Sisi2

Profil: Sisi2
Despre
Utilizator: Sisi2
Nivel: Grupa mica
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Wednesday, August 7, 2019
Ultima vizita: Monday, January 27, 2020 7:50 PM
Numarul de postari: 154
[0.02% din toate postarile / 0.89 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Monday, January 27, 2020 6:40 PM
[quote=Mihaela14]
Multumesc Sisi de intrebare: acum ca ne-a dat Dxc vestea asta buna sunt mai bineAngel
Am o sangeare(spotting) de vreo saptamana care imi da batai de cap, dar cu ajutorul lui D-zeu o sa fim bine. Saptamana viitoare merg iar la eco, sper sa fie totul bine si sa auzim inimioaracoeur Te pup si multa bafta sa vii si tu curand cu vesti bune!pupici

Vorbeste cu bebele sa fie cuminte si sa nu iti dea batai de cap de pe acum, ca are timp copilas
Sunt convinsa ca totul va fi bine, asa ca bucura-te si savureaza din plin fiecare moment. Te puuup! Cheek Kiss
Postat: Monday, January 27, 2020 5:33 PM
Dxc wrote:
Acum a venit! 28,78, e pozitivvvvvv. Micuta valoarea dar cred in venele meu ca va ramane lânga mine Clap va pup fetelor, multumesc mult pt sustinereAngel Gossip

Minunat!!!yes Sunt convinsa ca totul va fi bine si peste 9 luni o sa ai un bebe frumos si sanatos
Te pup si ma bucur enorm pentru tine Cheek Kiss
Postat: Monday, January 27, 2020 2:49 PM
Mihaela14 wrote:
Dxc iti tin pumnii sa fie bine! Astept cu sufletul la gura rezultatul!coeur

Buna, Miha! Ce mai faci? Cum esti? Cheek Kiss Cum decurg lucrurile?
Postat: Monday, January 27, 2020 8:07 AM
Dxc, iti tin pumnii si sunt cu gandul la tine!!! Cheek Kiss
wav
Postat: Saturday, January 25, 2020 3:28 PM
Amada wrote:
Fetelor,am mai facut un test de ovulatie. Cred ca e negativ. Cel de ieri parea mai "colorat". Ce parere ave?i? Eu cred ca am ovulat ieri.

Da, pare negativ. Cel de ieri a fost pozitiv Cheek Kiss
Postat: Saturday, January 25, 2020 12:38 PM
Buzbuchi wrote:

Cred ca impartim acelasi piticLol
Si sunt convinsa ca incertitudinea contribuie la asta, ca nu stii daca e ceva in neregula sau nu. Vom reusi noi, rabdarea nu a fost niciodata punctul meu forte, si ma gandesc ca poate asta e contextul in care ma pune Doamne ca sa devin mai buna, poate chiar o mama mai buna!

Vaaai!!! Urasc piticul asta!! uff . Mi-a trecut si mie asta prin gand, avand in vedere ca in ultimul an m-am schimbat, mi-am schimbat punctul de vedere, m-am maturizat. Acum nu ne ramane de facut decat sa speram ca perioada asta va lua sfarsit cat mai repede si bebele va veni rapid! SimplyLove
Postat: Saturday, January 25, 2020 12:32 PM
Raza wrote:

Hey, eu fac sport mult...in fiecare zi, imi scoate dracii din mine si ma ajuta sa ma relaxez. Un pic mi-e frica de perioada care urmeaza cu FIV-ul ca probabil o sa am interzis la sport si nu stiu cum o sa gestionez situatia...sper ca nu cu o camasa de forta Bravoo .E normal sa iti fie gandul acolo, permite-ti sa fii vulnerabila, permite-ti sa fii inversunata, este dreptul tau sa exprimi ceea ce simti. Eu pentru ca am simtit ca am nevoie de mai mult, am inceput sa merg la un psiholog si mi-am dat seama ca incerc atat de tare sa fiu puternica ca am uitat sa fiu reala, sa imi exprim durerea pentru ca e o durere, sa exprim ceea ce simt si sa merg mai departe. Asa ca, fa ceea ce simti, si o sa fie bine!love

Multumesc pentru raspuns, Raza. Sa stii ca ai dreptate, mereu am fost genul de persoana "puternica" sa zic asa. Nu prea mi-am aratat slabiciunile. Nu multa lume stie cat de tare ma macina aceasta problema, pentru ca in fata apropiatilor incerc sa fiu ok. Sincer si eu m-am gandit sa apelez la un psiholog. Sunt convinsa ca m-ar ajuta sa gestionez mai bine situatia. Iti urez mult succes cu FIV-ul. Ma rog pentru tine si te rog sa ne tii la curent Cheek Kiss
Sincer va spun, sunteti minunate si aici e singurul loc in care ma descarc, imi spun fricile si nesigurantele, pentru ca sunt convinsa ca aici nu ma judeca nimeni si nimeni nu are impresia ca exagerez. grup
Va puup!
Postat: Friday, January 24, 2020 10:58 PM
Buzbuchi wrote:

Of, Sisi, stiu ce spuiCray Si eu fac ce fac si tot cu gandul la asta ajung. Nu cred ca putem fugi de propriile ganduri, dar cred ca ajuta sa ai o activitate care sa te provoace, sa te tina in priza sau poate sa discuti cu cineva, sa citesti...de ex, imi dau seama ca la serv ma gandesc cel mai putin la asta, pt ca nu am timp. Cand incep sa ma gandesc prea mult, imi cresc si sperantele, si temerile deopotriva. Dar mai mult sperantele, pana vad rosu, si apoi ma simt dezamagita maxim...imi tot spun ca probabil nu am ramas nici acum, ca nu am de ce sa ma entuziasmez, ca sa nu mai las speranta aceea sa creasca. Si timid, ma gandesc ca daca va fi sa fie acum, va fi. Si daca nu, cand va veni momentul sa aflu cauza, o sa fac tot ce e posibil sa imi tin visul in brate! Ma rog pt tine sa ramai repede, si pt toate, de altfel! grup

Multumesc mult! Incerc sa ma tin cat de ocupata pot...chiar am un stil de viata destul de incarcat dar cum ai zis, cand se linistesc lucrurile nu mai pot fugi de gandurile mele. Si eu mereu zic, fie ce o fi, nu ma mai gandesc, dar am un pitic nebun, acolo undeva departe care zice, daca asta e luna ta norocoasa? Apoi imi vine, sunt suparata si ciclul se repeta pale Poate toate acestea vin si din cauza ca nu stim unde e problema. Cheek Kiss
Postat: Friday, January 24, 2020 9:29 PM
Cheek Kiss Buna fetelor! Vin si eu cu o intrebare! Voi cum reusiti sa va distrageti? Sa nu va ganditi la bebele asta incapatanat ce nu vrea sa vina odata. Eu am impresia ca o iau razna. Cu cat incerc sa nu ma gandesc, tot acolo imi e gandul. Fac ce fac si poc, tot acolo ma gandesc. Toti cei din jur imi spun ca sunt prea inversunata daaar...nu pot sa ma stapanesc. Poate si din cauza corpului sau mai degraba a mintii, care imi joaca feste. Am impresia ca nici o luna nu e identica cu cealalta si am invatat pe propria piele cat de inselatoare sunt aceste "simptome" de care ma tot agat. De ex si luna asta e ciudata uff Mie sindromul premenstrual imi debuteaza destul de devreme. Acum ceva zile m-au luat durerile de sani, crampe destul de puternice, siiii care dupa 2 zile m-au lasat, nu ma mai doare nimic. De regula ma tin pana imi vine. Sunt convinsa ca nu e bebe, din cauza lipsei simptomelor...dar ma enerveaza aceste fluctuatii.nervi Ioooi, ce m-am lungit. Va puup fetelor! Seara faina!

Postat: Friday, January 24, 2020 8:22 PM
Amada wrote:
Mihaela,Sisi! Multumesc ptr raspuns! Din pacate al meu sot e plecat. Dar ma ppregatesc ptr luna viitoare. Sper sa isi faca efectul si Vitexul. Uneori cred ca sunt un pic nebuna ca imi doresc al treilea copil dupa atâta timp... Din pacate acum 3 ani am fost nevoita sa renun? la o sarcina. Cray Tata se lupta cu cancerul,urma sa îmi sus?in inspec?ia finala ptr gr 1... Si acum mi a rasarit acest gand! Poate ma ajuta Dumnezeu sa repar cumva greseala. Daca s.o putea....Hands

Amada, nu esti nebuna deloc. E foarte frumos ca iti doresti al treilea copil. Poti face 4, 5 cati vrei, ca doar tu ii cresti. Mereu mi-au placut familile numeroase, si eu provin din una si e o placere cand ne intalnim cu totii. In legatura cu decizia luata acum ceva timp, ai luat-o in functie de situatia de atunci. Sunt convinsa ca va veni si bebe nr 3. Te puup Cheek Kiss