Salutari, tuturor

Options Salutari, tuturor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sunnyday
Postat: Tuesday, March 5, 2013 2:32 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/28/2013
Postari: 51
Buna ziua,

desi citesc de mult timp forumul, tocmai m-am decis sa imi fac cont si sa fiu activa nu doar pe partea cu cititul, ci si pe cea cu impartasitul. De aceea, tin sa va salut si, sper ca, impreuna, sa purtam discutii dintre cele mai interesante!

O zi de primavara cat mai frumoasa,
Sunnyday!
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, March 5, 2013 2:42 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
flowers bun venit!
kali
Postat: Tuesday, March 5, 2013 9:43 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
Bine ai venit!!Gossip
Sunnyday
Postat: Wednesday, March 6, 2013 1:24 AM

Multumesc frumos!
Sunnyday
Postat: Monday, March 11, 2013 11:51 AM

In urma discutiilor de pe forum, m-am decis sa mai adaug si cateva informatii despre mine, astfel incat sa nu fie nici un dubiu:

Ma numesc Oana, am 28 de ani, sunt din Iasi si, desi nu am copii, urmeaza anul acesta sa ma casatoresc si sa devin, in curand, parinte. Studiile mele sunt in Psihologie si Filozofie (Asistenta sociala), dar printre hobby-uri mi se numara si:

- matematica: de unde si afinitatea mea pentru deductii logice si un stil de scris mai succint, bazat pe logica
- calatorii: de unde si faptul ca ma veti vedea foarte activa in sectiunea turism, cu sfaturi si intrebari
- sport, desen, fotografie, dans si gaming: de unde faptul ca voi avea o parere legata de orice subiect, chiar daca e buna sau rea, in urma experientelor mele sau ca sunt conectata, inca la lumea adolescentilor, asa ca uneori am sa ofer informatii "din interior"/
- scris si citit: drept urmare, posturile mele vor fi foarte lungi, pentru ca imi face placere sa insirui multe cuvinte si faptul ca, indiferent de subiect, e posibil sa stiu vreo informatie legata de ea, fie si doar teoretica.

Cel din urma este si motivul pentru care ma aflu aici: imi place sa citesc, sa observ cum se transforma oamenii dupa anumite momente din viata lor, sa invat din problemele altora, sa "studiez" reactii, comportamente, atitudini si personalitati. Daca mi se permite o alaturare plastica: sunt tipul savantului ciudat care sta, cu carnetelul si creionul, si isi noteaza ce vede in jurul sau, pentru a trage concluzii mai tarziu.

Am spus ce imi place, sa spun si ce nu imi place, pentru a va ajuta sa interpretati mai bine reactiile mele:

- nu imi plac oamenii care ma ataca. Eu nu percep pe nimeni drept inferior sau superior. Plecam de la pozitii egale, iar faptele urmeaza sa decida pe ce trepte ne aflam. Pentru mine, agresivitatea de orice tip, incluzand-o pe cea verbala sau psihologica, este un semn de inferioritate.

- iar pentru ca sunt foarte mandra, acesta fiind defectul si calitatea mea principala, nu voi lasa niciodata o astfel de reactie fara raspuns. De cele mai multe ori voi folosi o ironie subtila si imi voi pierde rabdarea daca interlocutorul meu nu o percepe. Stiu ca si ironia este tot o forma de agresivitate, asa ca, din nou, o sa ne aflam pe trepte egale.

- nu imi place sa fiu exclusa dintr-o conversatie prin "tu nu ai copii". Nu am, dar invat continuu, din experientele voastre. In plus, logica imi spune ca s-ar putea sa stiu, totusi, despre ce e vorba, chiar daca nu am copii. Daca nu inteleg, explicati-mi, ca e ok. Stiu sa accept cand gresesc.

- nu imi place sa port discutii neconstructive. Timpul meu e pretios (am atat de multe de invatat), incat nu imi permit sa il pierd fara rezultate. Apreciez persoanele care respecta asta.

Asa ca, nu pot decat sa imi doresc sa avem o experienta cat mai placuta, impreuna, pe forum si, in ciuda faptului ca s-a inceput cu stangul in acest sens, sa ajungem la niste puncte comune care sa ne bucure pe toti.
mikaela
Postat: Monday, March 11, 2013 4:10 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Si distractia unde e?? Hilar ras Bine ai venit, sper sa-ti placa aici computerlove

shirel
Postat: Monday, March 11, 2013 4:44 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11790
Locatia: israel
Sunnyday,sinceritatea ta conteaza mult ,eu una apreciez lucrul acesta si cat timp o faci fara a incalca regulile acestui forum nu pot decat sa-ti urez "Bine ai venit "si sper sa petreci cu noi multe clipe minunate si pline de experinetza si asta pana vei avea cati copii iti doresti .computerlove
t-mihaela
Postat: Monday, March 11, 2013 5:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Pacat ca nu tricotezi ca te invitam la o andrea mica Andrele8
zaza_
Postat: Monday, March 11, 2013 6:20 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Niciodata nu e prea tarziu pentru andrele sau croseta! Bine ai venit iti urez si eu!computerlove
AdrianaC
Postat: Monday, March 11, 2013 7:26 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
Sunnyday,

Bine ai venit pe acest forum !

Tot ce sper, urmarind discutiile purtate pana acum si aceasta prezentare a ta, este ca nu ai inceput deja sa ""studiezi" reactii, comportamente, atitudini si personalitati".

Sper ca toate discutiile pe care le-am vazut la topicul referitor la carucior nu au avut ca scop "studierea" reactiilor membrilor acestui forum in diverse momente ras.

Daca vrei sa "ne studiezi", o poti face "din umbra", dar te rog sa nu incerci sa provoci sau sa intretii discutii iritante pe acest forum.

Respecta si vei fi respectat !

Din partea mea, ai un mare bun venit si sper sa avem cu totii ceva de invatat unii de la altii.
Niciodata nu e prea tarziu sa mai invatam ceva... eu am invatat foarte multe lucruri de la membrii acestui forum, iar membri mai vechi de care spuneai ca au format o comunitate inchisa, sa stii ca pur si simplu s-au inteles foarte bine si s-au respectat intotdeauna, poate de aceea s-au si cladit multe prietenii, copiii ni i-am crescut oarecum impreuna, am stiut mereu cand vreun puiut era bolnavior si fiecare a sarit cu un sfat, poate unele mai bune, altele mai putin bune, dar intotdeauna bine intentionate, pe care fiecare dintre noi l-a filtrat prin propria gandire...

Nu imi doresc ca acest forum sa fie unul cu circuit inchis, dar imi doresc sa fie un forum linistit, respectat, unde fiecare sa se simta confortabil si in care fiecare sa incerce sa isi aduca contributia....

M-am lungit si eu putin, dar vazand prezentarea ta, m-am gandit ca nu te-ar deranja sa iti spun si cum vad eu lucrurile.

BUN VENIT !
monica irimia
Postat: Wednesday, March 13, 2013 6:04 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
salut Bine ai venit, Sunnyday. Sper sa te simti bine la noi. DistanceKiss
Sunnyday
Postat: Thursday, March 14, 2013 1:59 AM

Adriana, multumesc, chiar nu m-a deranjat deloc, ci din contra.

Nu "studiez" provocand (ce fel de "cercetator" as mai fi daca as manipula rezultatele?Bye2 ). Acolo am fost provocata si am raspuns, atat tot. Dar sa stii ca inca imi mentin parerea despre comunitatea inchisa. :) Am sa urmaresc daca si in cazul altor noi venite se intampla la fel sau doar m-am luat eu de nebuna cu pareri gresite.

Multumesc pentru intampinare, tuturor!
roxana
Postat: Friday, March 22, 2013 12:10 PM

Intrat: 3/22/2013
Postari: 2
Buna. In urma cu 6 luni am devenit mamica si prin urmare m-am lovit de foarte multe probleme in ceea ce priveste sanatatea bebelusului, aici am gasit multe sfaturi si pareri folositoare.
imi pare bine ca am intrat pe acest forum si sper sa va cunosc mai bine.
pupici.
TatyKS
Postat: Friday, March 22, 2013 12:18 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
roxana wrote:
Buna. In urma cu 6 luni am devenit mamica si prin urmare m-am lovit de foarte multe probleme in ceea ce priveste sanatatea bebelusului, aici am gasit multe sfaturi si pareri folositoare.
imi pare bine ca am intrat pe acest forum si sper sa va cunosc mai bine.
pupici.

Bine ati venit Roxana si minunea mica campfire !
Si noi tot aici am gasit multe informatii utile despre cresterea copiilor sau macar niste subiecte care te faceau sa tragi un semnal de alarma , sa te interesezi mai mult si sa primesti raspunsuri avizate.
Mult succes in meseria de mamicapupici .

roxana
Postat: Friday, March 22, 2013 4:51 PM

Intrat: 3/22/2013
Postari: 2
multumim.Angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed