stafilococ auriu

Options stafilococ auriu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adynanemona
Postat: Monday, January 29, 2007 7:40 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
pt. "stele pe cer": am folosit si propolis, rivanol pt inflamatie,betadina, clorhexin b<antiseptic cu actiune bactericida>, dar din moment ce apare evolueaza intr-un timp foarte scurt si se ajunge la incizie.va suparati daca imi spuneti ce profesie aveti? multumesc pt sfaturi
mihaela75
Postat: Monday, January 29, 2007 7:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Of ce probleme...uff Sanatate multa si sa scapati cat mai repede de musafirul auriubox2
stele_pe_cer
Postat: Monday, January 29, 2007 8:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
adynanemona wrote:
pt. "stele pe cer": am folosit si propolis, rivanol pt inflamatie,betadina, clorhexin b<antiseptic cu actiune bactericida>, dar din moment ce apare evolueaza intr-un timp foarte scurt si se ajunge la incizie.va suparati daca imi spuneti ce profesie aveti? multumesc pt sfaturi

Tot ce ai enumerat mai sus este pt tratarea/ameliorarea reactiilor provocate de stafilococul auriu ( de fapt sunt dezinfectante).Eu ma refeream la propolis luat pe cale orala (daca permite mdicul pediatru, nu fara acordul lui), vitamina C o poate lua direct din fructele bogate in ea (exceptie ar putea face portocala daca copilul este alergic la ea sau daca nu i-ai dat pana acum, nu face teste de toleranta acum, cand sunt probleme).

Ideea este ca trebuie sa mergi la un medic alopat foarte bun, care sa te ajute si sa colaboreze cu unul nealopat.Impreuna ar putea gasi o solutie pe jumatate medicamentoasa, pe jumatate naturista de a trata copilul, sau cel putin de a ameliora o parte din simptome.

Tu acum te plangi de raceli repetate, mai precis probleme cu caile respiratorii.Probabil tu ai avut o imunitate scazuta, si ai trasmis intrauterin fatului tot cam aceeasi imunitate.Acum copilul, datorita imunitatii scazute se imbolnaveste des.Este nevoie sa folosesti produse care stimuleaza imunitatea copilasilor, dar neaparat sa se tina cont de varsta copilului si de tratamentul medicamentos pe care acesta il ia.De ex un remediu homeopat nu face casa buna cu antiioticele.Degeaba iei tratament homeopat daca nu renunti la antibiotice sau creme puternice...sunt multe de spus, dar cel mai bine un medic te poate lamuri.

In privinta racelilor, iti pot spune ca se pot trata fara recidive repetate prin homeopatie.Dar numai medicul homeopat prescrie respectivul tratament.

Sanatate multaangel !
TatyKS
Postat: Monday, January 29, 2007 8:19 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
adynanemona wrote:

Sa stii ca nu se retrag cu nimic...am incercat cu tot felul de solutii, creme exact ce ai enumaerat tu...dar tot ajungeam la incizie. Aa si sa stii ca antibioticele in acest caz nu au nici un efect...mie asa mi-a spus un medic chirurg, si nu am mai luat dupa incizie. Oricum trebuie sa ii faci ffetitei niste analize...cu proba din buba casa sa vada la ce antibiotic este el rezistent.

Dr. Marcu Ioan - 0723211055
adynanemona
Postat: Tuesday, January 30, 2007 3:38 PM

s-a recoltat intraoperator din produsul stafilococului , s-a facut antibiograma si stiu la ce antibiotic este rezistent si la care nu dar nu ma ajuta cu nimic. Dupa incizie facem tratamentul, dar nu distruge microbul, dr a zis ca pana ce nu-i fac vaccinul nu dispare.
adynanemona
Postat: Tuesday, January 30, 2007 4:18 PM

multumesc pe nr. dee telefon
AdrianaC
Postat: Tuesday, January 30, 2007 4:22 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Fetelor, eu deja ma cam sperii. Oare sa nu ii fi trecut nici lui Alice? Cred ca o sa ii repet si eu exudatele (faringian si nazal) ca sa fiu sigura ca nu mai are nimic.uff
TatyKS
Postat: Tuesday, January 30, 2007 4:42 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Adriana, sa stii ca mie nu mi-a trecut fara acel vaccin imunonodulator...ar trebui sa te duci din nou Dr. La mine s-a manifestat sub 2 forme..odata sub forma de buboaie ca niste furunculi si apoi sub fprma de muulte bubite rosii pe fata ca niste cosuri
Sanatate multa

Pentru putin...Adynanemona, sper sa te ajute cu ceva
adynanemona
Postat: Wednesday, January 31, 2007 10:46 AM

adriana sincer imi doresc sa nu aiba nimic din suflet o spun, dar mie mi sa spus ca scap de el doar cu vaccin pe care sunt nevoitasa astept sa inplineasca anemona 3 ani si apoi sa-l putem face, sanatate si multa bafta
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, January 31, 2007 10:48 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Eu eram copila cand am luat minunea asta si stiu sigur ca am facut tratament injectabil. Nu stiu daca a fost si vreun vaccin dar sigur de tot mi-au ciuruit fundul vreo saptamana. Dupa aia nu am mai avut absolut nimic. Asa ca Adriana s-ar putea ca Alice sa fi scapat de musafir cu antibiotic.
Lilly of the valley
Postat: Saturday, January 19, 2008 9:31 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
nepotica mea are stafilococ auriu.plans plans plans e in spital acum.
Kiki
Postat: Saturday, January 19, 2008 10:16 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
mariuta wrote:
nepotica mea are stafilococ auriu.plans plans plans e in spital acum.

Multa sanatate micutei! pupici
adynanemona
Postat: Sunday, March 2, 2008 7:09 AM

Sincer imi pare rau, stiu prin ce trece familia,sanatate multapupici pupici
dya
Postat: Sunday, March 2, 2008 7:59 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Mariuta multa sanatate nepoatei.pupici
Lilly of the valley
Postat: Sunday, March 2, 2008 8:15 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
multumim fetelepupici pupici pupici pupici , situatia e spre bine, multumim lui Dumnezeuangel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed