shirel

Profil: shirel
Despre
Utilizator: shirel
Nivel: SMARALD
Nume real: angelica
Locatia israel
Ocupatie: masaj medical,medicina alternativa
Interese: astrologie,arta decorativa,totul ce tine de lucru manual
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Sunday, July 22, 2007
Ultima vizita: Saturday, January 20, 2018 1:53 PM
Numarul de postari: 11,726
[1.24% din toate postarile / 3.06 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Ce tehnica abordati ca sa il determinati sa lucreze suplimentar?
Postat: Saturday, January 20, 2018 1:09 PM
Bursa?waaaaw chiar frumos asa macar motiveaza copii sa invete!!
Eu deocamdata nu am probleme cu copii au note destul de marisoare tinand cont ca nu invatza nimic acasa in plus si ca nu au ajotor suplimentar nici de la noi nici de la profesori.Am noroc ca sunt copii buni ...notele deocamdata nu ma intereseaza ..Eu vreau copii care sa nu fie stresati si sa invetze doar ptr note ci sa invetze din pasiune.Oshry si Eden iubesc pur si simplu matematica ,numerele asa ca totul le vine de la sine.Oshry ma surprinde mereu cu inteligentza lui ,nici profesori nu stiu cum sa explice fenomenul.ras sic

Subiect: Clubul mamicilor care vor sa slabeasca anul acesta - 3
Postat: Saturday, January 20, 2018 12:58 PM
Inca ceva stilul meu de alimentatie nu este regim de slabit deci eu iarba asta am pus 3 kg pe mine ...dar este un regim sanatos si care tinandu-l corect deci fara exagerari la dulciuri,grasime si aluaturi se poate si slabi foarte frumos.

Maria&Mario topai topai spor la slabit!incarca produsele de patiserie din faina de spelta este cu mult mai sanatos si au si calorii mai putine.Macar nu te mustra constiintza cand le mananci sic dar si totul cu o limita!

Postat: Saturday, January 20, 2018 12:36 PM
Acuma stilul asta de viatza il folosesc c-am de mult si sunt mai mult ca sigura ca se potriveste la fiecare ,am multe prietene care si ele acuma am schimbat alimentatia nu cgiar totul dar au renuntzat la multe produse si au vazut cat este de usor si au vazut si cum toate analizele de sange au luat o schimbare in bine.Acuma in Romania s-ar putea sa fie mai complicat nu stiu ce produse se gasesc eu v-am scris nu ca sa il faceti si voi obligatoriul alcool sic ras ci doar ca sa imi impart experientza de vreo 2 ani sau poate chiar si mai mult cu acest stil de alimentatie.
-
Acuma cine vrea am si retzete superbeee !ras sic

Postat: Saturday, January 20, 2018 12:29 PM
Alimentele pe care le consum:

1-toate produsele din orez:paste din orez,sushi,salate calde stil chinesc
2-hrisca
3-fructe mai putin struguri,pepene galben si pepene rosu)
4-toate legumele in afara de porumb si cartofi)
5-oua
6-muraturi
7-thina(daca nu stiti ce este va dau reteta eu o prepar in casa un sos din humus cu susan)
8-humus
9-carne (de preferintza tocata,asado de vita,pui daca se poate si organica este cu mult mai bine)
10-carne de curcan
11-peste
12-toate produsele din faina de spelta..(spelled in engleza)torturi ,prajiturele ,paine,paste fainoasa,spaghete)
13-quinoa
14-ulei de masline ulei de avocado,ulei de susan si in cel mai rau caz si ulei de floarea soarelui.
15-uleiul de cocos pe care il folosesc cel mai mult la orice omlete ,salate imi place tare gustul lui)
16-un fel de boabe groats in engleza pe care le introduc la supe

Ce consum in loc de produse lactate care dupa ce am incetat sa le consum am impresia ca am scapat de o otrava ptr organism.Nu vorbesc de cine poate sa consume produsele naturale direct de la sursa dar si acolo trebuie de tinut cont de cantitate.Aici toate produsele lactate contin atatea chimicale deci ma simpt foarte bine fara ele. se merita incercat ptr a se vedea diferentza.

Deci in loc de lapte consum:lapte de orez,smantini si branza vegetariane din plante credeti-ma mananc o branza superba din plant fix cu gust si aspect de cascaval.Oricum nici nu mananc mult maxim o felie ,doua pe zi.

Dulciuri permise(fiindca nu se poate fara duklciuri dar copii vor ,eu nu prea sunt innebunita dupa dulce)sic ras
-ciocolata amaruie de la 60% cacao
-crema de tot felul de semintze (o bunatate o cumpar de pe Iherb)
-inghetate sorbe facute in casa din fructe
-halva
-nuci si tot felul de semintze organice necoapte sau coapte acasa de mine.dulceturi organice,miere de curmale
-fructe inghetate din care fac sucuri

alcool beau si eu la anumite petreceri dar mereu vin rosu sau alb semi sec si de calitate ras ras ca macar sa nu imi para rau ca am baut.

Postat: Saturday, January 20, 2018 11:55 AM
Stilul de alimentatie Shirel ras sic

Alimentele pe care nu le mananc dar nici nu mi le cumpar in casa:
1-produse lactate(beau lapte doar la cafea)
2-faina alba si binenteles toate aluaturile
3-faina intermediara care nici ea nu este cu mult mai sanatoasa decat asta alba doar daca stii cine o produce si cum)
4-couscous,paste fainoase,cartofi,porumb ,si tot felul de produse industriale congelate care contin numai E-uri.
5-produse care contin soia.lapte de soia etc

ce bauturi nu beau:
-lapte care am mai spus doar la cafea trebuie sa il elimin total dar i-a timp
-toate bauturile dietetice
-bauturile gazoase si dulci
-ness cafe

Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Saturday, January 20, 2018 11:41 AM
Eu intru aici macar o data pe saptamana mi-am promis !Adriana ma bucur de minunea voastra stiu ca recuperarea este foarte grea dar cu vointza se poate reusi...eu am multe exemple aici de oameni care au reusit 95%sa recupereze.Iubita mea ti-o spun cu mana pe inima si tie si celorlalte fete eu am ajuns sa gandesc inainte dupa multe cursuri si discutii terapeutice cu multi oameni in floarea varstei viatza noastra ne ese cea mai importanta de aceea trebuie sa stim sa ne o pastram si sa ne folosim cum trebuie .Viatza este asa de scurta si tu stii Adriana cum in cateva clipe totul i-a o alta intorsatura....trebuie sa ne corectam si sa invatam sa o traim adevarat.Va pun o intrebare?ptr ce traiti?sa munciti 10 ore sa fiti obosite si stresate si sa ne vedem copii si familia doar seara.Trebuie sa stim sa avem o viatza organizata si sa fim cat mai aproape de cei dragi ai nostri sa petrecem cu ei si sa ne incarcam de iubirea lor fiind doar aceste clipe ne umple de energie poztiva ptr a trai.Viatza acuma poate fi asa de stresanta si sa fii mereu intr-o continua alergatura dar ptr ce si ptr cine.Fiti linistiti ,lucrati nu pana in noapte ,fiti alaturi de cei dragi fara telefoane macar 20 de minute pe zi ,mancati sanatos si imbogatitiva sufletul cu ceva ce va face sa simtiti ca traiti.nu ati ajuns pe acest pamant numai sa munciti ,sa fiti mame si sotii si sa plecati!Poate intr-o zi voi scrii mai multe .Viatza este prea scurta si moartea poate veni oricand deci orice secunda este foarte pretioasa!!!Pup cu drag!!iloveyou iloveyou

Subiect: La ce liceu si-ar dori sa intre?
Postat: Saturday, January 20, 2018 10:49 AM
Bereea succes lui Alex la liceu!Exact vorbeam cu o prietena din Roma despre licee ..ea are baiat care vroia sport dar fiindca mediile lui nu sunt de un nivel mare nu sa putut inscrie acolo.Acolo au de ales intre un liceu stiintific unde aproape toata clasa merge si un liceu tehnic.Vai daca ai putea sa vb cu ea fiindca este tare derutata si cu baietii este si mult mai greu.alcool alcool Poate imi poti tu explica putin despre liceele din Roma ca sa o inteleg si pe ea unde este problema ,poate stii tu mai bine sau ai mai auzit de la alte mamici.Intrebarea este despre liceul Farnezina si Enrico Fermi.Te rog!

Postat: Saturday, January 20, 2018 10:27 AM
Kali ras ras Big Laugh ce am mai ras"din ce an noi am inceput sa slabim?"ras ras alcool alcool .Eu am pus si eu cateva kg care ma deranjeaza nu multe cred ca vreo 3-4 dar astept sa se incalzeasca si sa fac putina miscare.Am si niste dureri de spate care nu prea ma lasa sa ma misc cum vreau.Eu am schimbat toate alimentele din bucatarie am scos faina alba,zaharul alb,prajelile eu nu mamanc nici produse lactate fiindca am realizat ca nu imi fac bine la organism .Lapte mai beau putin dar doar la cafea.
Bereea si eu am incercat cu fixul dar am probleme cu orele fixe ..nu pot sa mananc asa fiindca de multe ori activitatea mea nu imi permite timpul liber ptr asta fix la 10 sau fix la 7 dimineatza dar sunt in grupul lor si ma minunez de cum slabesc fetele.Am sa va scriu si eu cum si ce mananc poate mai vrea sa incerce cineva ca mine ...eu ma bazez mai mult pe o alimentatie sanatoasa ptr toata viatza si echilibrata decat pe o slabire brusca.Succes tuturor!computerlove computerlove campfire

Subiect: Lectia de ebraica
Postat: Friday, December 29, 2017 4:50 PM
Daaa numele meu inseamna SHIR-cantec El-Dumnezeu(sau unul dintre numele lui dumnezeu fiindca in iudaism sunt peste 72 ).Deci Shirel inseamna Cantecul lui Dumnezeu!Am sa iau legatura cu tine pe mail ca sa imi dai nr de telefon si asa ne putem face o grupa unde sa te invatz ebraica si unde si putem sa ne explicam.

Subiect: Se poate scapa de sforait sau e necesara operatia?
Postat: Sunday, December 17, 2017 12:13 AM
De obicei sforaiturile puternice sunt cauzate si de pauzele de respiratie.La noi foarte multi folosesc o masca foarte scumpa dar cu care dorm noaptea si care le echilibreaza respiratia astfel numai sforaie si nici nu au pericolul de a face infarct in timpul somnului cum doamne fereste se poate intampla.