Sef serviciu Resurse Umane

Chestionar intrebare: Care este conditia minima pentru ocuparea postului
Alegere Voturi Statistici
studii medii 1 20%
curs de specializare 1 20%
studii superioare 3 60%

Options Sef serviciu Resurse Umane
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Just Lory
Postat: Tuesday, May 11, 2010 11:05 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Salutari,

Stie cineva sa imi spuna care sunt conditiile (ma refer aici la studii/pregatire) necesare pentru incadrarea pe postul de Sef Serviciu Resurse Umane.
Din ce am inteles din COR, postul presupune studii superioare, dar nu neaparat....
Ma intereseaza sa stiu....se poate numi in aceasta functie o persoana absolventa de liceu?...fara alte studii.....fara cursuri si fara tangente anterioare cu domeniul resurselor umane. Care este nivelul minim care trebuie indeplinit?
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:11 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Din cate stiu eu, ITM permite incadrarea pe aceste tipuri de posturi doar a persoanelor care au avut cursuri/studii de specializare in resurse umane. E de bun simt ca seful acestui compartiment/departament sa fie o persoana tot cu studii superioara, de regula functia are denumirea de "manager de resurse umane".
Nu inteleg rostul chestionarului!
Cris-DL
Postat: Wednesday, May 12, 2010 9:36 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Lilly of the valley wrote:
Din cate stiu eu, ITM permite incadrarea pe aceste tipuri de posturi doar a persoanelor care au avut cursuri/studii de specializare in resurse umane.

Asa este !

O persoana absolventa doar de liceu, se poate numi doar Responsabil RU cu atributiile si responsabilitatile specificate in fisa postului. In niciun caz sef, manager...
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, May 12, 2010 2:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Acum eu nu stiu legislatie dar daca ai doar liceu si nici un alt curs de specialitate ce anume crezi ca ai sa poti conduce? Poate cu pile mari se poate intra pe post si fara mari studii dar te trezesti in situatia in care nu ai habar cum sa te desurci pe noul post.
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 12, 2010 2:26 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
g_nicoleta2000 wrote:
Acum eu nu stiu legislatie dar daca ai doar liceu si nici un alt curs de specialitate ce anume crezi ca ai sa poti conduce? Poate cu pile mari se poate intra pe post si fara mari studii dar te trezesti in situatia in care nu ai habar cum sa te desurci pe noul post.

si jobul asta nu pp plimbatul hartiilor de pe un birou pe altul, are in vedere resursa umana, munca si remunerarea muncii prestate ...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed