SorinaB

Profil: SorinaB
Despre
Utilizator: SorinaB
Nivel: Grupa mica
Nume real: Lidia
Locatia Arad
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, June 27, 2016
Ultima vizita: Saturday, November 30, 2019 1:58 PM
Numarul de postari: 135
[0.01% din toate postarile / 0.11 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Friday, September 27, 2019 9:08 PM
FloreFlore wrote:
SORINA, ce veste minunata !!!!yes coeur Îmi pare rau ca ai trecut si prin momente grele dar iata ca DD te a rasplatitcomputerlove Chiar ma gândeam la tine uneori si îmi amintesc când mi ai scris ca am bijuterii de ovare si ca voi ramâne sigur dar uite ca mai am de asteptat Hands Dupa ce ai descoperit trombofilia ce tratament ai urmat pana sa ramai graviduta?Te pup si i?i doresc sarcina usoara pâna la termenCheek Kiss

STEFY, bine ai revenit !computerlove

Fetelor va multumesc pt gandurile bune.
FloreFlore pt Trombofilie inainte de sarcina am luat Aspenter la indicatia ginecologului si Omega 3 + complex de B. De la test pozitiv am adaugat si Clexane de 0.4. Hematologul mi-a zis ca ajuta si o hidratare corecta +consum delegume fructe crude.

Eu: 35 ani/Sotul: 37ani
TTC: Februarie 2016
normozoospermie
Hsg:trompe permeabile
Test postcoital: Pozitiv
Histeroscopie:ok
AMH: 1.96 ng/mL

Stimulare martie 2017: Z4-Z8: Menopur 75UI 1f/2zile (3fiole)....fail:(

04.05.2018 -test pozitiv. Beta 1(ziua 4 de întârziere): 408, Beta 2: 921, oprita din evolutie la 8 saptamani

Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Thursday, September 26, 2019 8:43 PM
carlita wrote:
SorinaB, tu ce mai faci? Te-am mai vazut online pe la noi si imi permit sa te intreb cum esti ... Au mai intrebat de tine si gravidutele ....

AlexaT, ultima data ne-ai lasat cu emotii, ca o fi, ca n-o fi testul pozitiv ... S-a lasat cu ochisori? computerlove

Eu am facut o pauza destul de mare de la forum si de la documentari dupa ce sarcina mea s-a oprit din evolutie la 8 sapt. Am ramas incarcinata dupa 2 ani jumate dar s-a oprit din evolutie si am descoperit ca am trombofilie.
Apoi am incercat sa ma ocup mai mult de mine adica sa fiu in echilibru, sa fiu linistita si impacata cu mine. Incercarile de a avea un copil m-au cam dezechilibrat putin in sensul ca in mintea mea erau doar planuri , calcule si documentari legate de copil.
Dupa 1 an si o luna am ramas iar insarcinata intr-o luna in care nici macar nu ma asteptam. Urma sa merg la un medic nou dupa concediu. Deja facusem din nou spermograma si asalizele Z2, z14, z21.Am facut testul dupa 4 zile de intarziere pt ca nu mi-am dat seama ca deja imi intarziase ????. Deci dupa 3 ani jumate a venit minunea. Acum 3 ani mi se pare ca au trecut foarte repede. Deja am uitat cate luni am plans de fiecare data cand mi-a venit ciclul.

Primele 12 sapt au fost grele pt ca imi era frica ca iar se opreste din evolutie. Nu aveam nici simptome. I-am spus doctorului ca sunt speriata pt ca ma simt prea bine ??.
Imi doream sa imi fie rau ca sa stiu ca e bine.
Acum am 18 sapt. ma simt foarte bine si o sa am o fetita ??. Imi fac clexane zilnic si am inceput sa simt miscarile bebelusei de 2 sapt.

Va citesc zilnic si ma bucur pt fiecare veste buna de la voi. Abia astept o veste buna de la fetele mai vechi. O sa vina ziua asta si tot acest timp de asteptare o sa para scurt.

normozoospermie

04.05.2018 -test pozitiv. Beta 1(ziua 4 de întârziere): 408, Beta 2: 921, oprita din evolutie la 8 saptamani

Subiect: Gravidutzele noastre dragi - 43
Postat: Saturday, May 19, 2018 11:29 AM
Nicole2018 wrote:

Nu stiu ce sa iti zic, eu in locul tau as suna medicul sa imi spuna ce sa fac, daca nu as putea vorbi cu medicul as merge rapid la urgente sau la orice alt medic sa imi faca o ecografie.
Tin pumnii sa fie totul bine cu bobita ta!grup

Mi-a raspuns medicul. Zice ca nu se poate sa fi pierdut sarcina daca s-a oprit sângerarea si nu am dureri. Sa merg luni la eco si sa il sun daca sangerez sau am dureri. Trebuie sa continui cu arefam si sa stau in pat 2 sapt.

normozoospermie

Postat: Saturday, May 19, 2018 11:01 AM
fluturash26 wrote:

Nu ai sunat doctorita? Sa mergi la un control?

Nu e la cabinet pana luni. I-am scris un mesaj. Sa vad ce zice. Eram curioasa daca e posibil sa fie avort fara sângerare.

normozoospermie

Postat: Saturday, May 19, 2018 10:39 AM
Fetelor eu ieri am eliminat un cheag de 4/5 mm care avea un fel de înveli?. Credeti ca e posibil sa fie sarcina? Sângerarea s-a oprit. Nu am dureri.
Oare poate fi avort spontan fara scurgeri de sange si dureri?
Imi trec prin minte o mie de gânduri.

normozoospermie

Postat: Thursday, May 17, 2018 2:56 PM
Multumesc Cheek Kiss

normozoospermie

Postat: Thursday, May 17, 2018 2:37 PM
anemona30 wrote:

felicitari pentru testul pozitiv!!!abia acum am vazut Hilar Hilar

Multumesc ??.
Am crezut ca un test pozitiv o sa ma scape de griji . Se pare ca acum am altele. Iti dai seama ca in momentul asta zic in sinea mea ca Doamne ajuta sa trec de primul trimestru si o sa fiu mai lini?tita. ??

normozoospermie

Postat: Thursday, May 17, 2018 2:33 PM
fluturash26 wrote:

Buna, sarcina usoara si sper sa fie totul bine!
Eu am sangerat din sapt 5 fix cand am aflat ca is insarcinata si pana prin sapt 9..
Da sa stii ca la mine a fost exact ca la menstruatie aproape culoarea in anumite zile..si uite ca am trecut cu bine, sa ai incredere si sa speri..
Si sa respecti ce a zis medicul...sigur vei trece cu bine peste aceste momente!

Parca nu e chiar asa intens ca si la menstrua?ie dar e rosu oricât incerc eu sa o vad roz :).
Ieri a început si tot de ieri iau arefam si ma asteptam ca pana azi sa se opreasca. Tot merg la baie sa vad daca s-a oprit si sunt momente cand nu mai e , apoi iar apare si dezamagirea e asa mare.

normozoospermie

Postat: Thursday, May 17, 2018 1:31 PM
Mirunah wrote:

Bine ai venit! pupici

Respecta ce ti-a zis doctorul.

Eu am avut o sangerare timp de o zi la 5 sapt si 4 zile, dar era sange maroniu inchis. Am luat Utrogestan si Duphaston.

Ce bine ar fi fost sa fie maroniu, la mine e spre ro?u.
Stau in pat si astept , sper sa fiu in cele 50% cu final fericit :).

normozoospermie

Postat: Thursday, May 17, 2018 1:18 PM
Andreea-Alexandra wrote:

Bine ai venit Sorina.Eu nu prea te pot ajuta pentru ca eu am avut pana in prezent o sarcina foarte usoara.Nu am avut nici greturi nici voma dar nici sangerari.La mine a fost o sarcina de vis pana in prezent.Eu zic sa stai cumintica in pat si sa asculti sfatul medicului si mai ales sa te linistesti sa nu ii faci rau lui bebe.DistanceKiss

Hei :) esti o norocoasa. Sarcina u?oara in continuare ??

Incerc sa ma calmez. Cum o vrea Dumnezeu. Eu nu pot decat sa stau in pat si sa fac ce imi recomanda doctorul. Sper sa fie bine.

normozoospermie