Somnul copilului - continuare

Options Somnul copilului - continuare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Wednesday, September 27, 2006 9:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Miha, sa dea Domnu sa doarma asa bine ca acum si de-acum incolo...din pacate, la noi nu mai tine somnul legat noaptea, a fost odata ca-n povesti, acum se trezeste in fiecare noapte pe la 2-3 se ridica-n picioare-n patut si plange...dac-o iau la noi in pat, imediat adoarme si-o duc la ea in camera in patut de multe ori, dar daca vin cu ea aici in bedroom se zvarcoleste tot timpul, scanceste, nu-si gaseste deloc locul...e o hoata si vina numai eu o am ca daca n-o aduceam noaptea la noi in pat, nu se invata sa doarma cu noi, dar asa draga mi-este ca am zis ca doar n-o dormi pana se marita cu noi in pat si cum la noi avem pat king size, ne lafaim toti 3 in el si nu ne atingem in somnras...or reveni vremurile bune si pe la noi, nu?pirat
mihaela75
Postat: Wednesday, September 27, 2006 9:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Si mie mi-e drag sa dorm langa ea dar o aduc pe la 4 dimineata cand pleaca Kaze la munca.Noi avem pat Double si abia incapem noi...astia grasi ce suntemras Eu n-am invatat-o cu noi din cauza Dianei, ma gandeam ca vine si o sa fie geloasa sau o sa vrea sa doarma si ea cu noi...si ce ne faceam 4 persoane intr-un pat doublehohot Acum e bine...sa vedem ce-o mai fi de-acum incolooare
taki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 9:50 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Sasha a inceput sa se trezeasca pe la 3-4 noaptea si vrea papa uff .

Mi-a zis pediatra sa-i dau mancare mai consistenta seara, problema este ca ea vrea numai lapte inainte de somn. uff

Ce sa fac? oare
Kiki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:00 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Poti incerca, Alina, lapte cu cereale sau gris cu lapte. Sau cu o ora inainte de lapte da-i ceva consistent, ca sa ramana cu lapte simplu inainte de somnic.
taki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:14 PM

Kiki wrote:
Poti incerca, Alina, lapte cu cereale sau gris cu lapte. Sau cu o ora inainte de lapte da-i ceva consistent, ca sa ramana cu lapte simplu inainte de somnic.

Daca-i dau cereale, mi-e sa nu o fac rotofei oare ras ca deja a luat proportii. sic Ma gandeam sa-i dau legume si fructe, combinate, ca poate doar frucele nu ii tin de foame. Bine-nteles ca am sa le combin cu iaurt sau barnzica.oare Poate , poate o sa doarma .
Miri
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:17 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
E important sa-i dai ceva in plus, pe linga laptic,chiar daca nu te opresti asupra cerealeler...!Poate asa revin noptile linistite!pupici
Kiki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:17 PM

De-asta nu i-am dat nici eu cereale. Poti sa ii dai o masa ca lumea (eu ii dadeam mancare inainte de biberon) si asa poate nu se va mai trezi sa pape peste noapte.
taki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:19 PM

Kiki wrote:
De-asta nu i-am dat nici eu cereale. Poti sa ii dai o masa ca lumea (eu ii dadeam mancare inainte de biberon) si asa poate nu se va mai trezi sa pape peste noapte.

ce mancare ii dadeai, spune-mi si mie ca sa-i dau si eu, ca altfel nu doarme pana dimi. banghead
Kiki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:20 PM

Piure cu iaurt, mamaliguta cu branza de vaci si smantana, piure cu branzica de vaci, branzica de vaci cu banana, mar cu biscuite...
taki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:24 PM

Kiki wrote:
Piure cu iaurt, mamaliguta cu branza de vaci si smantana, piure cu branzica de vaci, branzica de vaci cu banana, mar cu biscuite...

Kiki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:26 PM

Cu placere, Taki, sper sa va fie de folos! Somn usor va doresc!
taki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 10:27 PM

Kiki wrote:
Cu placere, Taki, sper sa va fie de folos! Somn usor va doresc!

Va tinem la curent in urmatoarele zile.ras Multumim la fel.
Miri
Postat: Thursday, October 12, 2006 8:47 PM

Taki, s-a rezolvat problema cu somnul?oare

Sara continua sa se trezeasca noapte de noapte, de cite 5-6 ori!bangheadNu doarme mai mult de 2-3 ore legate, iar dimineata la 7 e in picioare!
Am incercat sa nu o mai culc ziua ,mai tirziu de ora 13.Azi a dormit de la 10-12,15 , acum s-a culcat la ora 20,15 si s-a trezit deja , plingind, de doua ori!

Bebelusii vostri cit timp mai dorm ziua si de cite ori?

Kiki
Postat: Thursday, October 12, 2006 8:53 PM

David ori doarme 2 reprize a cate 2 ore ori una de 3.5-4 ore. Seara se culca intre 9 si 10 si trezirea e intre 8 si 9 a doua zi dimineata (azi spre exemplu s-a trezit la 9 30, s-a culcat la 1 30 si s-a sculat la 4 30; acum seara s-a culcat la 9 30).

Imi pare rau sa aud ca Sara are probleme cu somnul.
Intr-o perioada, David se trezea noaptea...a renuntat la trezitul noaptea in momentul in care (nu o sa iti vina sa crezi) am schimbat salteaua (am pus-o invers). Desteapta de mine a uitat ca salteaua are 2 fete, una mai tare folosibila pana la 6 luni si una mai moale pentru dupa 6 luni. Ei, din momentul in care am schimbat-o, cu partea mai moale in sus, doarme excelent, cam 11-12 ore pe noapte fara treziri. Tu nu ai saltea cu 2 fete?
Miri
Postat: Thursday, October 12, 2006 8:57 PM

Kiki wrote:
David ori doarme 2 reprize a cate 2 ore ori una de 3.5-4 ore. Seara se culca intre 9 si 10 si trezirea e intre 8 si 9 a doua zi dimineata .....

Bravo,David!Cuminte, ca de obicei!

Kiki wrote:

Tu nu ai saltea cu 2 fete?

Ba da!Una pentru vara si una pentru iarna! ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed