salariu premiu

Options salariu premiu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marya28
Postat: Saturday, April 26, 2008 11:55 AM

Nivel: Membru

Intrat: 3/16/2007
Postari: 46
Locatia: bucuresti
Buna fetele eu chiar nu am stiut pana acum de acest premiu .Este tarziu sa mai depun cerere acum ca bebe are 22 luni?
crista
Postat: Thursday, May 1, 2008 1:38 AM


Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
oanalaurisa wrote:



Pai vei primi banii in mod sigur si ei vor mai plati in plus,cheltuieli de judecata si alte sanctiuni,pentru nesimtirea de care au dat dovada. Sa stii ca si eu m-am tinut de capul persoanei care se ocupa cu asta,am sunat-o destul de des , ca asa am fost sfatuita si intr-o saptamana am obtinut banii...ma bucur ca lupti pentru drepturile tale!firstprize


Ce sa-ti zic eu...ca 1 an jumatate am vb cu jurista si contabila sefa, si cica nu s-a dat pana acum si asta e pot sa fac ce vreau ...uff
Kiki wrote:


Dupa ce i-ai dat in judecata iti dai seama ca nu or sa te mai primeasca inapoi la munca, nu? alcool Ca astia asa sunt! Cu atat mai mult cu cat vei castiga procesul firstprize


...dar nu sunt obligati sa te reprimesca? Parca stiam ca 6 luni nu au voie sa te de a afara dupa ce te intorci ( reprezinta protectia mamei...ceva de genul asta )
Kiki
Postat: Thursday, May 1, 2008 9:27 AM


Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
crista wrote:


...dar nu sunt obligati sa te reprimesca? Parca stiam ca 6 luni nu au voie sa te de a afara dupa ce te intorci ( reprezinta protectia mamei...ceva de genul asta )


La cate manevre se fac, chiar crezi? ori iti desfiinteaza postul si daca nu mai e postul nu ai unde sa te intorci, ori te primesc inapoi si-ti fac viata un calvar incat pleci singura...
codruta
Postat: Tuesday, October 14, 2008 10:38 AM


Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
fetelor, la cele care am nascut in 2005 se aplica contractul colectiv de munca pe 2005 sau cel din 2007?
In ala pe 2005 unde scrie de salariul premiu?
Cris-DL
Postat: Tuesday, October 14, 2008 10:55 AM


Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Codruta, acelasi art. 51 lit. c) era si in CCMN 2005-2006.
Termenul de depunere a cererii la unitate pt. salariu bonus este de max. 3 ani de la nasterea copilului.
codruta
Postat: Tuesday, October 14, 2008 11:00 AM


Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
cris22tyna wrote:
Codruta, acelasi art. 51 lit. c) era si in CCMN 2005-2006.
Termenul de depunere a cererii la unitate pt. salariu bonus este de max. 3 ani de la nasterea copilului.


ok, l-am gasit intre timp
copiasem modelul de cerere dat de tine cu ceva timp in urma si mi se parea ca mai bine s-ar potrivi cel din 2005.
mersi, criss, pupici pe burticacomputerlove
Cris-DL
Postat: Tuesday, October 14, 2008 11:13 AM


Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
codruta wrote:

mersi, criss, pupici pe burticacomputerlove


pupici
raly
Postat: Tuesday, October 14, 2008 10:08 PM


Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
Fetelor eu nu stiam nimic despre acest salar bonus!Credeti ca s-ar pute daca nu mai sunt angajata la ei sa mai primesc asa ceva?
dya
Postat: Tuesday, October 14, 2008 10:29 PM


Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
raly wrote:
Fetelor eu nu stiam nimic despre acest salar bonus!Credeti ca s-ar pute daca nu mai sunt angajata la ei sa mai primesc asa ceva?

Avind in vedere ca erai angajata lor in perioada aia eu zic ca da desi sunt convinsa ca ei nu au sa recunoasca iar sa-i dai in judecata nu se merita ca avocatul costa mai mult decit ti-ar da ei.angel
Miri
Postat: Friday, October 17, 2008 2:24 AM


Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu am aflat de acest salariu-bonus in 2006,iar cand m-am reintors la servici am facut cerere, dar n-am vazut nici raspuns, nici banii.....rambo

Dar lasa ca mi-am informat toate colegele care au nascut dupa mine!Si n-au fost decat 5!sic
raly
Postat: Friday, October 17, 2008 6:35 AM


Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
Bravo,Miri macar atat!bravo bravo

Dya,ma gandeam eu!computerlove computerlove
codruta
Postat: Thursday, October 30, 2008 3:59 PM


Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
S.ELENA wrote:



Te rog mult sa ma anunti si pe mine, indiferent de raspunsul primit!!!!!
Am asa o curiozitate (legata in special de colegele mele de la "biroul personal"ras).

Iti multumesc si iti doresc multa bafta!!!!!

P.S. Si eu auzisem ca ar exista "o portita" datorita careia poti primi banii pana la implinirea a trei ani de la depunerea cererii!!!!


am primit raspunsul oficial la cererea pt salariul premiu: ministerul apararii nu este parte semnatara a contractului colectiv de munca. Deci, n-avem dreptulbanghead Elena, asta este...
Dintre bugetari, doar ministerul educatiei, al sanatatii si al culturii si cultelor beneficiaza.
Miri, dya si care mai aveti dreptul, NU RENUNTATI!!!closedtopic
S.ELENA
Postat: Friday, October 31, 2008 1:09 AM


Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
codruta wrote:


am primit raspunsul oficial la cererea pt salariul premiu: ministerul apararii nu este parte semnatara a contractului colectiv de munca. Deci, n-avem dreptulbanghead Elena, asta este...
Dintre bugetari, doar ministerul educatiei, al sanatatii si al culturii si cultelor beneficiaza.
Miri, dya si care mai aveti dreptul, NU RENUNTATI!!!closedtopic



Multumesc frumos pentru informatie!!!!pupici
Din pacate, Ministerul Apararii ofera din ce in ce mai putine angajatilor...nici nu-i de mirare ca multi au inceput sa se reorienteze!!!!!uff uff
lloryy25
Postat: Tuesday, January 20, 2009 12:47 PM


Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Fetelor,stati asa ca sa inteleg si eu ca oricum este prima data cand aud de acest salariu premiu.Fetita mea are 2 an si 9 luni si orcum este prea tarziu sa mai solicit vreun drept banesc si mai ales in conditiile in care societatea la care eram angajata la acel moment a fost lichidata intre timp.Ma intereseaza pentru cumnata mea care va naste in acest an in vara.Mai este valabila aceasta prevedere si pana cand, daca da?
crista
Postat: Tuesday, February 3, 2009 10:50 AM


Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Kiki wrote:


Dupa ce i-ai dat in judecata iti dai seama ca nu or sa te mai primeasca inapoi la munca, nu? alcool Ca astia asa sunt! Cu atat mai mult cu cat vei castiga procesul firstprize


...tot am vrut sa va spun ca anul trecut in septembrie am primit in sfarsit salariu premiu de la firma unde am lucrat yes yes
Nu am avut incotro si pana la urma i-am dat in judecata, cum litigile de munca nu se platesc nu am avut nimic de pierdut, binenteles ca au amanat procesul pe motiv ca vor sa-si i a avocat, mi-am dat demisia cu o zi inainte sa implinesca David 2 ani, si cu o saptamana ininte de proces m-au sunat sa vin dupa bani. yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed