sarcina nu se vede la ecograf

Options sarcina nu se vede la ecograf
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anamaria1988
Postat: Saturday, May 23, 2015 10:39 AM

Nivel: Membru

Intrat: 5/23/2015
Postari: 3
Buna ziua . Pe data de 7 aprilie am avut ultima menstruatie pana pe data de 14 aprilie . Am facut teste de sarcina ce au iesit pozitive, beta hcg unde valorile au iesit ok ,si anume 128 si 250 , semn ca sarcina evolueaza. Insa am facut 2 ecografii : una acum 2 saptamani si una astazi iar ambi doctori mi au spus ca mai trebuie asteptat deoarece tot ce vad ei este doar un punct negru si ei , banuiesc, insa doar banuiesc ca acela ar fi copilul . Intrebarea mea este de ce nici unul nu imi poate spune cu siguranta daca acela este copilul sau nu ?? Amandoi mi au spus sa mai astept iar daca am dureri groaznice sa ma duc la spital . M-au bulversat total. Sarcina ar trebuii sa aiba 5 chiar 6 saptamani deja iar ei nu vad decat un punct. Ma puteti ajuta ? Multumesc anticipat
mirela74chris
Postat: Saturday, May 23, 2015 12:20 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Nu trebuie ,momentan, sa iti faci probleme.Teoretic,sarcina ta are 5 saptamani si este prea mica pentru a se vedea echografic,mai ales,daca nu este un ecograf performant.Trebuie sa ai rabdare si sa nu te impacientezi.Ai grija de tine.Sarcina usoara!Cheek Kiss
anamaria1988
Postat: Saturday, May 23, 2015 5:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/23/2015
Postari: 3
Multumesc pentru raspuns... da, cred ca tot ce pot face este sa am rabdare ...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed