simonik_21

Profil: simonik_21
Despre
Utilizator: simonik_21
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia suceava
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Saturday, February 25, 2012
Ultima vizita: Sunday, February 26, 2012 6:18 AM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: probleme cu gingiile
Postat: Saturday, February 25, 2012 12:15 PM
Buna ziua.Ma numesc Simona,sunt noua aici.Am o problema cu gingiile si nu gasesc un raspuns concret pe internet.De ceva timp am observat ca gingiile mele se inflameaza si au aparutsi niste pete negricioase pe ele iar in partea de jos sunt rosii.Mai tot timpul fac pungute cu puroi care sunt dureroase.Aceste probleme au inceput de cand am rams insarcinata cu fetita mea.Au inceput sa mi se cariez foarte tare maselele si gingiile si-au schimbat aspectul.Ma spal pe dinti de 2 sau chiar trei ori pe zi,dar nu folosesc apa de gura sau ata dentara.Guma orbit white e mereu cu mine.iar cand sunt la servici daca manac ceva imediat iau o guma.Tin sa precizez ca sunt fumatoaresi beau si cate o cafea pe zi.sincer incep sa ma ingrijorez in privinta sanatatii danturii mele,si nu stiu ce saf ac,sunt inca tanara,am doar 28 de ani .Problema e si situatia mea financiara care nu imi permite sa ma duc la doctorul stomatolog.Sincer nu stiu ce sa fac,va rog indrumatima si datimi niste sfaturicu privire la problema cu gingia.VA MULTUMESC MULT