Rubeola (Pojarelul)

Options Rubeola (Pojarelul)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ALEX
Postat: Wednesday, November 14, 2007 2:48 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Multumim,sper sa treaca mai repede.Spuneam ca daca a erupt isi mai revine si el,dar nu maninca nimic nici acum.Sa speram ca nu tine mult.
Miri
Postat: Thursday, November 15, 2007 1:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mami, lasa ca vin zilele mai bune, in ucrand!angel
bereea
Postat: Sunday, May 25, 2008 4:52 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22718
Cred ca si domnisoara mea a facut aceasta boala.E plina de bubite peste tot, cu exceptia fetei.
Din fericire , nu a facut febra, doar un pic de rosu in gat si-i curge nasucul.E vesela , mananca bine, se joaca.Maine vom merge la pediatar ca sa fim sigure ca asta e boala.
Miri
Postat: Sunday, June 8, 2008 9:19 PM

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Bereea, sper ca totul a trecut fara probleme prea mari!pupici
ninetem
Postat: Monday, August 3, 2009 3:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Si Matei a facut rubeola cry . Acum suntem la faza de eruptie.
Alina
Postat: Monday, August 3, 2009 4:32 PM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Multa sanatate, Matei.angel
Laura
Postat: Tuesday, August 4, 2009 7:45 AM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Eruptie usoara si rapida, Matei! angel pupici
ninetem
Postat: Tuesday, August 4, 2009 9:20 AM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Alina, Laura multumim pentru urari.
Parca incepem sa ne simtim mai bine, a dormit un pic mai bine aseara, dupa atatea nopti in care aproape nu a dormit. La noi a cam durat pana si-au dat seama ca e rubeola, desi eu totusi dupa unele simptome as zice ca e rujeola. Dar, cum nu prea ma pricep, ramane asa. Miercuri am fost prima data la medicul de familie, ca facuse temperatura, 38.2, si a zis ca are stomatita aftoasa si i-a dat tratament isoprinosine, septilin si la nevoie daca mai face temperatura nurofen, paracetamol, adica ce stiu eu ca are efect la el. Am incercat sa-i dau isoprinosine si dupa prima jumatate de pastila, nu a mai vrut nimic sa i-a in gurita, imi arunca tot. Noaptea ardea de faceam oua prajite pe el. Nu a functionat nici nurofenul, nici paracetamolul, nici trat homeopat, doar sosetele cu otet au fost bune. Joi am mers la medicul homeopat, care ne-a spus ca are rosu in gat, si intradevar avea gatul grena. Am inceput tratamentul dar joi si vineri seara a continuat sa faca temperatura mare. Sambata am fost bine merci, ne-am jucat, am papat ssi am zis ca totul e OK, insa noaptea nu voia deloc sa doarma cum trebuie. Duminica dimineata ne-am trezit ca are pe faza o eruptie, spre seara i-a aparut si pe spate si burtica si am zis ca e intoxicatie de la un iaurt nou introdus. Ieri am fost la dr. si a confirmat ca e rubeola. Deja pe fata a inceput sa nu se mai vada eruptia. Speram sa trecem cu bine peste toate. O problema ar mai fi ca eu nu am avut nici rujeola, nici rubeola ras ras , si asteptam, caci saptamana viitoare voiam sa plecam in concediu nervi .
monique
Postat: Tuesday, August 4, 2009 5:03 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Of, ce probleme... Va doresc sa treceti cu bine peste acest episod, si poate totusi nu iei si tu. Inghite si tu un isoprinosine in perioada asta, stiu ca face bine... preventiv...
Multa sanatate si tine-ne la curent cu evolutia bolii!
amalia
Postat: Thursday, August 27, 2009 11:43 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/24/2009
Postari: 531
si baietelul meu a facut rubeola desi avea doar 7 luni, dar mai bine acum mic decit mai mare,am trecut cu bine peste ea si acum e bine sanatos
AdrianaC
Postat: Sunday, March 3, 2013 11:14 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Cred ca are si Andrei rubeola...

Luni merg la medic sa vad ce ne spune... Cray Cray Cray
monica irimia
Postat: Sunday, March 3, 2013 2:50 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Sanatate multa, Andrei! DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed