Somnul copilului

Options Somnul copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Wednesday, July 12, 2006 2:25 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Multumim de urari,mami Nico!Pupici de la noi pentru Alexandara!pupici pupici pupici
Miri
Postat: Friday, July 14, 2006 11:34 AM

Sara doarme tun acum,dar ieri a avut doua somnice peste zi astfel:de la 11-13,30 si de la 16,30-19banghead Si azi-noapte,pe la ora 23 avea un chef de strigat si de joaca,de nu reuseam sa -i facem fata doi adulti!ras
A adormit intr-un final pe la 23,45 si s-a trezit la 4 ....iar cu chef de joaca si galagioasa,ridea in hohote;asa a tinut-o pina la 6 dimineata,cind s-a culcat pina la 10.
Acum tocmai a adormit,dar mi-am jurat ca nu o mai las sa doarme dupa-masa pina la ore tirzii!nu
g_nicoleta2000
Postat: Friday, July 14, 2006 12:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Miri, stiu ce simti. Nici eu nu ma induram sa o scol pe Alex cand dormea prea mult la amiaza si apoi noaptea nu mai termina cu joaca.uff
Miri
Postat: Friday, July 14, 2006 9:57 PM

Revin cu noutati:azi a dormit doar de la 12-14 si 1/2 de ora pe la 18,dar degeababanghead Acum e dincolo ,cu tati,si aud de aici ca face fitze si nu vrea sa doarma!plans Deci,nici prea obosita nu e bine sa fie,ca iar nu-i bine!nu
cute_babies_of_mine
Postat: Saturday, July 15, 2006 8:29 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Of, Miri! Mama eroina ai sa devii!sic In alta ordine de idei, poate prinzi si tu o repriza de relaxare, ziua, cand ea doarme...
Tudor mi-a dormit bine azi noapte: de la 21.00 pana la 7, cu 2 pauze de masa.
Miri
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:21 AM

Lenus, multumesc mult de sustinere!pupici Ziua imi gasesc,intotdeauna, altceva de facut,inclusiv sa intru pe forum,ca si acum!sic
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, July 15, 2006 9:30 PM

Nivel: Senior

Postari: 5089
g_nicoleta2000 wrote:
Mea culpa Andismom! este www.pro-natura.ro dar am intrat si eu pe pagina si am vazut ca produsul nu este introdus inca pe site.
In Bacau este la orice farmacie naturista si de asta sunt mirata ca nu-l gasiti. Face parte dintr-o gama noua de produse pentru copii pe baza de miere.
Imi pare rau ca aveti asa probleme, si noua ni se mai intampla sa avem nopti proaste dar rar asa ca ma simt mai binisor. Ma gandeam ca ar fi bine sa mergi cu Andrei la un homeopat, poate rezolvati problema somnului si a odihnei in general. Poate doarme prea mult ziua...
Somnic usor.

pe aici, prin Brasov, pe unde am intrebat, toti se uita la mine stramb si dau din umeri!
poate ca ideea asta cu homeopatioa nu este chiar rea... o sa ma mai interesez si vad eu... poate gasesc pe aici un medic bun!
de dormit ziua, ce-i drept, doarme... cam dupa fiecare masa doarme o ora, doua, mai mult sau mai putin... uneori nu doarme deloc ziua si tot nu doarme nici noaptea... acum am incercat sa ii maresc portia de lapte cu cereale seara si parca ar merge mai bine... speram ca, poate, poate, da Domnul si voi dormi si eu mai bine in cateva luni!angel
Miri
Postat: Saturday, July 15, 2006 9:37 PM

Mami de Andi, sper sa gasesti remediul,naturist sau nu,ca sa poti sa dormi si tu!
Sa stii ca eu am gasit produse naturiste la farmacia secializata in asa ceva,noi avem vreo 3 in oras,imposibil sa nu gasesti una si in Brasovoare
Incearca la farmaciile Catena,gasesti adrese din Brasov,aici:
http://www.catena.ro/www/index.php/farmacii
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:03 PM

saru'mana Miri! o sa merg si eu pe acolo sa vedem ce si cum! citeam ca Sara iti doarme mai bine de cand ii dai tei argintiu... oare nu este contraindicat ceaiul d etei la copii asa mici? te intreb si eu ca sunt dispusa sa le incerc pe toate... cum ii dai, cand si cat?pupici
Miri
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:06 PM

Referitor la farmaciile Catena,vezi ca au trecute si nr.de telefon,eventual poti suna sa intrebi daca au produsul,ca sa nu bati drumul degeabanu

Ceaiul de tei argintiu il pun in ceaiul cald,seara,inainte de culcare,cam 5 picaturi(ca mai scap si cite 6 ,citeodatasic )Fiind un produs gemoterapic,se pare ca nu are efecte secundareoare
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:10 PM

uff banghead
da' io nu pricep: tu ii dai ceai seara inainte de nani? ca al meu bea laptic si de cele mai multe ori adoarme cu bibi in gurita... i-as putea pune si in lapte?oare
si... inca o chestie: acest tei argintiu este sub forma de picaturele?
Miri
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:15 PM

Mami,noi la plimbarea de seara-asta inseamna dupa ora 18- ne luam ceiutul la pachet(ca laptele se strica)si printesa bea ceaiul cu picaturile de tei argintiu,asa ca ,pe cind ajungem la faza baita-schimbat-lapte inainte de somnic,incep sa-si faca efectul.
Pote nu m-am exprimat eu cum trebuie,de ai crezut ca-i dau ceai inainte de nani.nu Scuze!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:16 PM

da, scuzati! neuronu' ultim de altfelbanghead pluteste in deriva!ras uff evident ca nu ii dai copilului asa ceva inainte de somn!banghead banghead
deci asa faceti dvs! booon! cautam si noi si incercam si poate avem noroc! va multumim si va tinem la curent!pupici pupici
Miri
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:20 PM

Esti tare draguta,m-ai facut sa zimbesc,singura in noapte!pupici
Va doresc succes si musai sa ne tineti la curent!ras
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, July 15, 2006 10:22 PM

eu zambesc singura de mult da' la mine sigur e semn de dileala!hohot
ma bucur ca te-am facut sa zambesti! va pupam!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed