redecorarea sufrageriei

Options redecorarea sufrageriei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 12:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
M-am saturat de felul in care arata sufrageria mea. Desi ne-am mutat in acest apartament acum 3 ani de zile si tot mobilierul este relativ nou, am avut nevoie de o schimbare radicala a camerei. Din cauza coltarului mi-a fost dificil sa rotesc totul. Am sa incerc sa atasez niste poze si astept parerile voastre, eventual chiar alte idei...

Nu pot atasa poze...incerc un pic mai tarziu, va rog sa ma iertati...poate stie cineva sa ma ajute???Le-am incarcat in photobucket, dar nu am BB code...se poate folosi si alt cod???
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 1:23 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Trebuie sa ai si bb code, numai ca nu este afisat. Mergi la optiuni si sa le activezi de acolo.
bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 2:10 PM

kiki, multumesc, am incercat, le-am selectat pe toate si totusi nu-mi apare. Imi apar doar urmatoarele coduri: email&IM, direct link, HTLM Code si IMG code...Nu stiu unde gresesc....banghead
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 2:15 PM

bulinutza wrote:
kiki, multumesc, am incercat, le-am selectat pe toate si totusi nu-mi apare. Imi apar doar urmatoarele coduri: email&IM, direct link, HTLM Code si IMG code...Nu stiu unde gresesc....banghead

IMG code e bb code flowers
bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 2:52 PM

Ok, multumesc kiki...atasez pozele cu vechea sufragerie:

bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 2:56 PM

Iar acum noua sufragerie:

Imi pare rau ca au iesit asa mari pozele, inca nu ma descurc cu atasarile...banghead
Lilly of the valley
Postat: Sunday, April 20, 2008 3:01 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Imi place!thumright
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 3:06 PM

Imi place cum ati aranjat! firstprize firstprize firstprize

Ce as face eu? As renunta la covorul mare si cel mic si as pune unul mic si pufos, patrat, si cu dungi sau dreptunghiuri, in orice caz cu linii, in nuantele coltzarului. As renunta la cele doua tablouri si as opta pentru 4 de aceeasi forma cu schite vechi si cu rama maro (puse 2 sus si doua jos la o oarecare distanta intre ele, ca sa dea iluzia unui patrat...daca gasesc o poza exemplificatoare o sa ti-o pun aici)...si nu stiu, ma mai gandesc ras
bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 6:21 PM

Imi place ideea ta...si eu am vrut sa scap si de covor si de tablouri dar bunicutza mea tine la ele foarte mult si nu m-am indurat sa le arunc...Am sa ma gandesc la ideea ta.....poate le gasesc un "stapan" si plec la cumparaturi...
Multumesc mult kiki!!!! pupici
Maria & Mario
Postat: Sunday, April 20, 2008 6:27 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Frumos, relaxant ! Subscriu la ce a subliniat Kiki vis a vis de covor si tablouri ! Incearca tablouri mari, moderne, fara rama , pe canvas ! Si covoare ori uni ori cu imprimeuri mari , mai mic decat cel actual ! ras
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 6:28 PM

Nu trebuie sa le dai neaparat, le poti muta ca sa nu mai fie in centrul atentiei, de ex, pe cel ingust si lung sub furtunul de aer conditionat si e acoperit de perdea, dar fiind de voal, se va vedea, dar va fi invaluit putin in mister , iar celalalt, cu siguranta vei gasi tot asa unde sa-l muti.
La ce m-am mai gandit, de ex. piciorul acela de mobilier, care se afla langa calculator, il poti muta exact pe peretele cu geam, ca sa fie lipit de perete si nu asa cum l-ai pus ca ocupa mai mult loc (daca intra, ca asa, pare exact pe lungimea peretelui) .
Floarea mare din ghiveci eu as da-o jos de pe suport si as pune-o pe parchet, caci daca te uiti putin, ai facut scarita magarului in coltul acela (corpul cel inalt de la biblioteca, apoi acela mai scund, apoi floarea si apoi coltzarul)...
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 6:30 PM

Uite am gasit si o poza cu ceva interesant...asa ma gandeam ca ai putea aranja tablourile noi...

Si ca idee de tablouri

bulinutza
Postat: Sunday, April 20, 2008 8:16 PM

kiki, imi plac tare mult tablourile, mai ales jocul cu cele 4 tablouri. Micutza biblioteca are un colt de perete exact in spatele ei. As putea incerca sa mut corpul exact pe peretele cu usa de la balcon si peredeaua sa ajunga exact pana la el. Incerc asta chiar maine, cred ca ar mari un pic spatiul...

Cu plantuza nu stiu ce sa fac. Ieri am cumparat-o dupa terminarea amenajarii fiindca era spatiul acela gol. Nu mi-am dat seama ca e scara magarului, acum am realizat, dupa ce mi-ai scris tu...nush ce sa fac cu ea. Initial am pus-o jos, dar nu are deloc lumina. Suportul pe care sta, este doar provizoriu. Este de fapt un scaun acoperit cu un rest de perdeasic. As vrea sa fac ceva la comanda eventual...Oare sa comand ceva mai inalt? Sa fie macar la egalitate cu suportul de langa???? Ce zici? Jos totusi cred ca nu are lumina deloc din cauza canapelei...uff

Multumesc din tot sufletul pt sfaturi. Eu nu ma prea pricep deloc la decoratiuni interioare, dar am incercat sa fur pe aici pe acolo cateva idei si sa incerc sa le adaptez stilului meu... Acum invat, si-mi pace, asa ca accept orice pareri si orice critici si va multumesc deopotriva pt ele...

WAAAAAAAIIIIIII CE DULCE EEEEEE!!!!!!!! ACUM AM VAZUT SEMNATURA MEAAAAAA!!!!!yes

multumescccccc!!!!! pupici pupici pupici
kiki, tu esti"vinovata", nu???????? multumescccccccc!!!
Kiki
Postat: Sunday, April 20, 2008 8:30 PM

Eu mi-s vinovata! ras
Hai ca ma gandesc cum si unde sa pui plantutele si vedem, ok?
mamica23
Postat: Monday, April 21, 2008 8:32 AM

Intrat: 2/21/2008
Postari: 3402
Locatia: turda
I-mi place cum a iesitbravo bravo bravo bravo
Acum sa vedem daca pui ideile lui KIKI in practica, cum o sa arate.Eu cred ca si mai binefirstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed