Singapore

Options Singapore
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Postat: Tuesday, June 7, 2011 2:01 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Singapore... Marina Bay Sands.

Am ales hotelul asta pentru sky park si pentru piscina infinitului de pe acoperis... plus pozitionare...

Vedere de la geam... et. 45 ( obtinuta cu greu, dupa ce am schimbat o data camera )

Hotelul...

Marina Bay by night

Holul hotelului... imens... facea legatura dintre cele 3 turnuri si era la fel de inalt

... 5*... lux... nimic de comentat... insa am avut impresia de ceva industrial... Adica, dupa ce treceai de una dintre cele... 6-7 receptii, erai pe cont propriu. Eram de dat la tv cand am stat vreo 15 min. in lift sa ne luminam cum functioneazamaseluta ... si absolut nimeni in jur pentru lansat intrebari.

Hotelul era legat de un mall imens, sali de spectacol, muzee, restaurante, cafenele, etc... puteai linistit sa petreci 4 zile fara sa scoti nasul afara.
In Mall, era la parter un fel de Venetia fabricata... unde te puteai plimba cu gondola.
O bucatica mica, in partea de jos.

Mi-a placut enorm in Singapore si trebuie musai sa ne intoarcem: curatenie, civilizatie, muuulta verdeata... intr-adevar mi-ar placea sa-mi cresc copiii acolo...

... curios foc...

... a vrut sa mi-l pape si pe Ema

Monitorizau outele cu pui

Mandrul tatic

Revin
bereea
Postat: Tuesday, June 7, 2011 2:30 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
frumos...interesant...deosebit
misha
Postat: Tuesday, June 7, 2011 2:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Kali, tu ti-ai propus sa ne faci un tur al lumii astazi, asa-i? pupici Superb, intr-adevar!Multa sanatate sa vizitati cat mai multe locuri frumoase!
giulia_mamik
Postat: Tuesday, June 7, 2011 2:53 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
PLimbareti foc sunteti.Ma bucur ca aveti ocazia asta.Uite asa mai vedem si noi frumusetile lumiilove .De vis toate imaginile,ce mai,m-a fascinat totallove
ingerash
Postat: Tuesday, June 7, 2011 4:00 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Kali,nu cred ca veti uita asa curand pasi facuti prin Singapore....e minunat!love love love coeur
kali
Postat: Tuesday, June 7, 2011 9:50 PM

misha wrote:
Kali, tu ti-ai propus sa ne faci un tur al lumii astazi, asa-i? pupici

Se pare ca restul il las pe maine.
Si... as vrea eu sa ajung sa fac turul lumii!
mikaela
Postat: Wednesday, June 8, 2011 1:17 AM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Vai, ce frumoooosss!! love Asta da vacanta!!newclap

Cate ore zbori pana in Singapore??
mirela74chris
Postat: Wednesday, June 8, 2011 7:56 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Mai vreau poze!Sunt superbe!Ai reusit sa surprinzi minunatii!Multumesc ca m-ai facut partasa la asemenea frumuseti.pupici computerlove
kali
Postat: Wednesday, June 8, 2011 10:04 AM

Continuam...

Infinity pool, et. 56

Prin oras

Uite si hotelul pe zi

Adevarul e ca domina zona, insa data viitoare vom alege un hotel mai mic, in care angajatii sunt mai calzi si mai primitori cu oaspetii. Sau mai bine, ne cazam direct in Sentosa.

Si Merlion

China Town- mi-am adus aminte ca le-am luat fetelor rochite traditonalenewclap

Clark Quay, vazut intai ziua

Foarte putin animat pe lumina

O terasa ciudata, cu paturi de spital

Incomparabil noaptea...

Si ciudatenia in functiune

Orcherd Road- atat de multe mall-uri la un loc nu am vazut in viata mea! Am obosit de umblat dupa jucarii pentru pitici...

Un fel de bazar...

Asta m-a enervat cel mai tare acolo

Adica... bravo lor... sunt intr-o continua constructie si reamenajare, insa cand merg si 'io ca romanu' o data la n-spe ani, raman dezamagita cand gasesc gradina de orhidee inchisa, gradina japoneza la fel... Fountain of Wealth la fel ( noroc pe noi ca s-a deschis in ultima noastra seara acolo...), etc., etc...

Ca tot veni vorba... la prima vizita... liniste si pace...

... iar apoi...

Yey!!

Fotografiile nu sunt super-reusite...

... lumini, muzica, lasere...

kali
Postat: Wednesday, June 8, 2011 10:08 AM

Zoo

Ora de masa

Maimutica asta era de coma! Il tinea pe ala micu' de coada si manca tacticos pe cand puiu' era ba sus, ba jos... pliiin de nazbatii.

... si un " mosafir"

Locuri de joacabanghead Vedeam copii peste tot... pfff, ce mi-as fi dorit sa fie si ai nostri acolo!!

Tre' sa mai cresc!

Mini- gradina de orhidee...

Seara am fost la Night Safari- nu am foto de acolo... nu e voie cu blitz, asa ca nu ar fi iesit nimic.

oanamaria
Postat: Wednesday, June 8, 2011 10:33 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Totul frumos ,dar statuietele alea budiste sau ce sunt ,simbolurile alea imi dau o stare tare neplacuta ,de repulsie ,de agitatie -deci nu pot sa vad asa ceva ,vine din interior.sorry
E prea mare si impersonal pentru mine si nu mi-ar place o asa experienta momentan,nu ma regasesc .
Prefer Europa -ma simt mai acasa .
kali
Postat: Wednesday, June 8, 2011 10:37 AM

Mikaela, depinde de compania cu care zbori, deci poti face o simulare pe site-ul care te intereseaza si afli.
Noi am facut mai multe opriri ( pentru ca destinatia principala a fost Tailanda ), deci nu stiu sa-ti spun; atata stiu, ca cea mai scurta ruta e cu Qatar.
Pe de alta parte, citisem de curand ca AirAsia a cumparat Blue Air si ca in viitorul apropiat vor fi disponibile si curse low-cost ( dar cu conditii mai proaste si timp de zbor mai lung).

Oana, nu stii ce pierzi pana nu ajungi acolo. E cu totul alta lume decat in Europa... nu poti compara.
Pfff, eu visez din nou la Asia... Africa... Caraibe... muuulte destinatii de genul... iar asta nu exclude Europa. O astfel de vacanta trebuie planificata cu ceva timp inainte si trebuie- de asemenea- sa ai si disponibilitate.
monica irimia
Postat: Tuesday, August 30, 2011 9:53 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Sublim! angel Fericiti cei care au vizitat Singapore. Multumim, fetelor, pentru imaginile mirifice oferite ochilor. computerlove
alex_r
Postat: Wednesday, November 16, 2011 12:33 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
'Night Safari' suna tare interesant. Cum a fost? Ce ati vazut?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed