Somnul copilului intre 2 si 4 ani

Options Somnul copilului intre 2 si 4 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Thursday, August 21, 2014 2:36 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Micutul se trezeste pe la 8-9,cere micul dejun.Se joaca in curte,parc(depinde de vreme) sau in casa,rasfoieste carti,ii citesc povesti,craft zilnic (chiar si un aranjament de pietricele,frunze prin curte etc) apoi la 12.30-1 serveste pranzu si apoi singur isi ia perna si paturica si merge la somn inainte de a bea o canita de lapte,ii place in livingroom sa doarma,pe canapea.Doarme pana la 4-4.30 apoi mananca ceva si mergem la cumparaturi sau plimbare prin zona,sotul vine de la servici,se joaca impreuna,cinam si la 9-9.30 deja doarme.
TatyKS
Postat: Friday, August 22, 2014 7:57 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Al meu flacau e tare matinal , dar se si culca pana in ora 21 . La pranz doarme incepand cu ora 13 dupa ce papa si doarme 1-2 ore , rar depaseste. hearts
ingerash
Postat: Saturday, August 23, 2014 12:41 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Greu a fost ieri,am fost in vizita la niste prieteni si la 22.30 am revenit acasa,nu a vrut sa doarma nici in masina(mai degraba Madalina),dar ajunsi acasa,vazut in pijamaluta,apoi servit canita de lapte a adormit linistit.Sa obisnuit cu locul lui.

TatyKS,depaseste orarul de amiaza,cand are salt de crestere,asa si la ai mei sa intamplat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed