s-a intarit locul unde a fost facut vaccinul

Options s-a intarit locul unde a fost facut vaccinul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
lory_loryro
Postat: Thursday, June 18, 2009 3:57 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
I-am facut vaccinul de la un an si s-a intarit f tare lucul unde a fost intepat.Asistenta mi-a zis sa-l tin eu in brate si cand i-a facut injectia copilul s-a miscat f tare. Imi este ciuda ca desi i-am facut vaccinul acela care se plateste acum am probleme cu copilul din cauza incompetentei acelei "doamne".Ce trebuie sa fac acum?s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?
danaratis
Postat: Friday, June 19, 2009 9:32 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/9/2009
Postari: 61
Locatia: bucuresti
Draga Lory,

M-am confruntat si eu la unul dintre vaccinurile fetitei cu asa ceva, cred ca flogmon se numeste...era destul de mare, ca o pietricica subcutanata.
Sunt cateva leacuri babesti; poate o sa ti se para ciudate, dar la fetita mea a functionat.
1.o compresa rece pe care sa o schimbi din cand in cand;
2.se poate pune si un cubulet de gheata, dar poate bebe nu-l suporta;
3.sau se taie un cartof,curatat bineinteles, felii rotunde, se pune o felie intr-un tifon si se lasa pe flegmon pana se incalzeste feliuta, faci chestia asta de cateva ori pe zi;
4.Se mai poate aplica o foaie de varza, pe care inainte o pisezi putin si tot asa o pui intr-un tifon.

Exista si cateva unguente la farmacie (antiinflamatoare, dar crede-ma ca nu sunt asa de eficiente ca leacurile babesti. Acum fiecare mamica face cum crede de cuviinta. La mine cand fata a facut flegmon dupa vaccin cu varza pisata si cu cartoful s-a resorbit foarte repede, cu toate ca am si uns-o cu anumite unguente...

Incearca si multa sanatate la bebe computerlove pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed