Reumatism

Options Reumatism
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, February 17, 2015 6:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
t-mihaela wrote:
Alexandra, amana mtrorexatul pe cat posibil ...Ca ai intrebat ce am face noi,eu ce as face ,as uita ca medicamentul asta exista ,face atat rau ca binele e microscopic .
Daca alegi dr .homeopati raspundere ta este sa ai o nutritie ca la carte ,tratamentele homeopatice merg mana in mana cu nutritia, nu se poate una fara alta .Da-i organismului materie prima si el va face minuni pentru tine,asa cum initial a fost creat sa faca .angel
Mult succes si nu te teme .Roga-te si mediteaza ,oamenii potriviti or sa apara.angel

multumesc tare mult. crede-ma ca un lucru imi e cert: nu vreau MTX!!!
shirel
Postat: Tuesday, February 17, 2015 8:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
t-mihaela wrote:
Alexandra, amana mtrorexatul pe cat posibil ...Ca ai intrebat ce am face noi,eu ce as face ,as uita ca medicamentul asta exista ,face atat rau ca binele e microscopic .
Daca alegi dr .homeopati raspundere ta este sa ai o nutritie ca la carte ,tratamentele homeopatice merg mana in mana cu nutritia, nu se poate una fara alta .Da-i organismului materie prima si el va face minuni pentru tine,asa cum initial a fost creat sa faca .angel
Mult succes si nu te teme .Roga-te si mediteaza ,oamenii potriviti or sa apara.angel

Stiu ca voi fi offf topic dar nu ma pot abtine.sic rassa nu spun asta. Mihaela imi place schimbarea pe care ai facut-o in viatza ta ,in felul de a gandi si de a vedea viatza si sanatatea .Ma bucur ca ai ajus sa intelegi de ce suntem noi capabili prin simplu fel de a trai calculat si printr-un stil de viatza sanatos.Bravooo si continua tot asa! Este o minune cand realizezi sa vezi si sa gandesti pozitiv viatza iti ea o alta intorsatura!!
shirel
Postat: Tuesday, February 17, 2015 8:32 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
alexandrabogdan wrote:

multumesc de incurajari Shirel. te pup

waiiii fetele ....azi e soare si pe strada mea. am scris pe undeva ca in Satu Mare este un medic care trateaza si vede ALTFEL poliartrita si anume: nu o vede ca pe o boala autoimuna si ca pe o boala infectioasa si o trateaza cu antibiotic (minociclina.) am vb cu un baiat din arad care de 14 luni a renuntat la MTX si nu ii vine sa creada ca se simte bine, are mobilitate , nu are dureri si ce e mai important tratamentul cu minociclina nu i-a afectat ficatul. mi-a zis ca la ora actuala transaminazele sale sunt ca si la un om sanatos.ea acest medicament de 3 ori pe saptamana dar boala lui e multtt mai avansata . dupa ora 4 sun sa vb cu mediculHilar
postez un link poate ajuta si pe alti bolnavi de PR si care nu vor sa ia MTX

http://www.rheumatic.org/protrom.htm

Doamne ajuta in continuare!!Poti sa te mai interesezi (am vb astazi cu un coleg de munca despre tine)sa faci si terapie fizica ,termoterapia(calda si rece)hidrokinoterapia si crioterapia .El trateaza multi bolnavi care sufera de poliartrita reomatoida.Sper ca termeni sa corespunda si in romaneste!succes iubita totul va fi bine ai sa vezi!!computerlove Cheek Kiss
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, February 18, 2015 9:08 AM

fetele cu sarcoidoza cititi va rog despre Protocolul Marchall....trateaza si boala voastra. Mihaela tu poate esti mai la curent cu el , fiind mai in alta era decat Romania. Profesorul Marchall e din SUA
t-mihaela
Postat: Wednesday, February 18, 2015 11:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Ok ,studiez varianta ,mesi frumos .pupici
sousourel
Postat: Thursday, February 19, 2015 12:45 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Am studiatras E foarte controversat. Nu prea gasesti medici in Ro sa gestioneze tratamentul cu antibiotice. Parerea mea...nu te ambala prea tare cu PM.

Cel mai ciudat lucru mi se pare ca initiatorul protocolului Marshall continua sa ia sartane si dupa 25 de ani de protocol.
t-mihaela
Postat: Thursday, February 19, 2015 3:27 AM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Oh, credeam ca e ceva naturist.Nu cred ca accept vasodilatoare pe termen nelimitat .Mai ales in cazul sarcoidozei nu am incredere in nici un tratament medicamentos, nimic nu a dat rezultate,nimeni nu stie nimic siguri , toti fac experimente pe noi si ne indoapa cu predinson ca sa-si justifice nestiinta si sa mascheze neputinta NuImiPasa
Eu continui cu sucurile mele bio,si nutritie ca pe vremea lui Isus Cristos ras Daca nu mai apar pe forum inseamna ca buruienile mele n-au avut efect Blushing

alexandrabogdan
Postat: Thursday, February 19, 2015 8:23 AM

aseara am gasit si eu o informatie cum ca e o chestie experimentala si nedemonstrata stiintific. practic suntem cobai, cei care ne asumam riscul sa incepem PMCray
sousourel
Postat: Thursday, February 19, 2015 9:58 AM

t-mihaela wrote:

Eu continui cu sucurile mele bio,si nutritie ca pe vremea lui Isus Cristos ras Daca nu mai apar pe forum inseamna ca buruienile mele n-au avut efect Blushing

Cheek Kiss peste vreo 50 de ani, sau cum?Crazy

Alexandra, curaj, pana la urma vei gasi solutia. Dar nu e in farmacie.
alexandrabogdan
Postat: Thursday, February 19, 2015 10:20 AM

sousourel wrote:
Cheek Kiss peste vreo 50 de ani, sau cum?Crazy

Alexandra, curaj, pana la urma vei gasi solutia. Dar nu e in farmacie.

mai imi ramane homeopatul, la care merg saptamana viitoare.
alexandrabogdan
Postat: Saturday, February 21, 2015 2:25 PM

am fost si la homeopat aseara si am plecat tare increzatoare de la el. mi-a dat un tratament homeopat-naturist. am primit bobite homeopate, cele de care imi zicea si Shirel, si pe lg ele argila de 2 ori pe zi si osteocinezine. pe lg asta interzis total laptele si mezelurile iar o perioada micul meu dejun sa fie compus dintr-un suc facut din o felie de ananas,un kiwi,un mar,sucul de la o porto si un gref,1 lingurita spirulina,1 seminte de canepa,1 seminte de chia, 1 seminte de in. toate astea blenduite. musai sa ma apuc de ceva sport.am citit ca si semintele de chia si cele de canepa reduc durerile articulare. asa ca.....de azi la treaba.tratamentul il fac 2 luni apoi repetam analizele
Lilly of the valley
Postat: Saturday, February 21, 2015 8:16 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Alexandra ma bucur ca esti mai increzatoare angel Cheek Kiss
Sa urmezi tratamentul homeomat cu strictete. Schimba pasta de dinti mentolata cu una indicata in tratamentele homeopate.
Sanatate!computerlove
alexandrabogdan
Postat: Saturday, February 21, 2015 8:25 PM

Lilly of the valley wrote:
Alexandra ma bucur ca esti mai increzatoare angel Cheek Kiss
Sa urmezi tratamentul homeomat cu strictete. Schimba pasta de dinti mentolata cu una indicata in tratamentele homeopate.
Sanatate!computerlove

am rezolvat cu pasta de dinti. multumesc
sousourel
Postat: Saturday, February 21, 2015 9:39 PM

Mai e ceva...2 ore inainte si doua ore dupa bobite, sa nu bei cafea, sucuri acidulate, ceai verde, negru, etc. Si nici nu mananci 1/2 h inainte si dupa. Si nici ciocolata pe parcursul tratamentuluisorry
Succes!pupici
alexandrabogdan
Postat: Saturday, February 21, 2015 9:45 PM

sousourel wrote:
Mai e ceva...2 ore inainte si doua ore dupa bobite, sa nu bei cafea, sucuri acidulate, ceai verde, negru, etc. Si nici nu mananci 1/2 h inainte si dupa. Si nici ciocolata pe parcursul tratamentuluisorry
Succes!pupici

de ciocolata nu a zis ca nu as avea voie. !si asta cu 2 ore inainte si dupa ....fara cafea....pfff....greu tare dimineata. si pe lg asta trebuie sa o beau si fara lapte

aaaa....sa intreb ceva. dimineata si seara am de luat 2 chestii? cat fac pauza intre ele? am uitat sa intreb
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed