Sf.Konstantin & Elena

Options Sf.Konstantin & Elena
Subiectul anterior · Subiectul urmator
celena
Postat: Thursday, May 28, 2009 3:02 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/8/2008
Postari: 240
Locatia: Bucuresti
A mai fost cineva plecat in statiunea asta? M-ar interesa si pe mine ceva informatii, vreau o vacanta linistita in care sa ma relaxez si am ales aceasta statiune. Ceva pareri de la cei care au mai fost pe acolo?
In plus, daca aveti ceva info. despre hotelul Azalia & SPA mi-ar fi de mare ajutor pt. ca mi-am facut deja rezervare la acest hotel si vreau sa cred ca nu e o alegere gresita.
(doresc info. despre curatenie / mancare / atmosfera etc.)

Merci mult,
danamaria
Postat: Wednesday, July 1, 2009 2:01 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
vin si eu cu o rugaminte.
stie cineva, ceva despre Grand Hotel Varna 5*? am auzit pareri si pro si contra, de aceea mi-ar prinde bine si parerea voastra. a! se afla in statiunea sfintii konstantin si elena.computerlove
celena
Postat: Thursday, August 13, 2009 10:14 AM

Aseara ne-am intors si noi din statiunea Sf.Constantin si Elena - hotel Azalia. Intrucat inainte de plecare n-am gasit suficiente info. despre zona m-am gandit sa postez cateva info. pt. cei interesati: hotelul este de 4 stele, pozitionat pe malul marii, toate camerele au vedere la mare, ce sa zic, locatie superba! Intrarea in mare cam abrupta, nisip fin, dar mai gaseai si mucuri de tigari si mizerii aruncate ici, colo. Sezlongurile si umbrelele au fost gratis pe plaja hotelului. Piscine si topogane cu apa gratis. Piscina interioara super! Camerele sunt mari, spatioase, am avut 2 paturi mari pe care le-am alaturat si ne-am lafait in ele + 1 fotoliu extensibil. Daca te indepartai insa de hotel totul era deplorabil. Statiunea este foarte nashpa, cred ca si Eforie Sud arata mult mai bine. Totul este mizerabil in jur: spatiul verde - cu gunoaie, balarii, mizerie! Ceva mai departe de hotel, prin zona hotelului Grand Varna era ceva mai bine, in rest nu m-a impresionat absolut nimic. Referitor la servicii, sunt plusuri si minusuri. Desi am dat spaga menajerei sa ne schimbe lenjeria zilnic n-a facut-o! Schimba insa toate prosoapele zilnic, dadea un pic cu aspiratorul prin camera si cu asta basta! WC-ul mirosea nashpa, pina si fetita mea (de 3 ani si 5 l) imi tot spunea ca nu-i place ca miroase. M-am apucat eu sa-l curat dar parca tot degeaba. Mancarea: in fiecare zi cam aceleasi feluri de mancare. Intrucat am avut probleme cu copilul, mi-a facut rosu in gat, nimic nu i-a placut. Pina si friptura era foarte sarata pt. gustul ei, supele aveau mult knorr si iar nu i-au placut, asa ca a trebuit sa ne ducem la supermarket si sa cumparam iaurturi, lapte, etc. Aveau insa fructe la discretie!
In concluzie, nu se compara cu un hotel de 4 stele din Turcia de exemplu. Nu pot sa spun ca a fost un concediu nereusit, pozitia hotelului pe malul marii si piscinele au facut toti banii.
A, sa nu uit, am plecat cu autocarul la 7,00 a.m. si am ajuns in jurul orei 12,00 in statiune. Ne-au pus bratarile si am putut lua masa de pranz, camera am primit-o la 14,00, asta e procedura! Contra unei sume la receptie, in ultima zi am eliberat camera la 12,00 si ne-au lasat sa luam pranzul pt. ca aveam autocar abia la 15,00.

Pun si niste poze:

http://img33.imageshack.us/img33/4440/dscn0021q.jpg
http://img18.imageshack.us/img18/6315/dscn0022f.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/3763/dscn0058c.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/1120/dscn0060y.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/3546/dscn0061r.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/9561/dscn0074b.jpg
" />

ultima poza este elocventa, cam asa erau imprejurimile, in paragina.
TeosOf
Postat: Thursday, August 13, 2009 6:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Celena, bine ati revenit si sa va fie de bine, chiar daca au fost si minusuri si multumim pt informatii.hearts hearts
celena
Postat: Friday, August 14, 2009 12:33 PM

TeosOf wrote:
Celena, bine ati revenit si sa va fie de bine, chiar daca au fost si minusuri si multumim pt informatii.hearts hearts

Multumim mult! Ne-am relaxat! In plus, am scapat de aglomeratia de pe faleza si de manelele care ne-au imbacsit!
danamaria
Postat: Sunday, August 16, 2009 8:28 PM

si noi am petrecut la sf Constantin si Elena si trebuie sa o contrazic pe Celena....m-am simtit excelent. am fost cazati la Grand Hotel Varna dar am vizitat intreaga statiune...este superb si serviciile la fel. la anul tot acolo vom merge.
raly
Postat: Thursday, March 25, 2010 7:22 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Dana de cand am vazut pozele la tine mi-a ramas gandul aici!Nu crezi ca ai nputea sa le pui si aici?majoreta majoreta
raly
Postat: Tuesday, June 15, 2010 8:45 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Si noi tot la Constantin si Elena anul acesta!yes yes Inca 6 zile si incepe vacanta noastra!yes yes
katy_lumika
Postat: Tuesday, June 15, 2010 8:49 PM

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Cand am vazut titlul topicului am crezut ca maine e sarbatoarealcool
Raly, vacanta minunatacomputerlove
oanamaria
Postat: Tuesday, June 15, 2010 9:55 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
katy_lumika wrote:
Cand am vazut titlul topicului am crezut ca maine e sarbatoarealcool
Raly, vacanta minunatacomputerlove

hohot hohot Si eu la fel.
Ana
Postat: Tuesday, June 15, 2010 10:25 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
si euras ras
KRYS85
Postat: Tuesday, June 15, 2010 10:32 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Anabella wrote:
si euras ras

Subscriuhohot hohot chiar ma gandeam ,ce Dumnezeu fetele acestea au luat-o razna???hohot hohot hohot hohot

Raly,vacanta placuta,sa-mi aduci niste scoici...ras !!!pupici pupici
Anelise
Postat: Wednesday, June 16, 2010 5:50 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
pupici Raly, concediu placut! dance
danamaria
Postat: Wednesday, June 16, 2010 7:57 AM

eu m-am tinut de cuvint si anul acesta mergem din nou in Bulgaria la Grand Hotel Varna. vom pleca pe 24 iulie si vom sta 7 nopti. sper sa nu se fi schimbat nimic (in rau) acolo.
Raly, concediu placut.iloveyou
Anelise
Postat: Wednesday, June 16, 2010 8:58 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Dana, concediu cat mai placut si voua! pupici pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed