Se imbraca singuri?

Options Se imbraca singuri?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Postat: Tuesday, May 19, 2009 2:00 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Maria & mami wrote:

Sigur nu vorbesti de Maria mea ? hohot

...sau de Deea mea -ca e iarna, ca e vara, ea e`n fuste... ROZ !?

Deea se imbraca, singura si bine, deh suntem mai mari dance (dar nu mereu, doar cand are chef si nu este "obosita"). Cand ne grabim, o imbrac eu. Moatzele, tot eu -cu scandal!
...isi alege fusta, ca aia e importanta si ii dau eu o bluza... dar protesteaza cand nu am asortat-o cum trebue... rozul e roz, deci asortat ! Dar cum, Doamne fereste, sa mearga fusta cu Dora cu tricoul Barbie ?! ...nahhh, nu se poate, ca se bat gagicile.rambo
sousourel
Postat: Tuesday, May 19, 2009 5:55 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Bravo fetite harnice!bravo Baieteii? Voi cum va laudati?:018: pupici

Cute, esti norocoasa ca a invatat la gradi pupici
shirel
Postat: Tuesday, May 19, 2009 8:54 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Si eu ma laud cu o domnisoara care se imbraca aproape singur cateodata are putin nevoie de ajutor ,depinde cu ce vrea sa se imbrace.Incearca sa se incaltze si singura dar numai cu sandalele reuseste cu adidasi este c-am greu si are nevoie de ajutor dar sunt foarte multumita de ceea ce poate sa faca singura,iubita lui mami!love
danamaria
Postat: Tuesday, May 19, 2009 9:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
si Andreea mea cred ca are o juma' de an de cind refuza categoric sa mai fie imbracata. ii place sa se imbrace singura, dar din cind in cind, cind i se pare ceva ciudat ma intreaba :"asa?" si daca pantalonasii nu sunt pe dos ii spun ca e bine si poate continua. ce mai! avem copii maripupici
ingerash
Postat: Tuesday, May 19, 2009 9:11 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Madalina la un anisor cum se imbracahohot hohot hohot hohot Ionut ma vitaminizahohot hohot hohot

roxy_oxxy
Postat: Tuesday, May 19, 2009 9:54 PM

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
mami as vrea sa ma imbrac cu acesti pantaloni.... sau mai bine nu... nu se asorteaza.... nu radeti m-am razganditpupici Madalina imi place ca incerci sa te imbraci singurica... esti tare haioasa
ingerash
Postat: Tuesday, May 19, 2009 9:58 PM

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
roxypupici computerlove cam asa faceahohot
S.ELENA
Postat: Wednesday, May 20, 2009 12:55 AM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Astazi, a reusit si Denis sa se incalte singur cu sandalutele (de fapt, sunt mai mult pantofi ci gaurele, decat sandale): le-a desfacut ariciul, i-a bagat in picioare (dreptul la dreptul si stangul la stangul), apoi s-a chinuit pret de cateva minute bune sa incheie aricii....dar, nu a reusit (bine, asta am descoperit-o abia afara, cand sa-l urc in carutras sic )
sousourel
Postat: Thursday, May 21, 2009 5:44 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
SA facem si noi inventarul: Victor isi singur tot ce e de la brau in jos, cu bluzele, tricourile,etc, e putin mai indemanatic si se incalta cu saboti, sandale, adidasi, ghete, daca au scai singurel si din ce in ce mai bine, in sensul ca nu mai confunda asa des stanga cu dreapta. Dar toate astea le face putin cam lent, uneori se uita cu o soseta in varful degetelor de la picioare si isi exploreaza...hmmm..., ma rog, ce are intre degete sau vreo pielita de pe talparas caz in care trebuie sa intervin mereu.uff

Felicitari fetite si baietei care ati invatat sa va imbracati singureihearts
kali
Postat: Thursday, May 21, 2009 5:48 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Alexia mea e mai lenesa. Stie sa se imbrace singura- o si face la gradi, fara probleme- insa trage de timp cand e vorba sa iesim... se joaca, se amuza, se razgandeste... Cum de obicei noi suntem gata si o asteptam pe mandra, primeste ajutor ca altfel ne prinde noaptea si isi pierde si Eric rabdarea.
Insa daca noi nu suntem prezenti nu face nazuri si e chiar rapida.
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, May 21, 2009 7:08 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
eu nu am pus accent pe treaba asta. se incalta singur, isi ia diverse articole vestimentare pe el fara ajutor. de regula il imbrac eu, in special dimineata pentru ca nu e timp sa ne certam. de ales haine, ce sa zic, le alege, dar nu face circ pentru ele, nu in mod deosebit. mai are momente cand cere insisent o sapca, o haina sau niste incaltari.

raly
Postat: Wednesday, January 27, 2010 8:17 PM

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Ei iaca am ajuns si noi sa ne laudam pe aici ca ne-a trecut lenea si ne imbracam si singuri ba din contra nu mai vrem sa ne imbrace mami!Asa ca are mama baiat mare!majoreta majoreta
praslea_cel_voinic
Postat: Wednesday, January 27, 2010 8:32 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Raly, felicitari! Gata, ai scapat mami! computerlove
Alex deocamdata e la faza de dezbracat si descaltat singur....de imbracat...poate mai pe vara, cand o fi mai usor....:018:
rodica83
Postat: Thursday, January 28, 2010 10:55 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/30/2008
Postari: 172
Locatia: Arad
Deci observ ca fetitele sunt mai rapide in a invata sa se imbrace singure.
In general eu il imbrac pe Filip, dar am inceput sa il las din ce in ce mai des pe el singur sa o faca, dar reuseste doar de la brau in jos.. pantaloni, ciorapi, incaltaminte... cu bluzele nu am exersat inca , mi se pare ca nu are destula indemanare. Si la desbracat tot de la brau in jos reuseste singur.
Mult succes in continuare!
oanamaria
Postat: Friday, December 9, 2011 12:35 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Stefan de ceva timp insista sa se imbrace singur si-l las normal ,dar la bluze mai are nevoie de ajutor si la dresuri in rest se descurca singurel ,iar de dezbracat reuseste in totalitate fara pic de ajutor .Bineinteles ca primeste laude pentru fiecare mica reusita .angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed