Singura si insarcinata

Options Singura si insarcinata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, May 20, 2012 11:11 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17436
Locatia: Bucuresti
De obicei vestea ca o sa aveti un copil ar trebui sa va umple sufletele de bucurie.
Ce faceti insa, daca la aflarea acestei vesti constatati ca sunteti nu numai insarcinata, dar si ca prietenul / sotul nu isi doreste copilul?

Ce ati face daca v-ati trezi singura si insarcinata?
Ati pastra copilul?
vanina
Postat: Sunday, May 20, 2012 11:38 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Da, eu am facut-o deja si nu regret nici o clipa sic .
giulia_mamik
Postat: Sunday, May 20, 2012 11:48 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Bravo Vanina!Esti o femeie plina de curaj si de admiratbravo thumright

Eu nu eram casatorita cand am aflat ca sunt insarcinata si nu stiam cum va reactiona iubitul cand va auzi ca va deveni tata.Sunt sigura ca daca nu ar fi vrut copilul,nu mi ar fi schimbat dorinta de a tine copilul si a deveni mama.Sunt o femeie puternica,gata sa infrunt orice situatie dificila,orice provocare a vietii.Totusi a fost foarte entuziasmat de veste,ne am si casatorit cand aveam 3 luni si ceva...dar putea fi si altfelmaseluta

Un copil e un inger cu adevarat.Nu avem dreptul sa i frangem aripile doar pentru ca ne am "distrat" inconstientuff
vanina
Postat: Sunday, May 20, 2012 12:03 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Multumesc pupici

giulia_mamik wrote:
Nu avem dreptul sa i frangem aripile doar pentru ca ne am "distrat" inconstientuff

La mine a fost o eroare de contraceptie, nu m-am "distrat" chiar inconstient maseluta , mai ales ca eu faceam ore de educatie sexuala elevilor de liceu (eram voluntar la o fundatie pentru tineri).
Si inca ceva: la o ecografie de rutina pe la 18 ani, mi s-a spus ca am uter infantil si ca va trebui sa fac tratament cand voi dori sa am un copil, si ca voi pierde multe sarcini alcool .

giulia_mamik
Postat: Sunday, May 20, 2012 12:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Vanina,nu m am referit la tine....pupici
Eu am folosit foite contraceptive si nu inteleg cum de au dat greshohot .Poate trebuia sa astept sa si faca efectul...maseluta .Nu mai conteaza,oricum!Ma bucur nespus de mult ca n au fost bunehohot .In privinta copiilor e cam asa:cand nu esti pregatita pt ei-vin fara nicio problema si cand ii vrei,se lasa asteptati cu aniihohot (cel putin asa e in cazul meu).Scuzati mi offtopiculsorry
bereea
Postat: Sunday, May 20, 2012 2:44 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22504
Eu am fost conceputa in afara casatoriei si , acum 40 de ani, acest lucru era o mare problema.Mama mea a ales sa ma tina desi parintii au batut-o si maltratat-o.Apoi a aflat si tatal meu de sarcina , s-au casatorit si au trait impreuna patruzeci de ani.In consecinta daca mi s-ar fi intamplat sa raman insarcinata si sotul /prietenul sa nu fie de acord ar fi fost ptoblema lui.La copilul meu nu as fi renuntat
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed