Rezultate analize !

Options Rezultate analize !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_adinutza
Postat: Tuesday, June 3, 2008 3:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
I-am facut analizele Adinutzei si am cateva nelamuriri , iar la dr voi ajunge pe data de 19 , asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi , poate aveti habar si ma puteti lamuri cam ce e .....

i-au iesit toate in valori normale , mai putin :

BIOCHIMIE
urina :

-densitate 1011 si val normala este intre 1015-1025
- leucocite 25 si val normala negativ

urina sediment : rare celule epiteliale scuamoase, rare celule epiteliale tranzitionale, rare leucocite .

SIDEREMIE 32 si val normala intre 37-145

hematologie : limfocit 56.4 % si val normala intre 25-55

va rog cine imi poate spune ce inseamna asta ?

Sa fie vorba despre o mica anemie mostenita , ptr ca si sotul are o anemie mostenita ?
Alina
Postat: Tuesday, June 3, 2008 5:40 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Urina - leucocitele par a indica o mica infectie.
Sange - Limfocitele arata sistemul imunitar, nu cred ca-s probleme avand valori mai mari.
Siderimia - putin scazuta - se rezolva cu tratament.

pupici pupici pupici
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, June 4, 2008 8:42 AM

Alina wrote:
Urina - leucocitele par a indica o mica infectie.
Sange - Limfocitele arata sistemul imunitar, nu cred ca-s probleme avand valori mai mari.
Siderimia - putin scazuta - se rezolva cu tratament.

pupici pupici pupici

pupici pupici pupici pupici si multumim de raspuns , inseamna ca nu e ceva ff grav , o sa astept pana pe 19 sa le vada dr . Eram un pic speriata sa nu fie vb de ceva grav ..angel angel
dya
Postat: Wednesday, June 4, 2008 8:49 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Sideremia poti sa o mai repeti peste o perioada de timp ...dar nu pune probleme , este sezonul leguminoaselor si a fructelor asa ca se poate corecta prin alimentatie ( spanac si salate cit mai multe ).
La ex. urinar se pare ca sunt semne de infectie urinara si de acolo este modificata si hemoleucograma.
Daca Adinutza nu face febra si nu o deranjeaza cind urineaza este OK insa ar fi bine sa-i faci si o urocultura ca in momentul cind ajungi la medic sa-si dea seama exact despre ce este vorba altfel risti sa mai amini inceperea unui tratament , daca este nevoie , pentru ca mai mult ca sigur iti va recomanda si el sa faceti si urocultura.
Multa sanatate si stai linistita ca nu este nimic grav.pupici pupici pupici angel
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, June 4, 2008 12:25 PM

dya wrote:
Sideremia poti sa o mai repeti peste o perioada de timp ...dar nu pune probleme , este sezonul leguminoaselor si a fructelor asa ca se poate corecta prin alimentatie ( spanac si salate cit mai multe ).
La ex. urinar se pare ca sunt semne de infectie urinara si de acolo este modificata si hemoleucograma.
Daca Adinutza nu face febra si nu o deranjeaza cind urineaza este OK insa ar fi bine sa-i faci si o urocultura ca in momentul cind ajungi la medic sa-si dea seama exact despre ce este vorba altfel risti sa mai amini inceperea unui tratament , daca este nevoie , pentru ca mai mult ca sigur iti va recomanda si el sa faceti si urocultura.
Multa sanatate si stai linistita ca nu este nimic grav.pupici pupici pupici angel

multumesc mult ptr info pupici pupici pupici pupici pupici ....de deranjat nu o deranjeaza deloc , nici febra nu face , este un copil ff vioi .....ptr urocultura tb sa recoltez iar urina , nu ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed