Sarcina extrauterina, operatie, prevenire

Options Sarcina extrauterina, operatie, prevenire
Subiectul anterior · Subiectul urmator
floryannaB
Postat: Friday, April 5, 2013 10:32 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/5/2013
Postari: 2
Buna! Am foarte mare nevoie de ajutorul vostru!!!! Am 7 saptamani de sacina, am fost la ecograf si am fost diagnosticata cu sarcina extrauterina. Sunt la prima sarcina si nu stiu ce sa aleg, operatie de extirpare a trompei sau tratament medicamentos cu methotrexat injectabil doza de 50Mg.
Va rog mult sa ma ajutati ca nu stiu cum e mai bine pe viitor. Vreau sa am copil si nu vreau sa ma afecteze decizia pe care trebuie sa o iau acum
zaza_
Postat: Friday, April 5, 2013 10:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Daca este posibil medicamentos... mai bine decat extirpare. Sanatate multa si recuperare rapida!
bulibuli
Postat: Saturday, April 6, 2013 5:08 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9648
Discuta cu medicul, eventual cere si o a doua parere daca consideri ca e necesar si gasiti cea mai buna solutie pt a salva trompa. Probabil ca te va sfatui sa alegi varianta nechirurgicala.
simonik86simo
Postat: Tuesday, May 14, 2013 12:08 PM

Intrat: 2/25/2013
Postari: 4
Locatia: slobozia
Le respect,dar nu pot sta asa linistita,asa ca am fost la alt medic ginecolog din Bucuresti ,aveam 3 luni de la operatie mia sus k nu trebuie sa mi astept sa incerc sa fac un bebe,dar mia recomacdat sa imi fac niste analize mai complete,cum ar fi cmv,listeria,herpes,mai multe .Acum astept rezultatul la analize sa merg din nou la medic,medicul are ma operat nu prea vb cu mine .
simonik86simo
Postat: Friday, September 13, 2013 1:48 PM

Intrat: 2/25/2013
Locatia: slobozia
BUNA FETELE ,DUPA O GROAZA DE TRATAMENTE AM REUSIT SA RAMAN INSARCINATA ,DAR SPRE NEFERICIREA MEA SARCINA SA OPRIT DIN EVOLUTIE LA 5 SAPTAMANI , GROAZNIC,
aurishta
Postat: Friday, September 13, 2013 2:32 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5524
Locatia: Bucuresti
Imi pare tare rau pentru tineCheek Kiss Cray , curaj sa mergi mai departe iti doresc!
miri_miri
Postat: Thursday, April 28, 2016 8:17 PM

Intrat: 4/28/2016
Locatia: bucuresti
Buna,imi pare rau pentru ca ai pierdut sarcina si imi pare rau ca doctorul te-a neglijat. Daca vrei sa schimbi medicul, poti merge la Dl Dr. Silviu Istoc, pe mine m-a operat de fibrom si chiar la 2 ani am ramas insarcinata.si mi-a raspuns cu calm la toate intrebarile de femeie-panicata ce eram.. e normal sa pui intrebari si e normal sa ti se raspunda. recuperare usoara iti doresc si curaj mult pe mai departe..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed