Reintoarcerea la munca

Options Reintoarcerea la munca
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ange blanc
Postat: Friday, May 20, 2011 1:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Inca nu-mi vine sa cred ca am ajuns si la topicul asta cry cry cry .
Nici nu stiu ce sa intreb. angry
cathy
Postat: Wednesday, September 28, 2011 2:22 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/25/2008
Postari: 433
Locatia: galati
Luna viitoare ar trebui sa ma intorc la serviciu, spun ar trebui pentru ca firma la care am lucrat si-a suspendat activitatea iar pe cartea mea de munca scrie ca de asemenea CM e suspendat. Poate sa imi spuna cineva ce trebuie sa fac in acest caz? Ce obligatii mai au ei in acest caz? Dar eu? Daca vreau sa ma angajez in alta parte cum trebuie sa procedez in cazul de fata?
cathy
Postat: Friday, October 7, 2011 5:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/25/2008
Postari: 433
Locatia: galati
Nu are nimeni un raspuns pentru mine?
Chiar azi am primit un mesaj sa ma prezint luni (10.10.2011) la serviciu pentru incheierea contractului de munca desi Albert face 2 ani abia pe 27 iar eu inca nu mi-am gasit altceva de lucru. Ma gandesc sa intru in somaj, am inteles ca se poate. Voi ce stiti? Mi-ar prinde foarte bine un raspuns avizat...
Dianna
Postat: Saturday, December 31, 2011 10:22 AM

Intrat: 1/13/2011
Postari: 1459
Locatia: Bacau
Feteleor,eu ma intorc la servici in luna ianuarie 2012 pe 26 si am trimis o cerere sefului si i-am spus ca vreau sa reincep activitatea in cadrul companiei!Ma ingrijoreaza faptul ca nu stiu sigur daca ma vor primi la servici.Stiu ca patronul e obligat sa-mi asigure locul de munca dupa 2 ani de concediu de crestere a copilului dupa legea veche.

In cazul in care nu vor sa ma primeasca inapoi ce optiuni am?Ca de gasit loc de munca va fi extrem de greu sa-mi gasesc fiindca nu sunt oferte aici in Bacau,sunt 400 de candidati pe un post de vanzatoare!alcool alcool alcool

Astept un sfat de la voi!computerlove

Dianna
Postat: Sunday, February 26, 2012 7:14 PM

Fetelor,va rog din suflet sa ma ajutati!Am inceput serviciul si am probleme cu colegele.
Puteti sa-mi spuneti daca perioada de inceput( de acomodare),pe acelasi post si in aceeasi functie, se considera perioada de proba?

Pot sa-mi iau somaj?

Va rog din suflet sa-mi raspundeti ca nu le mai suport!!!!plans plans
mirela74chris
Postat: Sunday, February 26, 2012 8:23 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Dianna wrote:
Fetelor,va rog din suflet sa ma ajutati!Am inceput serviciul si am probleme cu colegele.
Puteti sa-mi spuneti daca perioada de inceput( de acomodare),pe acelasi post si in aceeasi functie, se considera perioada de proba?

Pot sa-mi iau somaj?

Va rog din suflet sa-mi raspundeti ca nu le mai suport!!!!plans plans

Eu cand m-am intors la munca am dat testare ca sa imi actualizeze salariul ca ramasesem pe vechea grila.Acum nu mai stiu cum este.Nu cred ca poate fi vorba de perioada de probauff
Dianna
Postat: Sunday, February 26, 2012 9:19 PM

Multumesc Mirela de raspuns!Cred ca o sa merg la Fortele de munca si sa intreb in ce conditii se acorda somajul.pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed