stafilococ auriu

Options stafilococ auriu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Sunday, March 2, 2008 8:56 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
mariuta wrote:
multumim fetelepupici pupici pupici pupici , situatia e spre bine, multumim lui Dumnezeuangel

Ma bucur sa aud asta.
clauditza44
Postat: Saturday, December 26, 2009 8:22 PM

buna... va sfatuiesc sa nu va mai injectati vaccinuri!!! Sunt f periculoase! pentru a distruge virusi de orice tip, folositi argint coloidal! In Romania nu este utilizat si nici nu se fabrica...! Sunt Societati care importa argint coloidal!!
monicaiulia
Postat: Sunday, December 27, 2009 12:35 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/18/2009
Postari: 175
Locatia: Oradea
Clauditza, tu chiar ai folosit acest argint coloidal? sau de unde stii de el? Nu stiu de unde as putea primi informatzii mai amanuntite despre ag.coloidal?plans
mihavesa
Postat: Friday, June 10, 2011 8:43 AM

AdrianaC wrote:

Si eu am avut probleme cu Alice cu acest staphilococ. Ea l-a avut in nasuc si am urmat 6 zile tratament cu antibiotic, OSPEXIN.

AICI ai mai multe amanunte despre Ospexin.

si lui alex al meu i-a iesit acest streptococ in nas .... mergem maine la dr sa vedem ce ne zice ....

Adriana, cum se manifesta acest streptococ la alice ? Alex al meu a inceput sa sforaie si apoi a dat-o in tuse dupa cateva saptamani ..... si uite asa am facut analize si ne-a iesit chestia asta ....Pana sa iasa analizele a facut tratament cu bioparox pt gat si picaturi cu neomicina in nas .... De-abia maine mergem sa vedem ce facem in continuare ....

kali
Postat: Friday, June 10, 2011 9:38 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14097
Eric a avut/ sau mai are (??) streptococ auriu in gat. A facut tratament cu Klacid si acum asteptam cateva zile pentru a repeta exudatul.
La el se manifesta prin tuse.
shirel
Postat: Friday, June 10, 2011 3:14 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11692
Locatia: israel
kali wrote:
Eric a avut/ sau mai are (??) streptococ auriu in gat. A facut tratament cu Klacid si acum asteptam cateva zile pentru a repeta exudatul.
La el se manifesta prin tuse.

Exact ca la Eden si la ea se manifesta prin tuse si parca se ineca asa in gat.
ingerash
Postat: Friday, June 10, 2011 3:22 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27671
Locatia: u.k.
Multa sanatate,copilasipupici pupici pupici
iasmina_ioana
Postat: Sunday, April 1, 2012 12:12 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/1/2011
Postari: 805
Locatia: Husi
Noi ne-am luptat cu un stafilococ la 7 luni , si s-a manifestat prin febra mare urmata de aparitia unei pungi de puroi pe fesa, de marimea unui capac de borcan sa zic, cam toata fesa. norocul nostru a foar k a avut <<cap>> . Ca si tratament am avut gentamicina cu inca un antibiotic la 12 ore, algocalmin pentru febra 39., si comprese cu rivanol pe locul infectiei, mi-a spus dna doctor ca trage infectia la suprafata. Avantajul k a avut << cap>> si a putut << stoarce>> doamna putin cate putin si mi-a explicat k e mai bine asa decat daca faceam incizie , k riscam sa ramana in corp stafilococul oricat de bine e curatat locul.
Dianna
Postat: Sunday, April 1, 2012 4:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/13/2011
Postari: 1459
Locatia: Bacau
Fetelor si eu am probleme cu fetita!De 2 luni jumate e tot tmpul bolnava!!La 4-5 zile imi face febra mare (pana la 40 grade),cate 5 zile la rand,cu tuse si nas care curge continuu,puroi in gat.A schimbat 5 antibiotice pana cand i-am facut un exudat faringian si a iesit ca are in gat stafilococ auriu.Mergem maine sa vedem ce tratament ii da doamna doctor.

Apropo' de argintul coloidal,il gasiti in plafare.In Bacau il gasesc la plafarul din Arena Mall.Va pot da mai multe informatii maine.(producator,pret)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed