sarcina

Options sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ramona.ramo15
Postat: Monday, December 3, 2012 1:56 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/3/2012
Postari: 3
Locatia: spania
Buna dragele mele ma numesc Ramona am 33 de ani si sunt insarcinata in 20 de saptamani, si am si eu o problema care ma facut sa pling mult de tot.Am simtit bebe de la 17 sapt ca misca dar dupa aceea mai rarut in sapt 19 l-am simtit binisor si putin mai des .Acum am 20 de sapt si nu il simt mai deloc seara parca simt cv incet si mai rar ca inainte .Imi este foarte frica va rog sa-mi dati un sfat voi cum a-ti simtit bebei.Pe 10 am morfologica si imi este teama sa nu fi patit bebe cv de nu il simt .Va multumesc frumos
cathy
Postat: Monday, December 3, 2012 2:05 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/25/2008
Postari: 433
Locatia: galati
Incearca sa mananci ceva dulce concentrat sau sa bei putintica cafea ras , ar trebui sa mearga.
Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji daca totusi il simti ca misca chiar daca el misca mai rar sau mai incet ca inainte. Totusi fii atenta cat timp a trecut de cand l-ai simtit ultima data miscand, nu ar trebui sa treaca mai mult de 12 ore.
ramona.ramo15
Postat: Monday, December 3, 2012 2:11 PM

Deabea ieri am intrat in sapt 20 azi merg la medic sa -i asculte inimioara ,iar eu nu am baut cafea niciodata ptr ca nu imi face bn .Nustiu ce sa zic am auzit ca dupa 5 luni trebuie sa aibe 10 lovituri pe zi.Acum nustiu dar sunt ff speriata .MULTUMESC ptr raspuns
Adina
Postat: Monday, December 3, 2012 2:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 4/19/2012
Postari: 684
Locatia: Landshut,Germania
La mine mergea de fiecare data cu o sticla de apa minerala de 0,5l. Incearca sa bei toata sticla si daca nici asa nu vrea suna-ti doctorul sau mergi la spital. Sa auzim de bine
aurishta
Postat: Monday, December 3, 2012 2:20 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5528
Locatia: Bucuresti
Ramona, eu am patit asa la toate cele cinci sarcini, mereu stateam cu frica-n san ca s-a-ntamplat ceva cu bb! Incearca sa-ti tii respiratia si sa stai perfect relexata,de obicei merge trucul asta...
ramona.ramo15
Postat: Monday, December 3, 2012 3:54 PM

[BUNA AM FOST LA MEDIC E BINE BEBELUSHU I BATEA INIMIOARA MULTUMESC DIN SUFLET SI SA-TI TRAIASCA COPILASII .AM FACUT ASA CU RESPIRATIA SI A MERS
cathy
Postat: Monday, December 3, 2012 4:02 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/25/2008
Postari: 433
Locatia: galati
Bravo!
aurishta
Postat: Tuesday, December 4, 2012 6:24 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5528
Locatia: Bucuresti
coeur computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed