shirel

Profil: shirel
Despre
Utilizator: shirel
Nivel: SMARALD
Nume real: angelica
Locatia israel
Ocupatie: masaj medical,medicina alternativa
Interese: astrologie,arta decorativa,totul ce tine de lucru manual
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Sunday, July 22, 2007
Ultima vizita: Monday, November 4, 2019 12:23 PM
Numarul de postari: 11,792
[1.17% din toate postarile / 2.62 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Monday, November 4, 2019 12:08 PM
AdrianaC wrote:
Neata fetelor ! Va doresc o saptamana extraordinara !

Cheek Kiss

Si tie la fel!computerlove Eu la a treia cafea...macar fara lapte!sic

Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Tuesday, October 29, 2019 8:19 AM
chatten2much Neatza.astazi sunt prezenta cu voi la cafea!Cine mai vine?topai

Subiect: Adolescentii nostri
Postat: Saturday, October 5, 2019 11:25 AM
Mai este Loana a lui Katy ,Eden care are 20 de ani a lui Cristy si Shahar care are 16 ani!Noi urmam cu Eden la rand ...eu deja o cosider adolescenta chiar daca are 13 ani!sic alcool

Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Saturday, October 5, 2019 11:17 AM
Mi-am promis sa imi fac aparitia cat mai des pe aici.Timpul trece prea repede si ar fi pacat sa ne pierdem amintirile pe care le avem aici pe forum.In vacantza care a trecut am avut intalnirea cu colegi de la scoala generala din Romania...nu pot sa va descriu cum a fost minunat de emotionant.Nu ne-am intalnit de vreo 30 de ani si ne-am dovedit ca putem ramane colegii si prieteni pe veci.Vreau poate ca peste ani sa organizam o intalnire a grupului nu va fi imposibil daca ne vom da nteresul ne vom intalni cu toate....copii vor veni si ei daca vor dori.sic .M-am bucurat tare ca m-am intalnit cu Kaly in Suceava....atata am vorbit si mai puteam ramane cred ca cateva ore bune impreuna!computerlove computerlove coeur Am sa postez poza frumoasa cu noi sa ne vedeti!Noi suntem bine mezina mea Tahel este in clasa intaia si am inceput iarasi de la capat totul.Acuma suntem in perioada de sarbatori deci musafiri,mese festive si excursii!Va pup cu drag pe toate si daca ajungeti prin Israel sa nu ezitati sa luati legatura cu mine!Aaa eram sa uit Cristy va trasmite tuturor care o cunosc multe salutariii(am vb cu ea nu demult dupa 3 ani de tacerealcool alcool ...ne-am promis ca nu se va mai intampla asa o despartire de durata)campfire computerlove majoreta

Subiect: Cum poti fi nefericit intr-o casnicie fericita
Postat: Saturday, April 20, 2019 10:15 PM
Acuma eu am o intrebare:"am inteles ca nu sunt fericita cu toate ca am o casatorie fericita ,ce as putea sa fac eu ca sa fiu fericita ,sa ma simpt fericita!!Haide-ti sa vorbim despre asa ceva ...ce ar face fiecare dintre noi in cazul lui Mihaela.Ce am putea face ca sa ne simtim fericite in casnicie?

Postat: Saturday, April 20, 2019 4:46 PM
Scuze ptr greseli scriu de pe telefon.Nu de mult am citit undeva un citat nu mai reusesc sa imi amintesc cine la scris dar care ma fascinant prin adevarul lui.

„Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atâta tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e în stare sa simta cea mai mare fericire sau mai bine spun haide-ti sa ne enumaram ce avem noi bun in casnicie ,ce ne place noua la sotul nostru,care este caracterul lui ptr care raman alaturi de el/haide-ti sa vorbim despre lucrurile pozitive pe care le avem in aceasta casnicie!!ras sic Sper sa nu aruncati cu rosii in mine!alcool alcool computerlove dar eu incerc mai mereu sa vad ce am bun si nu cea ce imi lipseste.

Postat: Saturday, April 20, 2019 4:40 PM
Of,Adriana eu stiu asa putin povestea si ma bucur ca am putut si eu sa spun o rugaciune si sa incerc sa fac prin asta o minune ptr Tzepi!!!?Dumnezeu cateodata ne opreste el din alergatura asta continua prin viatza daca vede ca noi nici nu avem de gand sa ne oprim.Stopul asta de cele mai multe ori de face sa dam restart la tot ce avem dar nu toti suntrm asa norocosisa stii.Viatza este prea scurta si foarte cu surprize deci yot ceea cr trebuie sa facem este sa ne unim cu puterea noastra interioara ,sa vorbim mult cu noi si sa invatzam sa traim...sa traim pozitiv si cum Kali spunea si eu spun asta mereu"Exact cum ne traim ultima clipa ,ultima zi"!!!De multe ori ne gandim si rascolim prea mult ca nu suntem fericite....dar nu ne gandim la lucrurile marunte care ne fac fericite....ca suntem sanatosi si ne trezim in fiecare dimineatza asa,ca avem ochii,picioare si creierul functioneaza norma ...credeti-ma sunt multi oameni care nu au asa ceva.Ca multumesc lui Dumnezeu sm langa mine un sot care ma iubeste chiar daca cateodata isi arunca ciorapi in mijlocul salonului ??si-i uita acolo!Sunt atat de multe lucruri ptr care traiesc si sunt fericita numsi ptr faptul ca traiesc si sunt exact asa cum sunt.

Postat: Friday, April 12, 2019 12:03 AM
Mihaela ,bine te-ai reintors printre noi...chiar imi era dor.Imi pare rau sa citesc ceea ce scrii dar vreau si sa iti spun ca este o situatie obisnuita sa te simti nefericita intr-o casatorie fericita.Acuma sunt multi oamenii care inca nu stiu ce inseamna fericirea sau cred ca fericirea depinde de persoana iubita,sot,copii serviciu etc ..si asta nu este deloc adevarat.Fericirea depinde numai de noi daca stim sa ne explicam ce inseamna ptr noi fericirea sau sa te simti fericita.Sa spunem ca acuma as fi o zana care poate sa iti indeplineasca aceasta dorintza ....ce insemna ptr tine sa fii fericita?Ce ti-ai dori iubita mea sau ce ar putea acuma sa te faca fericita?

Fericirea uneori o gasim in lucrurile marunte nu ne trebuie schimbari mari in viatza si repet nu depinde de nimeni numai si numai de noi daca ne dorim cu adevarat sa fim fericite.Acuma fiind si eu la o varsta cum spunea Kali sau tu Mihaela ni se produc in noi si multe schimbari hormonale si psihice care ne introduc in stari foarte melancolice aproape depresive mai ales la menopauze ...cand totul este parca impotriva noastra,copii ne-au crescut ,sotul a imbatranit si el si parca noi nu suntem cum am fost odata nebune si pline de viatza cu elan si putere de a ne schimba si de a ne schimba gandurile.Acuma depinde si in ce anturaj esti ,daca nu ai prietene de suflet cu care poti rade si-ti povesti necazul sic alcool atunci tu vb singura cu tine si nu este asa de bine.trebuie sa incercam sa vedem care sunt cauzele de ce noi ne simtim asa chiar si un ajutor ca psiholog ne poate ajuta.Mihaela tu macar ne ai aici pe noi si asa te racoresti si tu .Sunt foarte multe de scris si discutat pe aceasta tema ...sfatul meu este ca problema deja expusa poate duce si la rezolvarea ei ...doar asa vb despre fericire vom descoperi cu adevarat ce ne ajuta ca sa fim fericite.computerlove computerlove

Subiect: NLP -Programare Neoro-Lingvistica
Postat: Monday, February 25, 2019 1:39 PM
Un terapist bun in Nlp este ca un om de arta ..stie exact ce intrebari sa iti puna ca sa scoata din tine tot ce este mai bun.
Incercati sa va imaginati cateva minute o situatie in care intalniti o persoana apropiata voua si voi incepeti sa-i povestiti ca ati avea un proiect dar inca nu v-ati hotarat daca sa il puneti in aplicare.Imaginati-va cum persoana asta este foarte calma si va asculta fara sa va opreasca de la tot ceea ce-i povestiti,si in momentul in care ati terminat el va priveste cu admiratie si incepe sa va intrebe intrebari de genul:
-Poti sa imi explici ce intelegi prin faptul ca inca nu ai hotarat?
-Poate ai luat deja hotararea dar inca nu ti-ai dat seama?
-Poate ai vreau sa schimbi hotararea ta cu altceva mult mai profund in legatura cu proiectul?
In tot acest timp cand aceasta persoana va intreaba voi descoperiti ca totul vi se pare foarte clar si ca voi stiti deja ce sa faceti cu acest proiect si va emotionati simtind asta.Totul a fost sa intalniti pe cineva care sa va puna intrebarile ajutatoare.

De obicei trebuie sa stim sa intrebam corect ca sa si primim raspunsuri pe care ni le dorim .Este ca o arta,ca o magie in NLP.
Pute-ati sa fiti intrebati si asa:
-De ce anume nu esti hotarat?Cine este vinovat de asta?O asemenea intrebare automat va face sa va simtiti ca nu sunteti in stare,ca voi sunteti vinovati ca nu luati o hotarare..etc
Cand cineva ne spune ce trebuie sa facem directdupa harta si gandurile lui, sa ne simtim necapabili,slabi dar daca cineva stie cum sa ne intrebe ne poate ajuta sa ne simtim ca putem sa luam orice hotarare,ca sunt capabili si stim ce vrem de la noi.

Subiect: NLP -Programare Neoro-Lingvistica
Postat: Monday, February 25, 2019 1:14 PM
AriaM wrote:
Fascinant NLP-ul, din pacate nu reusesc sa aplic mereu in viata de zi cu zi. Pe mine m-a ajutat mult cu comunicarea, mai ales la lucru - am invatat si vazut ce mare e diferenta intre 'daca ai timp sa faci...' si 'cand ai timp sa faci...'
Am si o recomandare de carte pe aceasta tema: inteligenta emotionala, de Daniel Goleman. Ai citit-o, Shirel?

Nu am citit cartea 'dar am sa o caut.Ma bucur ca NLP te-a ajut sa comunici mai usor si sa inveti cum sa iti programezi timpul in diferite situatii.