shirel

Profil: shirel
Despre
Utilizator: shirel
Nivel: SMARALD
Nume real: angelica
Locatia israel
Ocupatie: masaj medical,medicina alternativa
Interese: astrologie,arta decorativa,totul ce tine de lucru manual
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Sunday, July 22, 2007
Ultima vizita: Saturday, April 7, 2018 11:49 AM
Numarul de postari: 11,741
[1.23% din toate postarile / 2.99 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Monday, April 2, 2018 8:27 AM
Haideti la mine este cald si frumos!!Doar serile si diminetiile sunt racoroase!!Noi sarbatorim Pesahul(pasteleevreiesc )acuma.

Subiect: Indrazneste sa ai incredere in tine!
Postat: Wednesday, February 28, 2018 11:12 PM
endy wrote:
Nu e vorba doar de perechea de viata ! aceiasi situatie poate fi si intre copii si parinti , parinti si copii .Sti cum se spune : sunt mame... si mame !

Am dat doar un exemplu cum este in cautarea partenurului.In cazurile cand trebuie sa educam cum suntem noi mamele trebuie in primul rand sa lucram cu mintea si sa ne gandim ce trebuie sa-i invatzam pe copii nostri de iubit i iubim mereu dar nu trebuie sa devenim si victime din cauza ca iubim fara minte. Sunt asa de multe de spus.

Subiect: copil care refuza mâncarea
Postat: Wednesday, February 28, 2018 11:03 PM
Buna!Copilul este sanatos,i-ai facut analizele?Ce greutate are?Daca nu are probleme de genul asta atunci nu-l mai stresa cand va fi flamand va manca sau va cere singur mancare.Este o varsta cat isi verifica limitele si sunt cunoscuti de al lua pe "nu vreau "in bratze.

Subiect: Dubai
Postat: Saturday, February 24, 2018 11:10 PM
Descrierea mi se pare asemanatoare cu ce c-am este pe la noi.Pe mine ma termina arhitectura lor a cladirilor si ale locurilor..asta m-a atrage cel mai tare .Camila este o nimica toata nici mie nu imi place deloc ..niciodata nu ma tentat plimbarea.Acuma dupa descrierea ta cred ca imi iau cu totul adio de la Dubai..cred ca merg sa vizitez Marocul mai degraba.????

Postat: Saturday, February 24, 2018 8:11 PM
endy wrote:
Ce ne facem cand mintea si inima nu se pun de acord ?

Trebuie sa luptam ptr asta.Nu as spune ca se intampla intr-o singura zi.De multe ori noi oameni sau mai bine zis noi femeile gresim cand ne alegem perechea de viatza.De ce ni se intampla fiindca de obicei ne casatorim din dragoste si doar atat...dar dintr-o dragoste oarba din inima fara a ne pune si mintea la contributie.Daca omul acesta va fi parinte bun ptr copii mei,daca am cu el multe obiceiuri si cat de cat aceeasi principii in viatza..Aceste intrebari ne sunt puse din minte si nu din inima.Trebuie sa lucram mai intai cu mintea care sa fie pedeasupra inimii si a sentimentului ...astfel mai mereu vom reusi si macar nu ne va parea rau fiindca ne-am gandit mult inainte.

Postat: Saturday, February 24, 2018 3:05 PM
Fiecare din noi a fost trimis cu un scop sau ptr o transformare pe lumea aceasta.Nu trai prin copii tai sau nu trai ptr cei din jurul tau ci traieste prin tine .Mai mult decat atat ,ptr a ne duce scopul la indeplinire am fost inzestrati inca de la nastere cu talente unice si speciale numai ale noastre.Tot ceea ce ne ramane de facut este sa le descoperim in noi insine.Noi suntem un unicat pe acest pamant nimeni nu se aseamna cu noi insine ..nimeni nu este identic ca noi..de asta fiecare dintre noi este special .Nu lasati anii si viatza sa treaca pe langa voi fara nici un folos ..doar munca ,casa ,munca casa copii.ras sic Profitati de fiecare clipa si incercati sa deveniti o varianta mult mai buna a voastra.Adaugati zi de zi motive in plus de a multumi ptr viatza pe care o aveti ,si ptr ca pur si simplu traiti !

Postat: Saturday, February 24, 2018 2:27 PM
Citind astazi ceea ce scria Mihaela noastra despre balaurul din viatza ei dar si despre minunile rugaciuni ptr cine o face in fiecare zi m-am decis sa scriu si eu ceva despre asta.Nu prea am fost sigura daca aici este locul potrivit dar fiindca mie credintza imi da o mare incredere in mine m-am hotarat ca aici scriu.
Prin rugaciune sau as spune mai bine printr-un dialog spiritual vei gasi si increderea in tine sau mai bine zis o vei ajuta sa iasa la suprafatza la iveala.Avand credintza vom avea incredere in noi si vei avea incredere ca poti realiza orice iti doresti daca intradevar iti doresti asta.Mintea noastra este atat de puternica incat poate trasforma in realitate cele mai maretze scopuri sau visuri de ale tale.Credeti-ma ca am vazut mame care nu au putut ramane insarcinate fiindca nu au crezut ca vor avea copii niciodata (din motive diferite sau fara motive daalcool )si schimbandu-si gandirea si credintza au reusit sa aduca copii pe lume.In ultimele luni invatz o tanara de 28 de ani care a primit ptr a doua oara cancer cum trebuie sa gandeasca si sa fie cu credintza ca se poate vindeca ptr totdeauna numai prin iertare ....rezultatele sunt uluitoare si care ma face sa inteleg ca noi putem schimba realitatea vietii in care traim dar asta numai daca noi cu sufletul si mintea noastra ne-o dorim cu adevarat si credem ca vom reusi.
De cele mai multe ori noi descoperim ca suntem un nimeni pe acest pamant si ca nimic nu este in mainile noastre...astazi putem fii foarte tari si puternici maine putem sa fim ca legati la maini si la picioare doamne fereste bolnavi ,paralizati in pat.De multe ori avem in sufletul nostru o liniste si o iubire ptr orice fiintza si de multe ori apare parca confunzia...parca ca un nor care ne acopera cerul senin de vara.Un vant care apare asa din senin si atunci simtim cum totul ni se duce de sub picioare ...numai avem control la nimic.Ce fac eu in aceste momente ...ma rog pentru ca alta solutie nu am.In kabalah am invatzat ca Dumnezeu vrea ca noi sa il cautamsi sa-l aducem cat mai des in inima noastra.De ce mereu cand ne este bine il simtim pe Dumnezeu aproape de noi ,in noi insuni si cand avem o cadere incepem sa il cautam,sa-l descoperim sau sa il invinovatim.Ne arata cum e sa il avem alaturi si cum este sa nu mai fie langa noi.Ne ofera ambele posibilitati si ne lasa pe noi sa alegem.Este incredibil sa ai sentimentul acela de pace in suflet mereu chiar si atunci cand esti in situatii grele.Vorbesc din experientza vietii mele fiindca am trecut prin multe greutati dar care m-au contruit ..astazi stiu sa multumesc ptr ca au fost trimise la mine.Mereu vb astazi oriunde ma afla despre cum mi-am ascultat inima si am mers acolo unde m-a indreptat ea ...fara prea multe planificari fara trebuie sa fac aia si aia ,sa vb cu cutarica sau sa astept ca cineva sa faca ceva in locul meu.
De multe ori vrem sa ne schimbam dar asta nu ptr noi ci ptr altii si este gresit.Vrem sa fim o sotie mai buna ,o mama mai buna .Traim cu ideea ca asa vrem noi sa fim cand de fapt nu este adevarat...noi urmam niste tipare false pe care le-am vazut undeva dar care nu ni se potrivesc.
Din toate astea putem sa realizam ca noi ne putem schimba ,ca noi putem alege si asta numai ptr noi nu ptr altcineva sotz,copil ,parinte si ptr ca Dumnezeu ne-a lasat noua libera alegere .Daca ceva ne aduce neliniste si neimplinire sa cautam sa vedem unde nu facem bine.Sa ne punem intrebari si sa-l rugam pe Dumnezeu sa ne trimita in cale oamnenii potriviti care sa ne pot ajuta .
Gandeste-te la Dumnezeu,roaga-l sa-ti lumineze mintea si calea ,roaga-l sa vina in sufletul tau si sa-ti aduca pacea si increderea de care ai nevoie.Rugaciunea din inima poate fi un ajutor extrem de mare cand nimic altceva nu poate sa iti fie de ajutor ..fie ca este ca un dialog ,in soapta fie ca incepe sa o scrii ca pe un jurnal intr-un caiet ...va avea aceeasi destinatie spre marele creator.Cand mintea noastra va cobora in inima vom simti un strop din pacea,linistea si multumirea nesfarsita pe care numai Dumnezeu ne o poate darui .Incercati sa va ascultati mereu vocea sufletului.Aceasta este o modalitate prin care Dumnezeu comunica cu noi si este si o modalitate de a ne simti mereu cu incredere in tot ce facem.Deci cum spunea si Mihaela nostra roaga-te exact asa cum bei apa zilnic.Astept si povestiri din experientele voastre.computerlove computerlove

Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Saturday, February 24, 2018 12:00 PM
t-mihaela wrote:
Miriampupici

Intru pe forum sa citesc postari vechi ,ca intr-un vis frumos din care nu vreau sa ma trezesc.Mi-e tare dor de toate fetele dar m-am izolat in ultima vreme sa pot medita .Am luptat eu cu multi balauri dar asta din urma e de nerapus...lupta trebuie dusa altfel.O sa vin acasa in primavara sa-mi pun ordine in idei,sa ud radacinile uscate si sa-mi cer iertare pentru tradare .Cred ca doar asa pot rapune balaurul .
Nu stiu daca voi va dati seama cat de importante ati fost in viata mea ,cum m-ati ajutata sa nu-mi pierd mintile pe aici ,cata spiritualitate ati presarat zilnic in sufletul meu ,cum simpla vorba romaneasca era medicamentul meu cel mai de pret .Si niciodata nu v-am multumit . O fac acum dupa 13 ani...daca se pune thankyou

Mihaela draga mea iti simpt durerea din suflet si din corp si daca am fost alaturi de tine anii de zile te rugam sa ne dai ocazia de a fi alaturi de tine si astazi cand poate mai mult ca niciodata ai nevoie de noi spiritual cat si virtual de a te incarca cu energie pozitiva si care vindeca orice suflet in durere!!Crede-ma ca aflandu-ne intr-un asemenea forum primim multa putere de a continua si de a invinge orice balaur cae se apropie sa ne doboare.Chiar si rugaciunea ,dialogul de care vorbeau cu Dumnezeu in grup are o putere si mai mare de a ne ajuta!Te iubim si nu ezita de a ne cere ajutorul!Multe minuni se intampla in lumea asta dar trebuie sa credem cu adevarat ca ni se poate intampla chiar noua.campfire computerlove iloveyou

Subiect: Tulburarea de deficit de atentie si ADHD
Postat: Saturday, February 24, 2018 11:35 AM
De mult nu am mai scris pe aici.Oshry a avut ceva probleme cu RETALINA l-a c-am blocat sa fie el insusi si asa acuma incercam alt medicament de cateva luni.Acuma i-a tratament cu Attend 10 mg o pastila si jumatate in fiecare dimineatza si este ok.Nu prea are contraindicatii asa cum avea LA(retalina 20 mg) doar cateodata dureri de cap.Oshry continua sa faca sport si tot felul de alte terapii de colectiv si de socializare in afara scolii.Este un copil foarte destept dar si ciudat in acelasi timp ..nu simpte nevoia de a avea prieteni cu toate ca copii il iubesc si il respect.Acasa este foarte prietenos si cauta mai mereu compania surorilor lui la scoala insa deloc ...nu iese in pauza(din motivul galagiei ,spune el) prefera sa citeasca o carte .Eu as spune ca deja este o obisnuintza de cativa ani si care a fost provocata de tratamentul luat anterior.Are o zi cand invatza la un institut si nu la scoala si acolo merge fara pastila.Binenteles ca nici la sfarsit de saptamana nu i-a pastila Attend.
Deodacamdata eu sunt multumita dar sunt mereu in legatura cu scoala si cu doctorii care il trateaza.Avem o singura problema cu un scris foarte dezordonat si imposibil de citit ...asteptam sa primim aprobarea de a scrie cu laptopul la scoala ...dar asta intr-o clasa mai mare.Aici nu au voie sa iti coboare la note fiindca nu ai un scris ordonat si asta este norocul nostru.sic alcool
Fetele mai astep povestiri si vesti de la copii vostri.computerlove computerlove

Subiect: Menstruatia - De la ce varsta?
Postat: Saturday, February 24, 2018 11:16 AM
Fetelor ,cred ca si Eden a mea se aproprie cu pasii rapizi spre a primiAre acuma luni un control ptr a verifica o umflatura la burta care doctoritza crede ca este de legatura hormonala.Voi care din fetele noastre au primit deja Kali,Oana?