Spalatul pe maini

Options Spalatul pe maini
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, February 8, 2007 9:15 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Eu am invatat-o pe Alice sa se spele foarte des pe maini, dupa ce pune mainile pe jos, dupa ce merge pe afara, dupa ce merge in magazin, dupa ce mananca, dupa ce merge la toaleta, etc, etc.

Urmarea a fost ca acum una-doua e la baie, cica sa se spele pe maini, dar ea nu face decat sa stea sa se balaceasca in apa. Ii place foarte mult apa, ca deh, e zodie de apa, RAC.

Ce sa fac? Am gresit punand-o sa se spele asa des pe maini?
taki
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:46 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
La gradi a invat sa se spele pe manute inainte si dupa fiecare masa si dupa ce merge la olita!

Kiki
Postat: Wednesday, March 12, 2008 10:51 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
taki wrote:
La gradi a invat sa se spele pe manute inainte si dupa fiecare masa si dupa ce merge la olita!

Si noi.
Dar eu zic ca e foarte bine. Desi patim si noi ca Adriana cu Alice...toata ziua se balaceste la baie. Si se uda intentionat ca sa il schimbi si poate-poate are noroc sa fie ora de baie si sa se bage in cada ras
mommy
Postat: Wednesday, March 12, 2008 11:20 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Kiki wrote:

... Si se uda intentionat ca sa il schimbi si poate-poate are noroc sa fie ora de baie si sa se bage in cada ras

Exact la fel face si Mihaita! hohot
Si eu sunt pro spalat intensiv pe maini, desi la mamaia la curte Mihaita e numai in tzarana, toata ziua. Dar am citit ca e bine sa il speli, mai ales cand vii din locuri aglomerate, mare parte din virusi cica se transmit prin contact direct - maini nespalate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed