Raceala si pierderea mirosului

Options Raceala si pierderea mirosului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
simo
Postat: Thursday, December 18, 2008 7:55 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/15/2007
Postari: 766
Locatia: oradea
De vreo doua-trei zile sunt racita. Asta n-ar fi asa o problema mare, dar de ieri seara nu mai simt nici un miros sau gust.Din cate stiu eu mirosul si gustul sunt strans legate, adica gustul depinde de miros. Parca mi-e foame, dar nu am chef sa mananc, ca toate au acelasi gust si miros:a nimic.Am incercat sa miros diverse chestii si simt vag mirosurile puternice , de ex parfum.Mentionez ca iau doar paracetamol 3/zi, ca alapez.Ati mai patit asa ceva ? in cat timp a trecut?
Kiki
Postat: Thursday, December 18, 2008 8:34 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Din cate stiu eu, rinita si sinuzita (si poate si alte boli, nu ma pricep foarte bine) cauzeaza pierderea temporara a mirosului. Incearca cu Bioparox si e posibil sa iti revii curand cu mirosul. Sanatate!

PS: Bioparoxul poate fi folosit cand alaptezi.
simo
Postat: Thursday, December 18, 2008 9:13 AM

Mersi de idee, chiar aveam bioparox acasa de cand am fost racita data trecuta . Ieri mi-am pus in gat, dar nu si in nas. Mi-am pus acum si parca e un pic mai bine.pupici pupici pupici
TeosOf
Postat: Thursday, December 18, 2008 11:41 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
De fiecare data cand sunt racita, bine ca se intampla rareori, nu mai simt niciun miros si dureaza chiar si mai mult de o saptamana. In general, las sa treaca de la sine raceala/boala, am oroare fata de medicamente, si treptat imi revin si mirosul si gustul.
Insanatosire rapida, Simohearts
simo
Postat: Thursday, December 18, 2008 2:34 PM

Mersi, TeosOf. Acum ma simt mai bine, mi-a revenit mirosul, era tare nasol. Imi curge nasul si lacrimez un pic, dar e ok.floare3
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed