Reumatism

Options Reumatism
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Sunday, February 22, 2015 5:11 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Alexandra, nu e greu, treptat o sa devina un mod de viata , succes.angel
alexandrabogdan
Postat: Sunday, February 22, 2015 8:39 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
t-mihaela wrote:
Alexandra, nu e greu, treptat o sa devina un mod de viata , succes.angel

multumesc. sunt optimista. cu ocazia asta fac schimbari in bine in stilul de viata Hilar
shirel
Postat: Sunday, February 22, 2015 9:51 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
alexandrabogdan wrote:
am fost si la homeopat aseara si am plecat tare increzatoare de la el. mi-a dat un tratament homeopat-naturist. am primit bobite homeopate, cele de care imi zicea si Shirel, si pe lg ele argila de 2 ori pe zi si osteocinezine. pe lg asta interzis total laptele si mezelurile iar o perioada micul meu dejun sa fie compus dintr-un suc facut din o felie de ananas,un kiwi,un mar,sucul de la o porto si un gref,1 lingurita spirulina,1 seminte de canepa,1 seminte de chia, 1 seminte de in. toate astea blenduite. musai sa ma apuc de ceva sport.am citit ca si semintele de chia si cele de canepa reduc durerile articulare. asa ca.....de azi la treaba.tratamentul il fac 2 luni apoi repetam analizele

Vai ce ma bucur ptr tine!!Acuma treci la munca ras .vreau sa-ti spun ca iti va lua ceva timp si pana te obisnuiesti sau mai bine pana se obisnuieste organismul cu acest tratament si cu aceasta schimbare drastica in nutritie.De asemenea vreau sa iti spun sa nu te speri daca in prima saptamana in care vei folosi acest tratament nu te vei simti chiar bine s-ar putea sa ai ceva reactii (dar care sunt normale) .POate chiar ti-a spus homeopatul ca s-ar putea sa ai dureri de burta,ameteli usoare ,greturi totul tine numai ptr prima perioada cand organismul este intr-o stare de trasformare ,de schimbare si-i se produce schimbarea.
In general ti-as spune ca ptr boala ta nu prea este indicat laptele cu toate ca se spune ca are mult calciu ,laptele produce si multe probleme organismului .
Astept in continuare vesti bune daca ai nevoie de ceva eu sunt aici ptr tine ...si succes computerlove Cheek Kiss !Sunt mai mult ca sigura ca te vei obisnui cu noul stil de viatza sanatos.iloveyou Cheek Kiss
alexandrabogdan
Postat: Sunday, February 22, 2015 9:52 AM

shirel wrote:

Vai ce ma bucur ptr tine!!Acuma treci la munca ras .vreau sa-ti spun ca iti va lua ceva timp si pana te obisnuiesti sau mai bine pana se obisnuieste organismul cu acest tratament si cu aceasta schimbare drastica in nutritie.De asemenea vreau sa iti spun sa nu te speri daca in prima saptamana in care vei folosi acest tratament nu te vei simti chiar bine s-ar putea sa ai ceva reactii (dar care sunt normale) .POate chiar ti-a spus homeopatul ca s-ar putea sa ai dureri de burta,ameteli usoare ,greturi totul tine numai ptr prima perioada cand organismul este intr-o stare de trasformare ,de schimbare si-i se produce schimbarea.
In general ti-as spune ca ptr boala ta nu prea este indicat laptele cu toate ca se spune ca are mult calciu ,laptele produce si multe probleme organismului .
Astept in continuare vesti bune daca ai nevoie de ceva eu sunt aici ptr tine ...si succes computerlove Cheek Kiss !Sunt mai mult ca sigura ca te vei obisnui cu noul stil de viatza sanatos.iloveyou Cheek Kiss

multumesc Shirel. de lapte mi-a zis si el, interzis total. dar oare lapte de ovaz, migdale ....merge?
bereea
Postat: Sunday, February 22, 2015 10:45 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Numai bine, Alexandra!Cheek Kiss

Ma gandeam si la laptele de soia, de orez....
sousourel
Postat: Sunday, February 22, 2015 10:46 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Merge, merge, si de cocos si de orez, de care iti place mai mult. Si se fac usor.

Intre cele doua preparate cred ca trebuie minim 1/2 de ora, daca nu chiar 2 ore. Ar trebui sa intrebi.
shirel
Postat: Sunday, February 22, 2015 11:02 AM

alexandrabogdan wrote:

multumesc Shirel. de lapte mi-a zis si el, interzis total. dar oare lapte de ovaz, migdale ....merge?

Lapte vegetarian este Ok.
Lilly of the valley
Postat: Sunday, February 22, 2015 11:24 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
sousourel wrote:
Merge, merge, si de cocos si de orez, de care iti place mai mult. Si se fac usor.

...

suntem off topic, dar cum se face?
sousourel
Postat: Sunday, February 22, 2015 11:29 AM

http://forum.7p.ro/lapte-vegetal.aspx?g=posts&t=15969
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, February 24, 2015 8:51 AM

fetele ....oare e normal sa ma simt atat de obosita? pfaiii nu ma pot mobiliza, de abia ma tarai de colo-colo si simt o oboseala ...de n-am cuvinte
aurishta
Postat: Tuesday, February 24, 2015 10:14 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Astenia de primavara Crazy Crazy
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, February 24, 2015 10:27 AM

aurishta wrote:
Astenia de primavara Crazy Crazy

da? sau are legatura cu faptul ca organismul meu incepe sa elimine toxine?Crazy
sousourel
Postat: Tuesday, February 24, 2015 10:44 AM

Asa ma simteam si eu cand avea boala faze acute. Poate faci niste analize: mg, fe. Lipsa lor te face sa te simti extrem de obosita. Curaj.pupici
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, February 24, 2015 12:25 PM

sousourel wrote:
Asa ma simteam si eu cand avea boala faze acute. Poate faci niste analize: mg, fe. Lipsa lor te face sa te simti extrem de obosita. Curaj.pupici

le am facute. sunt in grafic sic
shirel
Postat: Tuesday, February 24, 2015 7:33 PM

alexandrabogdan wrote:
fetele ....oare e normal sa ma simt atat de obosita? pfaiii nu ma pot mobiliza, de abia ma tarai de colo-colo si simt o oboseala ...de n-am cuvinte

Citeste ce ti-am scris mai sus este o reactie a organismului intr-o transformare,unii simpt oboseala altoi greturi eu le-am avut pe toate deodata cand mi-am schimbat nutritia.Spune-mi ce mananci si care iti este programul zilnic al tau .Incearca asa obosita sa faci putina miscare.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed