sarcina dupa avort

Options sarcina dupa avort
Subiectul anterior · Subiectul urmator
blacksea
Postat: Sunday, July 14, 2013 10:20 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/14/2013
Postari: 1
Buna.Am mare nevoie de ajutorul vostru, un sfat orice....acum o luna de zile am ramas insarcinata, in urma multor probleme am luat cumplita decizie sa fac intrerupere de sarcina(decizie care ma va afecta toata viata) in fine la 2 saptamani dupa intreruperea de sarcina a avut loc un asa zis contact sexual, de ce asa zis pt k nu a mers pana la capat, eu simtind o oarecare jena, fizic vorbind plus psihic... am inceput imediat sa plang si i-am spus sa inceteze....problema mea este : este posibil sa raman insarcinata la 2 saptamani de la intreruperea de sarcina, fiind vorba de un contact nedus la bun sfarsit (si aici ma refer la lichidul preejaculator care e posibil sa se fi eliminat la simpla introducere a penisului)?
Va multumesc anticipat!(precizez ca imi doresc aceasta sarcina, mai ales dupa ultimul eveniment cumplit...avortul)
Ania
Postat: Monday, July 15, 2013 8:27 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
nu cred ca este recomandata o sarcina asa de repede dupa un avort . trebuie sa iei in considerare deasemenea daca tu ai fost la ovulatie sau nu , desi banuiesc ca trebuie sa ai intai o menstruatie dar cred ca e cam devreme dupa avort .
eu am avut o pierdere de sarcina fara sa fie necesara un chiuretaj ( s-a eliminat totul pe cale naturala) si mi s-a spus ca cel putin 3 luni sa ma feresc sa raman gravida . cred ca la tine ar fii vorba de 6 luni ? nu sunt sigura dar trebuie sa mergi la doctor sa te informezi mai bine sau daca fetele de aici stiu mai bine de cat mine sa ma ajute un pic Lol
Anelise
Postat: Monday, July 15, 2013 1:12 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Blacksea, cu riscul ca te vei supara pe mine... cum vine ca ai ales o intrerupere de sarcina cu o luna in urma si acum iti doresti o sarcina...?! oare Nu judec pe nimeni, dar chiar nu inteleg si suna de parca ar fi o joaca pentru unii... Cu siguranta ar fi trebuit sa-ti spuna si medicul ca exista o perioada de refacere dupa o interventie de genul si banuiesc ca si o perioada fara contact - deloc sau protejat... Zic si eu. Nu am trecut prin asa ceva. Cel mai bun sfat - mergi la medic si de data asta asculta indicatiile lui/ei!
Ania
Postat: Monday, July 15, 2013 2:11 PM

Anelise wrote:
Blacksea, cu riscul ca te vei supara pe mine... cum vine ca ai ales o intrerupere de sarcina cu o luna in urma si acum iti doresti o sarcina...?! oare Nu judec pe nimeni, dar chiar nu inteleg si suna de parca ar fi o joaca pentru unii... Cu siguranta ar fi trebuit sa-ti spuna si medicul ca exista o perioada de refacere dupa o interventie de genul si banuiesc ca si o perioada fara contact - deloc sau protejat... Zic si eu. Nu am trecut prin asa ceva. Cel mai bun sfat - mergi la medic si de data asta asculta indicatiile lui/ei!

Exact la asta ma gandeam si eu ... numai ca am vrut sa fiu un pic mai diplomata
kali
Postat: Monday, July 15, 2013 2:23 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
Mie imi " plac " detaliile " tehnice " cam prea amanuntite.puker E aiurea sa citesti asa ceva pe un forum. Si nu sunt pudica.
t-mihaela
Postat: Monday, July 15, 2013 2:31 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
puker puker Iar postari cu detalii din belsug.puker Numai bine merg cu cafeaua mea de dimineata .

E foarte posibil sa ramai insarcinata, perioada fertila se instaleaza cam instantaneu dupa avort,citeste pe situri de specialitate mai multe detalii .
Nanny
Postat: Monday, July 15, 2013 2:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Blacksea...treaba asta cu facutul sexului dupa cum te taie capul...nu e prea buna!!Crazy Nu ti-a spus si tie doctorul ca cel putin 2 saptamani dupa chiuretaj nu ai voie sa ai contacte sexuale ( de niciun fel)??? Cum te-ai gandit tu...sa faci "ceva" si neprotejat cand acolo..."lucururile " sunt in refacere???
Din ce spui tu, nu stiu daca poate fi vorba de o noua sarcina...eu de exemplu la aprox 2 sapt dupa Chiuretaj ( facut de nevoie, dupa o sarcina pierduta, nu aiurea in tramvai) am avut deja ovulatie, deci as fi putut sa raman foooarte rapid si tot la 28 de zile dupa chiuretaj avand si prima menstruatie! Iar pentru o noua sarcina, trebuie sa asptepti intre 3- 6 luni
Si apropo...chiuretajul lasa rani adanci si fizic dar si psihic! Asa ca gandeste-te de 100 de ori inainte de "placere"!
Ania
Postat: Monday, July 15, 2013 4:50 PM

t-mihaela wrote:
puker puker Iar postari cu detalii din belsug.puker Numai bine merg cu cafeaua mea de dimineata .

E foarte posibil sa ramai insarcinata, perioada fertila se instaleaza cam instantaneu dupa avort,citeste pe situri de specialitate mai multe detalii .

nu m-am informat pt ca sunt contra avortului si nu am trecut prin asta . doar am spus ce banuiam , si am cerut si ajutor Big Laugh

t-mihaela
Postat: Monday, July 15, 2013 4:54 PM

oare Eu vorbeam pentru Blacksea.scratch
Ania
Postat: Monday, July 15, 2013 5:02 PM

m-am simtit si eu Haha Haha

ma refer exclusiv la partea cu ovulatia si nu la altceva
Anelise
Postat: Monday, July 15, 2013 6:10 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Ania wrote:

Exact la asta ma gandeam si eu ... numai ca am vrut sa fiu un pic mai diplomata

Adica? scratch Am "vorbit" deschis. Atat. Repet, nu judec pe nimeni. Fiecare face cum crede de cuviinta. maseluta In fine...
t-mihaela
Postat: Monday, July 15, 2013 8:51 PM

Ania wrote:
m-am simtit si eu Haha Haha

ma refer exclusiv la partea cu ovulatia si nu la altceva

Scuze.recunosc ca am postat repede fara sa citesc toate postarile.Blushing
ingerash
Postat: Tuesday, July 16, 2013 12:01 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Dupa ce am pierdut o sarcina,mi sa spus sa astept sa treaca 3 cicluri(3 luni).....cred ca Blacksea se teme de o noua sarcina NuStiu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed