Sejur Sunny Beach Bulgaria,Statiunea Sunny Beach Bulgaria

Options Sejur Sunny Beach Bulgaria,Statiunea Sunny Beach Bulgaria
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Wednesday, September 1, 2010 11:08 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Foarte frumoasa statiunea. Nici nu mai au nevoie de publicitate, cand primesti feedback-uri de genul asta. Bravo lor!
Ely
Postat: Wednesday, September 1, 2010 5:50 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Superb, foarte frumos Liz love love nu-mi inchipuiam ca poate sa fie asa de frumos la vecinii bulgari.E clar ca la acest capitol ne-au depasit.Bravo lor.
koko2008
Postat: Thursday, September 2, 2010 6:49 AM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Lizule la anul ma bagi si pe mine in bagaj??angel
raly
Postat: Thursday, September 2, 2010 7:50 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Foarte frumos la Aqua Parknewclap newclap
Cris-DL
Postat: Thursday, September 23, 2010 10:47 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Lizuc, ma bucur sincer ca ati avut o vacanta reusita -chiar ati meritat-o!!heartscomputerlove Si... stiam euras
newclap newclap pt. toate detaliile si multumim mult si pt. foto (pff, ce multe ai tu!!); eu, cam slabut, insa le pun (ca tot m-a tras Raly de maneca in jurnalras computerlove ), deci, copy/paste din jurnalul nostru, pt. cine intereseaza o alta locatie din Sunny Beach...

Sunny Beach – Bulgaria, hotel Riu Helios Palace, ultra all inclusive .
Un super hotel cu super conditii –nota 10+ .

Si anul trecut am fost tot in Sunny Beach, insa la alt hotel - Chaika –nota 8, maxim 9.

Lui Helios nu avem nimic sa-i reprosam –ba chiar, poate la anul, ne vom caza tot la el.
Curte maaare cu circuit inchis –dupa ora 24 intrai numai cu cartela de la camera; -doua piscine, spatiu de joaca pentru copii… animatori , jocuri, bingo, etc.

Camerele mari si super curate, lenjeria +prosoapele schimbate zilnic, baia cu dus, mare, foarte curata. Patut pt. bebe Luca, pat separat pt. Deea –erau pregatite cand am sosit.

Mancare foarte muuuulta –diversificata si in fiecare zi noi feluri de mancare; seri traditionale, bulgaresti, spaniole, etc… pizza, mancaruri gatite, aperitive, salate, carne de vita, pui, peste, oaie, fructe de mare… aveai ce alege oricat de pretentios ai fi! Dulciuri, prajiturici, fructe… o gramada!!!

Bautura free: sucuri naturale + acidulate, apa plata (mai putin apa minerala), bere, vin, whisky… cafele, ciocolata calda, etc… gratis, non stop intre orele 7.30-24 de la restaurant, lobby bar, sau de la barul de la una dintre piscine.

Sandwich-uri, prajiturele, placintele, diverse chestii de patiserie, inghetata –intre mesele principale.

Nu am cumparat nimic in plus de mancare… nu aveam de ce, pt. ca eram full mereu.
De vreo trei ori am luat de pe plaja sucuri, frappe, ca ne-a fost lene sa trecem aleea care despartea hotelul de plaja. Si asta ca sa luam si noi ceva, ca terasa era tot pe alee…

Prezentare hotel/camera (unele foto sunt de pe net ca eu am uitat sa fac)… iesire spre mare

O piscina…

A doua piscina…

Vedere din balconul nostru

Camera si baia

Lucu-in patratica luihohot

“Programul artistic”ras gasit in camera

Data viitoare, poate ma straduiesc mai mult si fac poze mai detaliate... sorry, cam asta-i tot ce am sorry1
Cris-DL
Postat: Thursday, September 23, 2010 11:01 AM

...noi am fost la AquaParK Paradise, in Nessebar... http://www.aquaparadise-bg.com/#gallery?lang=en
Super-super... dance

Tot doar cateva poze, ca... prea multe nu-s.sorry

Deea, cu presul... curajoasa tare!

Si piciul-"colacel"ras

Amandoicoeur coeur

Luca, cu mami

Deea, Luca & tati

Sa mancam ceva...

Si -unii- la nani

Iarasi la apa...

shirel
Postat: Thursday, September 23, 2010 12:05 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Superb loc,superbe poze!Vreau o intalnire pe la anul in Bulgaria dupa aceste poze suntem hotarati o saptamana Romania ,si o saptamana in Bulgaria!

Cris,ce mare este Luca si grasunel!!super distractie pentru copii nu ca la noi nu ar fi sic dar parca tot in alta parte este mai bine,cu toate ca marea este la o distantza de 20 de minute de mine!

Liz
,multumim de informatii,ati avut o vacantza minunata! pupici pupici
raly
Postat: Thursday, September 23, 2010 3:26 PM

Criss deci a meritat trasul de maneca!Sa vada si altii ce minunatii ati vazut voi!Super,super ti-am zis si nu putem face comparatii cu Ro nicicum!cool cool computerlove
shirel
Postat: Saturday, June 18, 2011 1:37 PM

Cineva poate sa-mi dea informatii despre IBEROSTAR?
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 29, 2011 10:42 AM

Shirel, Raly, multumim... chiar daca dupa un an uff

Shirel, Iberostar este exact langa Riu Helios, vis-a-vis, aproximativ. Tin minte de anul trecut, ca arata foarte bine in exterior; iar acum, vara-mea - super pretentioasa este la el cazata... foarte incantata de conditii oferite, iar mancarea la all, suuuper multa si diversificata -cica!
Concediu placutpupici
shirel
Postat: Wednesday, June 29, 2011 11:15 AM

Cris-DL wrote:
Shirel, Raly, multumim... chiar daca dupa un an uff

Shirel, Iberostar este exact langa Riu Helios, vis-a-vis, aproximativ. Tin minte de anul trecut, ca arata foarte bine in exterior; iar acum, vara-mea - super pretentioasa este la el cazata... foarte incantata de conditii oferite, iar mancarea la all, suuuper multa si diversificata -cica!
Concediu placutpupici

Cris,uite chiar ma bucur sa te vad din nou printre noi,nu mai spun ce imi este dor de frumosii tai.Merci de informatii mai linistit .pupici Noi nu am luat all inclusive fiindca nu ni se potriveste fiindca iubim restaurantele din afara dar avem mic dejun si cina asigurata.Asteptam vesti de la tine ,voi unde mergeti in concediu?
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 29, 2011 11:27 AM

Shirel, o sa ma adun si va pun poze cu `ubitii mei -dar sa mai treaca si urmele de varicele, ca-s uratei acum ras ; iar in co, noi cred c-o sa ne luptam prin Grecia, dupa cum arata astia la tv... sau, cine stie, schimbam directia, daca se ingroasa treaba -vedem!
Nici noi nu mai luam all, de anul asta... sa ne mai ingrasam in cateva zile, ca porcii in ajun :018:
shirel
Postat: Wednesday, June 29, 2011 12:19 PM

Cris-DL wrote:
Shirel, o sa ma adun si va pun poze cu `ubitii mei -dar sa mai treaca si urmele de varicele, ca-s uratei acum ras ; iar in co, noi cred c-o sa ne luptam prin Grecia, dupa cum arata astia la tv... sau, cine stie, schimbam directia, daca se ingroasa treaba -vedem!
Nici noi nu mai luam all, de anul asta... sa ne mai ingrasam in cateva zile, ca porcii in ajun :018:

Uite pot sa ajut eu cu informatii din Grecia ,am o prietena care s-a intors acum 2 zile din ATENA totul era ok nu au fost deloc probleme si daca erau au fost intr-un singur loc era plin de turisti si nimeni nu a suferit din cauza manifestatiilor.Acuma pleaca din nou impreuna cu copii asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji.Pup.
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 29, 2011 12:24 PM

Merci pupici
Asa mi-au mai spus si mie niste cunostinte, care au fost in Olympic Beach, ca nu-i nicio problema si mai merg altii, inaintea noastra -asteptam impresii... dar parca, tot am o retinere, nu stiu de ce...

Scuze de off!!
raly
Postat: Monday, August 29, 2011 2:32 PM

IBEROSTAR,SUNNY BEACH

Revin cu poze si impresii de la Iberostar,a fost un concediu excelent,puteti linistiti sa mergeti la acest hotel,serviciile sunt excelente,mancarea excelenta,multa si la discretie pentru toate gusturile,bautura la fel,piscinele sunt mari si curate,de asemenea si pentru copii sunt piscine mici,exista si un topogan de apa,care se deschide in jur de ora 10 si functioneaza numai sub supravegherea salvamarului.Curatenia in camera impecabila,se facea curatenie in fiecare zi,atat in camera cat si afara in jurul piscinelor.Animatorii te faceau sa te simti bine cu diversele activitati:aqua gym,shooting,zumba,aerobic,si seara mini disco si in fiecare seara cate un nou spectacol pt adulti.Mi-a pkacut mult imnul hotelului care era cantat dimineata cand se deschidea la masa,la 10 cand se deschidea la bar,la 14 ,la 16,30 si seara dupa spectacol,insa tot personalul hotelului participa la acest dans si era tare placut sa i vezi toti aranjati si pregatiti de dans.

Intrarea in hotel

Hotelul noaptea

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed