Romania mereu surprinzatoare

Options Romania mereu surprinzatoare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Postat: Thursday, August 9, 2007 8:54 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
m-am gandit k aici putem atasa poze sau filmulete cu frumoasa noastra tara caci orice s-ar spune, Romania este o tara vizatata de mii se straini pt. frumusetea ei

http://video.neogen.ro/user/celendo/ceyiihxt0uumcaapsyhvqeuevyqy33wf/
cute_babies_of_mine
Postat: Thursday, August 9, 2007 9:31 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Super tare, Ira!!!
Roxanel
Postat: Thursday, August 9, 2007 10:01 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Fetelor, acest videoclip si nu numai se difuzeaza de 2-3 ori pe zi pe TVR International. Fiica-mea e fascinata de ele. Le gasiti pe toate pe youtube.
Ely
Postat: Thursday, August 9, 2007 1:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Roxanel wrote:
Fetelor, acest videoclip si nu numai se difuzeaza de 2-3 ori pe zi pe TVR International. Fiica-mea e fascinata de ele. Le gasiti pe toate pe youtube.

Da asa este si eu tot pe TVRInternational vedeam genericul ,ca acum nu mai prind nici un program romanescl plans .Frumos,tare frumos.flowers
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, August 9, 2007 2:50 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
splendid!love

aproape imi vine sa urlu de nervi la gandul ca Delta Dunarii nu mai este ceea ce era odinioara.uff citeam ca s-au adunat tone de gunoaie aruncate de turistii nesimtiti, plus poluarea, plus pescuitul (braconajul) fara limite etc. pacat, mare pacat, este o adevarata comoara!

dar filmul este minunat, avem o tara atat de frumoasa cu atata istorie si niste locuri de vis!love
mihaela75
Postat: Thursday, August 9, 2007 4:41 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Vor sa ne faca spalare de creier astora din afara sa ne intoarcem inapoi ras Adevarul e ca ce-i al nostru e pus deoparte avem multe dar nu prea le punem in valoare cum trebuie.plans
Cristy
Postat: Thursday, August 9, 2007 8:38 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
plans plans plans plans

Mi-au dat lacrimile... ba plang de-a binelea...nici nu vad tastaruta...

Doamne mi s-a rupt sufletul....
Cristy
Postat: Thursday, August 9, 2007 9:51 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Mi-am revenit putin, cu toate ca inca mai am palpitatii scriind....

In primul rand Ira filmuletul este suuuperb... mi-a facut sa imi aduc aminte de clipele petrecute in Suveava, ca (, )copil, ca adolescenta...de bunica mea care scria oua de Paste si lucra/tesea covoare la "razboi" ( asa se numeste aparatul care femeia din film tese covorul) cu mine in brate(fiind copila de 5-6 ani) ....de dansule populare pe care le-am dansat cu mandrie....de excursia cu vaporasul in delta pe care am facut-o cu parintii ... cum treceam pe langa Hotelul Balada spre Cetate, cum ma jucam pe langa manastirea Sucevitza si saream gardurile sa cautam mingea pierduta.... si ce paragina era pe acolo acum 20 de ani.. ... wow ce frumos au amenajat...si hotelul Balada a fost amenajat... ce sa zic.... nostalgia si dorul de "casa" si-au spus cuvantul....
uff uff uff

Am sa trimit filmuletul tuturor celor pe care ii cunosc aici in Israel sa le arat frumusetile Romaniei si Bucovinei.....
Maria & Mario
Postat: Thursday, August 9, 2007 9:56 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9880
Locatia: Departe-poate prea departe
http://uk.youtube.com/watch?v=eSoruzRkj7g

Si asta ca sa ne desteptam !!!! Sa vedem ce valori am fost, suntem si vom ramane, noi , ROMANIII ! closedtopic
Ely
Postat: Friday, August 10, 2007 1:16 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Wow.......mi-au dat lacrimile de emotii bravo flowers asa este avem valori cu care trebuie sa ne mandrim.bravo
mikaela
Postat: Friday, November 11, 2011 1:18 AM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
ROMÂNIA promovata in "WILD CARPATHIA" - Muntii Carpati frumusete tulburatoare ...

http://www.gandul.info/interviurile-gandul/probabil-cel-mai-frumos-film-despre-romania-wild-carpathia-sau-cum-a-facut-printul-charles-din-tara-noastra-bijuteria-coroanei-8890126

mikaela
Postat: Friday, November 11, 2011 1:22 AM

DE CE IUBIM ROMÂNIA. Pe americanul Sam, Ardealul îl face sa pluteasca: "Sunt mai român decât TINE care nu stii decât SA TE PLÂNGI!"

http://www.gandul.info/reportaj/de-ce-iubim-romania-pe-americanul-sam-ardealul-il-face-sa-pluteasca-sunt-mai-roman-decat-tine-care-nu-stii-decat-sa-te-plangi-video-8928778

miriam
Postat: Friday, November 11, 2011 7:33 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4982
Locatia: bh
primul l-am vazut si eu in secvente....fain de tot!!!!
mikaela
Postat: Sunday, April 21, 2013 7:09 PM

mikaela
Postat: Monday, May 6, 2013 6:05 PM

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed