Sa sper la o sarcina??

Options Sa sper la o sarcina??
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Amada
Postat: Thursday, January 9, 2020 7:44 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/9/2020
Postari: 12
Locatia: Tg Jiu
Buna tuturor! As vrea sa va împarta?esc si voua urmatoarea situa?ie. Azi am facut un control ginecologie. Ideea e ca incerc sa raman însarcinata de 2 luni. Am deja 2 copii.. In urma unei eco intravaginale, dr mi a spus ca totul arata super,ovare,uter..totul normal. M.a pus pe gânduri faptul ca în uter nu se vedeau semne ca ar veni menstruatia,de?i ar trebui sa vina începând cu ziua de maine. Deasemenea a zis ca se vede un lichid care in mod normal nu ar trebui sa fie... Sa sper la o sarcina??? Multumesc!
IoanaIoanaC
Postat: Friday, January 10, 2020 9:26 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/30/2019
Postari: 121
Buna Amanda.

Din pacate nu stiu ce sa te sfatuiesc legat de problema ta, in schimb te invit sa te alaturi noua in Clubul Aspirantelor (il gasesti aici pe forum, tot la Preconceptie si fertilitate) http://forum.7p.ro/clubul-aspirantelor---77.aspx?g=posts&t=19146 . Acolo suntem mai multe fete care citim zilnic forumul si cred ca o sa gasesti pe cineva apt sa iti raspunda.

Succes!
Mihaela14
Postat: Friday, January 10, 2020 9:31 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 1959
Amada wrote:
Buna tuturor! As vrea sa va împarta?esc si voua urmatoarea situa?ie. Azi am facut un control ginecologie. Ideea e ca incerc sa raman însarcinata de 2 luni. Am deja 2 copii.. In urma unei eco intravaginale, dr mi a spus ca totul arata super,ovare,uter..totul normal. M.a pus pe gânduri faptul ca în uter nu se vedeau semne ca ar veni menstruatia,de?i ar trebui sa vina începând cu ziua de maine. Deasemenea a zis ca se vede un lichid care in mod normal nu ar trebui sa fie... Sa sper la o sarcina??? Multumesc!

Buna! Maine iti sugerez sa faci un test de sarcina, ar trebui sa se pozitiveze daca e ceva. Lichidul e normal in uter in cazul in care ai ovulat recent, e vorba de lichidul eliberat de foliculul dominant care se sparge la ovulatie. Bineinteles ca pot fi multe cauze patologice pentru aparitia lichidului in uter, dar nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi daca ti-a si spus ca totul arata super, ovare,uter si nu a observat nimic anormal, inflamat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed