Somnul copilului intre 2 si 4 ani

Options Somnul copilului intre 2 si 4 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Tuesday, August 12, 2008 6:44 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Noi continuam cu somnikul de la 20:00 in pat pana dimineata la 8 , 8:30 . Eu sunt foarte incantata computerlove
t-mihaela
Postat: Tuesday, August 12, 2008 8:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
monique wrote:
OOO, Mihaela, ce program interesant are Daria! Mai ai si tu un (semi)moment de respiro dimineata!!! Imi place de dsoara... are grija de mami!

Da, recunosc ca ma complac si nu-i schimb programul tocmai pentru diminetile linistite la cafeluta ca de cand le astepthohot O veni vremea sa o dau la gradi si atunci facem si noi program .Som usor la pitici pupici
Miri
Postat: Monday, September 29, 2008 9:07 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
De cand a inceput gradinita, programul de somn al Sarei s-a modificat astfel:
- trezirea in jurul orei 7-7,15 singurica, fara niciun ajutor;
- somnul de pranz, la gradinitza, 12,30-15;
- seara, intre 21-21,30 se cere la nani!yes
Chiar daca acum e mai agitata noaptea, am ajuns si eu sa mai intru pe forum, ca toata vara printesa s-a culcat la ora 22,30-23!ras
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, March 14, 2009 12:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
La aproape 4 anisori dormim foarte bine si acelasi lucru il spunem si despre uibita surioara, Traistuta. Ca sa fie impreuna renunta si una si cealalta la confort.

Kiki
Postat: Saturday, March 14, 2009 12:42 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ce scumpa e Alex cum doarme cu pisica! coeur coeur coeur coeur
Lilly of the valley
Postat: Saturday, March 14, 2009 12:58 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
ce frumos doarme alaturi de Traistutacoeur coeur coeur
kali
Postat: Saturday, March 14, 2009 1:18 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
hohot hohot hohot
Se pare ca Traistuta e pe post de pernuta. As vrea sa fiu si eu in locul Alexandrei, tare moale si pufoasa trebuie sa fie!
shirel
Postat: Sunday, March 15, 2009 12:05 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Nico,ce scumpice sunt amandoua!Parca indata o vad si eu pe Eden cu Cfitzi in aceeasi postura,dar intre timp ma bucur eu de asta,pina mi-o ia Eden!sic
raly
Postat: Sunday, March 15, 2009 7:57 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Ce scumpa e Alex cum doarme!hohot hohot
Roxanel
Postat: Sunday, March 15, 2009 8:28 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Super hohot newclap pupici
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, March 15, 2009 10:40 AM

Va multumim foarte mult pentru complimente, hearts . Nici nu stiu cum de sta pisica asa, noi le-am prins la un moment dat in pozitia de mai sus. Pisica a fost mai deranjata de blitul aparatului decat de piciorul Alexandrei... si cand imi amintesc cat de mult ne cicalea lumea la cap sa dam pisica daca nu vream sa ne bata sau zgaraie copiluldisputa1 . Dupa 4 ani nu se iubesc la nebunie cand sunt amandoua treze dar cand vine vorba de somnic sunt cele mai bune prietene.
Noi ne culcam seara la ora 8 iar inainte de 7 dimineata este pe olita. Apoi vine la noi in pat sa intrebe ce mai face Barbie. Ghiciti cine este Barbie? mami este!! A, nu mai dormim la amiaza, mami a hotarat asa pentru ca seara adormea dupa ora 22 si asta ma scotea din minti. Asa ca la 8 copiii mei dormi amandoi iar mami are timp si de filme si de tatiangel
mommy
Postat: Sunday, March 15, 2009 12:07 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Ce frumos doarme Alexandra cu Traistuta! love hearts

Nici Mihaita nu mai doarme la pranz, dar mai mult din cauza mea ca nu am reusit sa ii fac un program. Am incercat de cateva ori sa il culc - stand langa el in pat, ca doar asa adoarme - dar cand sa adoarma se trezea Andrada si gata si cu somnul lui Mihaita. Sper insa sa doarma la gradinita. Noaptea doarme acum de la 22 la 8, cam asa. Dimineata se trezeste cand pleaca tati de acasa. Si scumpul de el, daca eu si Andrada inca mai dormim, sta cuminte in pat la desene animate si nici nu deschide usa la noi, pana ma trezesc eu. La inceput mi-a fost frica sa nu faca vreo prostie prin casa, dar e foarte cuminte, in bucatarie nu calca, nici in baie, nu atinge nimic din ceea ce stie ca nu are voie. Ma trezeste numai daca intervine ceva: vrea la baie, suna telefonul etc.
g_nicoleta2000
Postat: Monday, March 16, 2009 8:12 AM

Miru wrote:
La inceput mi-a fost frica sa nu faca vreo prostie prin casa, dar e foarte cuminte, in bucatarie nu calca, nici in baie, nu atinge nimic din ceea ce stie ca nu are voie. Ma trezeste numai daca intervine ceva: vrea la baie, suna telefonul etc.

Bravo Mihaita, ce baiata cuminte. Are si Alex perioade cand nu se ridica din pat chiar daca noi ne foim , sta si numaar degetele si cand te duci la ea face pe rusinoasa, se alinta ne mangaiem. Acum in schimb vine direct la noi in pat cu galagie, are mereu ceva de spus sau de comentat... Oricum tare-i bine cu copil mareeeetopai
danab
Postat: Monday, March 16, 2009 11:07 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Intr-adevar tare bine-i cu copil mare! si Miru doarme bine la amiaza, cateodata si 3 ore, doar ca adoarme pe la 22 - 22,30 si e mai obositor pt mine. Dimineata se trezea la 7,45 - 8, dar are cam trei saptamani de cand se trezeste intre 6,30 si 7.15 (cel tarziu). Am avut o saptamana de concediu si am dormit doar o singura data pana pe la 7,40 bounce
Cand va merge la gradi sper sa adoarma mai repede, chiar daca e program scurt 8-12.

Nico, asa dormea si pisica mea, pe sub picioarele mele. Se pare ca le place asa. Iar Alex e super dulce cand doarme cu pisica. hearts
Maria & Mario
Postat: Monday, March 16, 2009 12:59 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Bravo, somnorosilor ! newclap
Nico, Alex si traistuta sunt absolut bestiale ! Super tare ! hohot hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed