sarcina

Options sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adelutzza
Postat: Monday, February 1, 2010 12:26 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5

buna,cf?am si eu o intrebare:am avut relatii cu iubitu pe 24 ianuarie si a terminat in mn si peste 28 mi-a venit ciclu.Nu stiu ce se intampla k nu ma simt bn deloc,am greturi,sunt obosita,dim cum ma trezesc imi vine sa dorm inapoi,si seara adorm devreme,chiar nu stiu ce se intampla,oare sunt insarcinata?ast un ras.ms
sweet angel
Postat: Tuesday, February 2, 2010 11:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
adeluzza bun venit pe forum, sper sa gasesti raspunsurile de care ai nevoie aici, deci daca pe 24 ati avut contact sexual si pe 28 ti-a venit ciclul nu cred ca esti insarcinata, eu si sotul meu ne protejam cu metoda calendarului si se zice ca o saptamana inainte de ciclu si una dupa e sigur ca nu ramai, cel putin noi ne-am protejat asa 2 ani si nu am ramas niciodata.
roxinthya
Postat: Wednesday, February 3, 2010 9:45 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7205
Locatia: Bucuresti
Lia permite-mi sa te contrazic!
Mama mea asa ne-a facut pe mine si pe sora-mea cu metoda calendarului si inca un sir de vreo 3 sarcini (avort) - ovulatia se poate produce cand nu te astepti!
Pupici!pupici pupici
sweet angel
Postat: Sunday, February 7, 2010 11:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
nu te contrazic ca am mai auzit exceptii, dar se pare ca la noi a functionat, adeluzza te asteptam sa spui daca esti sau nu insarcinata.
Edy
Postat: Tuesday, March 1, 2011 1:07 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna fetelor!luna asta ar fi trebuit sa imi vina ciclu pe 23-24...insa se lasa asteptat suntem deja in 1 si nimicsorry1 ...a fost o tentativa de aparitie pe 20..am crezut ca imi venise insa m-a tinut decat cateva ore...mi-am pus apoi problema de ce asa devreme si de ce asa de scurta durata?am facut un test km pe 22 si mi-a iesit negativ...mi-am cumparat azi ink unu si am sa il fac maine de dimineata...am incercat sa pun totul pe seama unei dereglari hormonale...insa de vreo 2 zile am sanii exorbitanti si foarte tari...asa ii aveam si inainte de ciclu..dar erau si durerosi...acum insa nu sunt asistati de durere...altceva...dupa de am sangerat acele cateva ore...am ramas cu o scurgere de sange zilnic...in fiecare zi sangerez cateva picaturi...voi ce credeti ?sunt sau nu insarcinata?
isabella
Postat: Tuesday, March 1, 2011 6:32 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 12/11/2010
Postari: 279
Edy , incearca sa faci testul cu prima urina de dimineata pentru ca este mai relevant . Daca esti ingrijorata cred ca ar trebui sa ceri sfatul unui medic mai ales daca testul va iesi pozitiv si tu sangerezi . Exista tratamente pentru sustinerea sarcinii si cu cat se intervine mai repede cu atat este mai bine .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed