar am fost un sac de nervi!angry
Alina
Postat: Friday, June 16, 2006 6:36 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Kiki wrote:
yes yes Sunt super multumita. Dav si-a revenit de cateva zile cu mancatul, acum deschide gurita mare si nu ma mai rog de el sa pape inca o lingurita! yes yes yes

Bravo, David, in sfarsit e si mamica ta linistita.

Noi? Mai mult pe afara astazi, dimineata la cumparaturi, pranz acasa sa papam, dupa amiaza la plimbare, Catinca cu bicicleta, Tudor in carut si apoi la joaca in parc, a fost super si am profitat si de vremea frumoasa de afara, in sfarsit s-a facut frumos si cald, sper sa tina.
Deci, per total bine.
pupici pupici

taki wrote:
"Can you move your big, fatty ass, cuz` I need to pass with the baby car!"

Taki, esti super tare, si eu as fi procedat la fel.bravo bravo
Kiki
Postat: Friday, June 16, 2006 6:43 PM

taki wrote:
Asa ca i-am zis: "Can you move your big, fatty ass, cuz` I need to pass with the baby car!" ras

Beton!!!! hohot hohot M-am stricat de ras hohot hohot hohot In locul tau o mai si coafam putin la faza cu cosul de cumparaturi. Mama ei de nesimtita diablo

In alta ordine de idei, David s-a tinut azi de marginea canapelei si a facut 3-4 pasi singur, tinandu-se de canapea (eu eram in spatele lui sa-l prind in caz de ceva)....yes yes yes yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed