Somnul copilului - continuare

Options Somnul copilului - continuare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Tuesday, October 31, 2006 9:05 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Multumim de urari,Kiki!angel
oana_nicole
Postat: Tuesday, October 31, 2006 9:12 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Miri, parca ar fi surori printesele noastre, zau asa, cel putin la aspectul acesta cu somnul. Offf, sa vezi ce "episoade" de joaca pe la 3-4 dimineata am avut in cateva nopti, cand am fost acum ultima oara la Bucuresti. Eu si tati eram rupti de somn, nu alta, Buburuxa in schimb era mai "fresh" ca niciodata. Si o tinea cheful de joaca pana pe la 7 dimineata, abia atunci mai adormea vreo ora. In rest, in ceea ce priveste "trezitul", in cele mai bune dimineti doarme pana la 7, niciodata mai mult, parca ar avea desteptatorul la cap. alcool alcool alcool
Miri
Postat: Tuesday, October 31, 2006 9:14 PM

Cum ai spus si tu,Oana!Chef nebun de joaca si de povestit, pe la 4 dimineata si somnic pina la 7, cel mai tirziu!bataus
danab
Postat: Tuesday, October 31, 2006 9:31 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu am mare noroc, vad ras Miruna doarme toata noaptea de la 8 luni (parca a fost un prag) dar si pana atunci se trezea pentru un bibeorn de lapte pe care il aveam gata pregatit.
Acum doarme de la 20 - 21 pana la 7 - 7,30 (ca s-a schimbat ora bataus , altfel era 8), mananca la culcare si la 5 - 6 dimineata (dupa ce termina bineronul se intoarce pe-o parte si somn cool cheers
S-a mai trezit ea de vreo doua ori pe la 4 cu chef de joaca, dar am ignorat cantarile ei, asa ca s-a culcat inapoi diablo
sousourel
Postat: Tuesday, October 31, 2006 10:10 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Miri, Oana, imi pare rau sa aud de "concertele" voastre nocturne. Poate e timpul sa schimbati ceva? oare Camera copilului?

Al meu doarme neintors, cu mici exceptii, de pe la 8.30-9.30 pana dimineata la 8. PAcat ca nu-i tin si eu companie... mi-ar fi mult mai bine fool
kali
Postat: Wednesday, November 1, 2006 5:56 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Ma alatur si eu mamicilor obosite.
Mai nou Alexia se trezeste la 2-3 (cu chef de discutii, joaca si tot tacamul si sta treaza cel putin o ora) si la 5-6 trezirea definitiva. banghead Nu merge chestia cu luatul in pat pentru ca mai mult ma enervez: ma foloseste ca sa se catere unde isi propune ea asa incat ma calca pe fata, cap, sani etc... O fericire! Imi baga degetele in nas si suzeta (fortat) in gura... imi crantane degetele, face "ploita" in fata... copil atomic si alta nu!
Vad ca am mai multe probleme din punctul asta de vedere acum, cand e mai marisoara decat am avut cand era bebe mic.
Kiki
Postat: Wednesday, November 1, 2006 7:28 AM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Oana, o sa isi revina ea, o sa vezi! pupici
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, November 1, 2006 8:10 AM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Si eu stateam bine la capitolul somn. Tudor dormea de la 20.30 pana la 7.15, cu o pauza de masa. Dar de cand e explorator, nu mai vrea sa adoarma. Nici seara, nici la amiaza. Cum il pun in pat, incepe sa rada si se ridica in picioare, pe intuneric, si chiuie! Trebuie sa-l tin fortat in pat, matzaie putin si adoarme de oboseala; dar in fiecare zi, acelasi scenariu!
Miri
Postat: Wednesday, November 1, 2006 9:10 PM

Kali, parca ai vorbi de bombonica mea atomica!Asa face si ea cind o pun in pat, plus ca are un fix:sa arunce suzeta dupa marginea patului!banghead
Asa ca, pe linga faptul ca intepenesc in aceeasi pozitie, cu fata la ea, mai fac si pe politaiul, pina adoarme!Noroc ca ma ajuta si Manu, la faza asta, ca altfel nu stiu cum as mai razbi cu ea!sic
Lenus, eu cind o vad in picioare in patut, parca ma apuca cu lesin!Ma gindesc cit o sa-mi ia pina reusesc sa o culc la loc!Iar cind faza se intimpla pe la 5 dimineata, stiu sigur ca batalia e pierduta, ca nu se linisteste indiferent ce as face!
kali
Postat: Thursday, November 2, 2006 10:44 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Se pare ca suntem mai multe care chinuim cu picii. Va doresc nopti linistite si pofta de mancare!dance
Andi&Mariuca
Postat: Tuesday, November 7, 2006 6:06 PM

Postari: 5089
Venim si noi cu povesti despre activitatile nocturne... pana pe la 7 luni, nu a fost noapte in care sa nu ma trezeasca fie pt ca se trezea el, fie pt ca plangea/maraia, urla in somn sau altele... dupa 7 luni a inceput sa mai doarma, din cand in cand si cate o noapte intreaga neintors ceea ce ma facea pe mine sa trezesc sa vad ce face...
acum doarme mult mai bine fata de perioada pana la 7-8 luni insa de cand stie sa se ridice singur in fund e jale... are nopti in care il gasesc in fund, uneori treaz si cu chef de joaca, alteori adormit, ca somnambulii... daca il pun jos, uneori adoarme, alteori se joaca sau tipa... azi de dimineata, de ex. m-a trezit la 5 si un sfert ... statea in fund, vesel nevoie mare si se uita la mine, ranjind... eu sa intepenesc.. nu stiam ce sa ii fac: sa il culc sau sa il ignor... l-am ignorat si, in cele din urma a ramas treaz...
Miri
Postat: Tuesday, November 7, 2006 9:28 PM

Noi am inceput sa dormim mai bine, asa ca, din sapte nopti dintr-o saptamina, doar una-doua mai sunt cu treziri multiple, in rest se mai trezeste doar de 1-2 ori!
Azi noapte a dormit chiar foarte bine :de la 22,15-8 dimineata!yes
Va doresc tuturor nopti linistite si puiuti cuminti!
sousourel
Postat: Tuesday, November 7, 2006 9:37 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Miri wrote:
Noi am inceput sa dormim mai bine, asa ca, din sapte nopti dintr-o saptamina, doar una-doua mai sunt cu treziri multiple, in rest se mai trezeste doar de 1-2 ori!
Azi noapte a dormit chiar foarte bine :de la 22,15-8 dimineata!yes
Va doresc tuturor nopti linistite si puiuti cuminti!

Ce inseamna o mamica fericita si odihnita! La cat mai multe nopti linistite pupici
TatyKS
Postat: Tuesday, November 7, 2006 9:40 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Bravo Sarabravo somn usor si toata noptea si de aici inaintepupici

Si Kari are faze din astea cu chiuitul noaptea , joaca , super fresh...ca de exemplu aseara - ne=am dus noi linistiti la culcarica stiind ca a nostra fata doarme bustean...si cand ne bagam in pat , dam drumul la tv ...surprizeeeras cine era in picioare la patut , se uita la noi si radea KARINAAA - am ras cu sotul meu si am luat-o langa noi. D-abia astepta...ne-a iubit pe amandoi, s-a jucat ceva timp si a adormit si s-a mai trezit la 6 sa pape. Imi era un drag de ea ca nu m-am suparat in nici un felpupici
Miri
Postat: Tuesday, November 7, 2006 9:47 PM

Sousourel, multumim, asemenea va dorim si voua!pupici
Taty, adevarul e ca nu te poti supara pe ei, indiferent de ora la care au chef de joaca si de chiuit!sic Somnic usor va dorim si voua!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed